Мукачівська Ратуша

Новини Мукачева. Новини Мукачівського міськвиконкому, оголошення Мукачева

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Консультації Порядок повторної видачі свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану та витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян

Порядок повторної видачі свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану та витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян

Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 
Інколи трапляються випадки, коли втрачено або пошкоджено видане раніше свідоцтво про державну реєстрацію актів цивільного стану. У такому разі необхідно звернутись до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за повторною видачею свідоцтва. Свідоцтво видається на підставі актового запису цивільного стану за заявою особи, щодо якої складено запис.
Для того, щоб отримати повторно свідоцтво необхідні такі документи: повторна видача свідоцтва про народження здійснюється за заявою особи, щодо якої складено запис ( в цьому випадку необхідний паспорт заявника (заявниці); повторна видача свідоцтва про народження дітей може здійснюватись за заявою їх батьків, усиновителів, опікунів та піклувальників (необхідний паспорт одного з батьків, усиновителя, опікуна чи піклувальника та рішення про опікунство).
Особам, яким виповнилося 16 років, свідоцтво про державну реєстрацію актів цивільного стану може повторно видаватися за наявності паспорта. Свідоцтва про народження дітей повторно видаються їх батькам і усиновителям незалежно від віку дитини. Особі, позбавленій батьківських прав, повторна видача свідоцтва про народження дітей не здійснюється.
Свідоцтва про смерть повторно видаються другому з подружжя, а також дітям, у томі числі й усиновленим; та їх законним представникам, близьким родичам померлого ( братам і сестрам, онукам, діду і бабі як з боку батька, так і з боку матері), особі, яка є спадкоємцем за законом або за заповітом...
Після припинення шлюбу внаслідок його розірвання свідоцтва про шлюб повторно не видаються. У таких випадках на письмове прохання заявників відділ ДРАЦС видає витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища.
Виникають випадки, коли самі громадяни не можуть звернутися до відділів державної реєстрації актів цивільного стану за повторною видачею свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану. У такому випадку повторна видача свідоцтв здійснюється відділами ДРАЦС на підставі нотаріально посвідченої довіреності.
Особам, які звернулися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану особисто, свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану повторно видаються того ж самого дня при пред’явленні ними паспорта або паспортного документа.
Фізична особа по досягненні 16-річного віку має право на отримання витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян стосовно відомостей про себе та про своїх родичів за умови пред’явлення паспорта (паспортного документа) і документів, що підтверджують родинні стосунки, за правилами та в порядку, передбачених Порядком ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян.
Світлана Пелюховська, начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Мукачівському району реєстраційної служби
 

Наша кнопка

Мукачівська ратуша - офіційні новини Мукачівського міськвиконкому