Мукачівська Ратуша

Новини Мукачева. Новини Мукачівського міськвиконкому, оголошення Мукачева

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Новини культури З любов’ю до землі, до роду свого

З любов’ю до землі, до роду свого

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 
Непересічна книжкова презентація відбулася днями у читальній залі Мукачівської міської публічної бібліотеки. Поетеса і художник, віднедавна член Національної спілки письменників України, Тетяна Рибар представила публіці нещодавно видану поетичну збірку „Чарівна флояра”. „Ей флояро, флояронько,
бодай бись згоріла,
коли’ м свого любенького
в косицях узріла…”
У залі звучить народна музична стихія – розкішний звук чарівної флояри (викладач ДШМ №1 ім. С. Мартона Олена Ломиковська) та майстерне виконання карпатської коломийки Тетяною Рибар, вже з перших хвилин зустрічі налаштовує присутніх на щиру, відверту розмову авторки книги.
У збірці поетка постала в новому творчому образі, який, за її словами, „мені навіяла неповторна колористика Карпатського світу”. Трагічне кохання карпатських Ромео і Джульєтти, що лежить в основі легенди озера Синевир, чуттєво розкрито у поемі „Синь і Вир”.  Історичну картину життя славнозвісного князя Федора Корятовича та його дружини Ольги, майстерно зображено у поемі „Чолами в небо”. Елегія „Долиною нарцисів” запросила присутніх до „острову снігу і сонця”, а вірші із циклу „Кужіль золотий” нагадали про „любов... відроджену не згаслу”. Авторське читання творів, що увійшли до збірки, розповіді поетеси про секрети творчості, про обереги, які вчать зберігати любов і пам’ять та будять у серці голос роду, дозволили слухачам відчути дух книги, поринути у вир емоцій Всесвіту Тетяни Рибар.
Запальний танок юних гуцулок і гуцуликів (хореографічна постановка викладача ДШМ № 1 ім. С. Мартона Емілії Васько) розпочав другу частину прем’єри книги. Начальник відділу культури Мукачівського міськвиконкому Ірина Петрус, вітаючи поетесу з виходом чергової збірки, відзначила: „Ви живете в гармонії з цим світом і це відчуває читач у ваших  творах. Тому й надалі радуйте нас творчими здобутками, чаруйте енергією слова на сторінках нових книг та палітрою барв на художніх полотнах”.
Про особливість нової книги, про закони життя, що хрестиками вишиті на долі поетеси, яка прийшла у світ, щоб у слові розчинити свої радощі й печалі, втіхи і болі, вів мову відомий письменник, лауреат Шевченківської премії Мирослав Дочинець: „Тетяна Рибар – поетеса по духу, яка постійно росте, постійно міняється, відкриваючи читачеві нові грані власної творчості”.
Схвальний відгук про „Чарівну флояру” висловив і член літературного об’єднання „Рідне слово” Богдан Сливчук: Емоційно захоплено розповідали про Тетяну Рибар її подруги: однокласниця Мар’яна Чучвар, піаністка Олена Барта, поетеси Валентина Кушнір, Гізела Лімбах, Валентина Попелюшка, які відмітили безмежно глибоку душу поетки, багату на добрі вчинки, її вміння знаходити для кожного час, і, разом з тим, бути завжди енергійною, чуйною і відкритою людиною.
По-особливому щемно і щиро звучав вірш Тетяни Рибар  „Я ще не йду...” з вуст її чоловіка,  поета, редактора газети „Мукачево” Віктора Дворниченка, який під час виступу розповідав про будні поетеси, про емоції, які вона відчуває після написання кожного нового вірша, про її захоплення і мрії. „Тетяна – тендітна жінка з сильним характером, поезія якої має надзвичайно виразний голос та неймовірну глибину”, – підкреслив він.
Зворушливим був виступ і поетеси Наталії Рибар, невіски Тетяни, яка назвала її не тільки другою мамою, але й подругою, з якою можна поділитися власними секретами, переживаннями, яка вміє вислухати і щиро порадити. „У нас дуже багато спільного: ми можемо годинами розмовляти на різні теми, читати одна одній вірші, обговорювати те чи інше питання, – додала Тетяна, – Ми називаємо одна одну „мама” і „донечка”, не тому, що так треба, а тому, що відчуваємо в цьому особливу  потребу...”
Приємним подарунком для Тетяни Рибар була пісня на її слова „Ми вільні”, яку виконав артист ужгородського театру „Шарж” Сергій Соболь. Він зізнався, що коли прочитав слова, сповнені любові й віри в рідну державу, музика народилася раптово:  
я дихаю вільно,
я  д и х а ю  в і л ь н о,
хоча під ногами земля ще горить.
І мертві й живі, духом чисті і сильні,
проказують тихо молитву недільну.
Моя Україна вже більше не спить.
Вишукана поезія авторки, у поєднанні з добрим і теплим словом присутніх про її творчість, створили цього дня в бібліотеці неповторну атмосферу затишку і тепла. Навіть по закінченні зустрічі, гості довго спілкувалися з поетесою, яка щедро роздавала автографи.
Не залишилися без подарунка і читачі міської книгозбірні, яким Тетяна Рибар подарувала збірочки „Чарівної флояри” з надписом „З любов’ю до землі, до роду свого”.
Тетяна Туряниця, провідний бібліотекар відділу обслуговування Мукачівської міської центральної бібліотеки ім. О.Духновича
 

