Мукачівська Ратуша

Новини Мукачева. Новини Мукачівського міськвиконкому, оголошення Мукачева

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Новини культури Пам'ятати заради майбутнього

Пам'ятати заради майбутнього

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 
Ось уже 29 років дзвони Чорнобиля стукають в наші серця, змушують нас зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й рік. 23 квітня на екологічний лікбез «Чорнобиль… Біль і пам'ять вічні» у читальній залі міської бібліотеки зібралися учні загальноосвітніх шкіл міста №3 та №10, щоб згадати  скорбот­ний час ядерного апокаліпсису, пом’янути загиблих та вшанувати живих героїв нашої країни, які вступили в нерівний бій з чорнобильським привидом.
Про аварію на Чорнобильській АЕС та жахливі наслідки ядерного вибуху вели мову бібліотекарі Тетяна Туряниця та Світлана Лещинець. Учні ЗОШ № 10 Ольга Коцар та Михайло Ломага і ЗОШ № 3 Крістіан Стец зачитували спогади про людей, які з перших хвилин трагедії вступили у боротьбу з радіаційним монстром та закликали присутніх хвилиною мовчання вшанувати пам`ять тих, хто поклав життя у боротьбі з  вогнем та радіацією.  Перегляд відеофільму «Чорнобиль. Як це було» змусив задуматись молоде покоління не лише про наслідки аварії, а й над тим, яку потенційну небезпеку несе халатне ставлення і безвідповідальність.
Гостем бібліотеки цього дня був учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – Севч Михайло Ілліч. Зі сльозами на очах він згадував ті страшні події 1986 року і свою безпосередню участь у боротьбі з радіаційним лихом: «Я очолював групу із 26 медпрацівників, які виїхали із Закарпаття до Чорнобиля. Наша бригада працювала місяць, активно беручи участь в лікувально-діагностичному процесі. У кожного з нас був прикріплений на грудях індикатор – накопичувач радіації. Це для того, щоб знати, скільки встигли «схопити» рентге́нів (одиниць дози опромінення). Але нам так і не сказали. Багатьох із моєї групи зараз вже нема в живих – передчасно померли від хвороб, пов'язаних з радіаційним випромінюванням».
Михайлу Іллічу було важко впоратися з хвилею емоцій, які накотилися від пережитих спогадів. Витираючи сльози, він просив юнаків і дівчат пам’ятати страшну трагедію і зробити все для того, щоб подібне не повторилося знову.
Бібліотекарі до 29 роковин трагічної дати підготували книжкову виставку-репортаж «Чорнобиль: гіркий спомин і вічний біль». Книги та інформаційні матеріали доповнювали фоторепортажі із зони відчуження. Особливий символічний зміст несли і годинник, зупинений на 1 год. 23 хв., зів’ялі тюльпани та гілочки із висушеним листям, фотопортрети героїв-пожежникiв, якi першими стали до бою з непокiрним атомом.
Тетяна Туряниця, завідувачка відділом обслуговування Мукачівської міської ЦБ ім. О. Духновича

Схожі новини:
Настіпні новини:
Попередні новини:

 

Додати коментар

В коментарях забороняється:
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.Обновить

ЗІ СВЯТОМ БІБЛІОТЕКИ - Діти та молодь з особливими потребами обласного ЦСПРД�...
До Всесвітнього дня захисту психічного здоров’я 10 жовтня - стратегічне післяпроектне планування та передкінцев�...
На набережній Латориці у Мукачеві відбудеться фестиваль риболовлі та рибної юшки - У програмі заходу: змагання рибної ловлі на поплавкову...
МУКАЧЕВУ ПІШОВ 1122-Й РІК - У це нині важко повірити, але величний ювілей – свої 1120...
ПОЧЕСНА ВІДЗНАКА ВЕТЕРАНОВІ СПОРТУ - Спортсмени Мукачева згадують Григорія Георгійовича К�...
ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ЧОРНОБИЛЬЦІВ - Минулої суботи, напередодні 29-ї річниці аварії на Чорн�...
Роз’яснення щодо термінів подання документів для призначення житлових субсидій - Щодо спрощеного порядку надання житлових субсидій упр...
Увага! Фотоконкурс! - Департамент соціального захисту населення Закарпатсь...
У Мукачеві відзначили 26-ту річницю виведення військ з Афганістану - Від дня виведення радянських військ з Афганістану мин�...
Правоохоронці задокументували факт спроби дачі хабаря працівнику ДАІ  - Працівники ДАІ спільно з правоохоронцями слідчо-опера...

Останні коментарі

Наша кнопка"Мукачівська ратуша" це сайт на якому ви завжди знайдете цікаві та найсвіжіші новини міста Мукачево, району, новини Закарпаття та України. Підписавшись на розсилку ви зможете отримувати новини Мукачева з перших рук.

На сайті "Мукачівська Ратуша" ви зможете знайти декілька рубрик на які поділені всі останні новини Мукачева:

Політичні новини - тут зібрані всі матеріали сайту "Мукачівська Ратуша", які мають політичний напрямок. Останні новини міськвиконкому, постанови Мукачівської міської ради, тощо.

Спортивні новини - в цій категорії зібрано спортивні новини Мукачева. Ексклюзивні матеріали, інтерв`ю, репортажі на сайті. Футбол, шахи, баскетбол, бокс, легка атлетика...

Новини суспільства - тут на сайті "Мукачівська ратуша" зібрано всі новини культури, нариси про громадське життя міста Мукачево.

Глас народу! - в цій категорії ви можете написати про те, що вас турбує, написати те чим ви хочете поділитися з іншими, задати питання нашій владі. Отже ваші новини це новини нашого міста - міста Мукачево. Для того щоб додати свій матеріал, треба бути зареєстрованим користувачем зі статусом "автор".