Мукачівська Ратуша

Новини Мукачева. Новини Мукачівського міськвиконкому, оголошення Мукачева

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Консультації Що потрібно знати про державну реєстрацію розірвання шлюбу

Що потрібно знати про державну реєстрацію розірвання шлюбу

Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 
Державна реєстрація розірвання шлюбу проводиться органами державної реєстрації актів цивільного стану у встановлених законом випадках. Державна реєстрація розірвання шлюбу на підставі рішення суду, постановленого до набрання чинності Законом України “Про державну реєстрацію актів цивільного стану” (до 26.07.2010р), проводиться за письмовою заявою (встановленого взірця) на підставі рішення суду про розірвання шлюбу, а також паспорта, квитанції про сплату встановленої  судом суми  державного мита. В даному випадку розірвання шлюбу засвідчується свідоцтвом про розірвання шлюбу.
Розірвання шлюбу, здійснене судом до набрання чинності Законом України “Про державну реєстрацію актів цивільного стану” (до 26.07.2010р.) підлягає державній реєстрації в органах ДРАЦС. Державна реєстрація розірвання шлюбу може проводитися незалежно  від строку, що минув після постановлення судом  рішення про розірвання шлюбу, яке набрало чинності.
Слід відмітити, що громадяни мають дещо хибне уявлення про момент розірвання шлюбу, а саме, вважають, що шлюб розірваний з моменту отримання ними рішення суду.
У випадку розірвання шлюбу в судовому порядку, рішення суду яке набуло законної сили (постановлене після набрання чинності Законом України “Про державну реєстрацію актів цивільного стану ” 27.07.2010р.) надсилається судом до органу ДРАЦС за місцем ухвалення рішення для проставлення відповідної відмітки про розірвання шлюбу в актовому запису про шлюб. Тобто, у відповідності до прикінцевих та перехідних положень Закону України “Про державну реєстрацію актів цивільного стану” розірвання шлюбу здійснене судом не підлягає державній реєстрації в органі ДРАЦС, а лише проставляється відмітка про розірвання шлюбу при звернення громадян.
Згідно частини 3 статті 115 Закону України “Про державну реєстрацію актів цивільного стану”, передбачено, що документом, який засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.
Статтею 113 СКУ передбачено право особи, яка змінила своє прізвище у зв”язку з державною реєстрацією шлюбу, про вибір прізвища після розірвання шлюбу, яке повинно зазначатися в рішенні суду.
Розділом ІУ перехідних та прикінцевих положень Закону України “Про державну реєстрацію актів цивільного стану”,  внесено доповнення ч.8 в ст.235 ЦПК України, яка регулює порядок розгляду справ окремого провадження та передбачає, що у рішення суду про розірвання шлюбу зазначається про вибір прізвища тим з подружжя, який змінив своє  прізвище після шлюбу.
Слід зазначити, що належне вирішення судом питання про визначення  прізвища після розірвання шлюбу, тим з подружжя, який змінив його під час державної реєстрації шлюбу, залежить від зазначених заявниками  вимог в позові, оскільки суд ухвалює рішення в межах заявлених позовних вимог.
Ірина Довгінка, головний спеціаліст відділу ДРАЦС по Мукачівському району реєстраційної служби
 
На набережній Латориці у Мукачеві відбудеться фестиваль риболовлі та рибної юшки - У програмі заходу: змагання рибної ловлі на поплавкову...
МУКАЧЕВУ ПІШОВ 1122-Й РІК - У це нині важко повірити, але величний ювілей – свої 1120...
ПОЧЕСНА ВІДЗНАКА ВЕТЕРАНОВІ СПОРТУ - Спортсмени Мукачева згадують Григорія Георгійовича К�...
ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ЧОРНОБИЛЬЦІВ - Минулої суботи, напередодні 29-ї річниці аварії на Чорн�...
Роз’яснення щодо термінів подання документів для призначення житлових субсидій - Щодо спрощеного порядку надання житлових субсидій упр...
Увага! Фотоконкурс! - Департамент соціального захисту населення Закарпатсь...
У Мукачеві відзначили 26-ту річницю виведення військ з Афганістану - Від дня виведення радянських військ з Афганістану мин�...
Правоохоронці задокументували факт спроби дачі хабаря працівнику ДАІ  - Працівники ДАІ спільно з правоохоронцями слідчо-опера...
Привітали ветерана і мукачівські правоохоронці  - Ветерану Великої Вітчизняної війни і органів внутрішн...
Вічна слава визволителям нашого міста! - Велелюдним мітингом на площі Миру з покладанням вінкі�...

Наша кнопка