Додати коментар

В коментарях забороняється:
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.Обновить

На набережній Латориці у Мукачеві відбудеться фестиваль риболовлі та рибної юшки - У програмі заходу: змагання рибної ловлі на поплавкову...
МУКАЧЕВУ ПІШОВ 1122-Й РІК - У це нині важко повірити, але величний ювілей – свої 1120...
ПОЧЕСНА ВІДЗНАКА ВЕТЕРАНОВІ СПОРТУ - Спортсмени Мукачева згадують Григорія Георгійовича К�...
ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ЧОРНОБИЛЬЦІВ - Минулої суботи, напередодні 29-ї річниці аварії на Чорн�...
Роз’яснення щодо термінів подання документів для призначення житлових субсидій - Щодо спрощеного порядку надання житлових субсидій упр...
Увага! Фотоконкурс! - Департамент соціального захисту населення Закарпатсь...
У Мукачеві відзначили 26-ту річницю виведення військ з Афганістану - Від дня виведення радянських військ з Афганістану мин�...
Правоохоронці задокументували факт спроби дачі хабаря працівнику ДАІ  - Працівники ДАІ спільно з правоохоронцями слідчо-опера...
Привітали ветерана і мукачівські правоохоронці  - Ветерану Великої Вітчизняної війни і органів внутрішн...
Вічна слава визволителям нашого міста! - Велелюдним мітингом на площі Миру з покладанням вінкі�...

Останні коментарі

Наша кнопка"Мукачівська ратуша" це сайт на якому ви завжди знайдете цікаві та найсвіжіші новини міста Мукачево, району, новини Закарпаття та України. Підписавшись на розсилку ви зможете отримувати новини Мукачева з перших рук.

На сайті "Мукачівська Ратуша" ви зможете знайти декілька рубрик на які поділені всі останні новини Мукачева:

Політичні новини - тут зібрані всі матеріали сайту "Мукачівська Ратуша", які мають політичний напрямок. Останні новини міськвиконкому, постанови Мукачівської міської ради, тощо.

Спортивні новини - в цій категорії зібрано спортивні новини Мукачева. Ексклюзивні матеріали, інтерв`ю, репортажі на сайті. Футбол, шахи, баскетбол, бокс, легка атлетика...

Новини суспільства - тут на сайті "Мукачівська ратуша" зібрано всі новини культури, нариси про громадське життя міста Мукачево.

Глас народу! - в цій категорії ви можете написати про те, що вас турбує, написати те чим ви хочете поділитися з іншими, задати питання нашій владі. Отже ваші новини це новини нашого міста - міста Мукачево. Для того щоб додати свій матеріал, треба бути зареєстрованим користувачем зі статусом "автор".