Мукачівська Ратуша

Новини Мукачева. Новини Мукачівського міськвиконкому, оголошення Мукачева

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Консультації ЩОБ НЕ ЗІПСУВАТИ СВІТЛЕ СВЯТО!

ЩОБ НЕ ЗІПСУВАТИ СВІТЛЕ СВЯТО!

Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 
Свято Воскресіння Христа - Пасха, яке співпадає з пробудженням природи, за останнє століття злилося з народним звичаєм, сімейними традиціями, які радують людину протягом всього його життя. На це свято стіл накривають з особливою пишністю. Незалежно від благополуччя в кожній родині, за християнським звичаєм, на пасхальному святковому столі головне місце займають пасха, писанки, і звичайно, свинний копчений окіст (шовдар).
За тиждень-два, а то і швидше, до Пасхи на ринках міста серед населення виникає пожвавлення, пов'язане з одним - бажанням продати копчений окіст, у інших - з бажанням його купити. М'ясо свиней, вирощених у власному домогосподарстві після забою, в основному, не піддається ветеринарно-санітарній експертизі і часто не дотримується технології приготування. Купуючи окіст, неможливо визначити якість продукту, адже окіст може стати причиною виникнення харчової токсикоінфекції, сальмонельозу, трихінельозу та багатьох інших інфекційних та паразитарних захворювань. Епідситуація як у місті, так і в області з трихінельозу залишається несприятливою. Практично вся територія області надалі залишається ендемічною щодо трихінельозу, а випадки виявлення інвазованих трихінелами диких тварин зареєстровані у Мукачівському, Свалявському, Воловецькому, В.Березнянському районах, що свідчить про подальшу циркуляцію збудника у природі та потенційну небезпеку виникнення захворювань серед людей і формування синантропних осередків.
Продовжує існувати проблема несанкціонованого продажу м'яса, як місцевого, так і завізного з інших областей, без попередньої ветеринарно-санітарної експертизи.
З моменту зараження до перших ознак хвороби може пройти 5-30 днів. Найбільш типовими ознаками трихінельозу є набряк повік і обличчя, біль м'язів рук, ніг, язика, шиї, діафрагми, очей. Біль виникає під час ковтання, дихання, при рухах ніг, рук і очей. Крім цього хворі скаржаться на підвищення температури до 38-40 С, біль голови, безсоння, біль у животі, нудоту і блювоту.
Хворі на трихінельоз підлягають терміновій госпіталізації і стаціонарному лікуванню. Щоб не захворіти цією небезпечною недугою необхідно вживати м'ясо тільки після перевірки спеціалістами ветсанекспертизи. Засолювання, копчення, заморожування, зрештою, і недостатня термічна обробка, не гарантують знешкодження личинок паразита. Якщо при дослідженні м'яса виявлено збудники трихінельозу, туша тварин підлягає утилізації.
Санітарно-епідеміологічна служба Мукачева з метою попередження зараження інфекційними та паразитарними захворюваннями не рекомендує купувати м'ясні вироби домашнього приготування у приватних осіб, що ведуть несанкціоновану торгівлю.
Віктор Чикун, лікар-паразитолог Державного закладу Мукачівської міської СЕС
 
ВІДЗНАЧИЛИ 1150-РІЧЧЯ ХРЕЩЕННЯ КАРПАТСЬКОЇ РУСІ - У 862 році князь Моравський Ростислав запросив з Конста�...
Жителі Мукачева влаштували різанину у ресторані - Вечірньої пори для надання медичної допомоги в Мукачі�...
ЗУСТРІЧ ПОБРАТИМІВ - На державному кордоні України зі Словаччиною (КПП Ужго...
Правове виховання в Мукачівському РЦДЮТ - У рамках проведення  тижня  правового виховання&nb...;
І В НАС ЗАПОЧАТКОВАНО ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРОЕКТ - «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошт...
МУКАЧЕВУ ПІШОВ 1120 РІК - Відкривати величну програму святкування Днів Мукачев�...
ПРОФСПІЛКА ЖИВЕ І ПРАЦЮЄ - Як розповів мені голова профкому ПАТ «Мукачівський за�...

Наша кнопка

Мукачівська ратуша - офіційні новини Мукачівського міськвиконкому

Моменти нашого міста


Авторизація

JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval