Мукачівська Ратуша

Новини Мукачева. Новини Мукачівського міськвиконкому, оголошення Мукачева

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Спортивні новини ЧИ ПОТРІБНО ДЛЯ ЦІКАВОГО ПІШОХІДНОГО ПОХОДУ ЇХАТИ КУДИСЬ ДАЛЕКО-ДАЛЕКО?

ЧИ ПОТРІБНО ДЛЯ ЦІКАВОГО ПІШОХІДНОГО ПОХОДУ ЇХАТИ КУДИСЬ ДАЛЕКО-ДАЛЕКО?

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 
Зовсім ні! Лише за день на Мукачівщині можна побачити стільки всього різноманітного, що вражень вистачить надовго! І хай не буде на цьому маршруті високих гір, моря чи водоспадів, хто скаже що ми провели цей час даремно? Рідко коли виходить успішно поєднати запаморочливі підйоми з великою кількістю історичних пам'яток, однак нам це вдалося!
Ми розпочали свій похід із залізничної станції Карпати. Тут, поруч, в урочищі Берегвар, знаходиться найяскравіший палац Закарпаття – мисливський замок родини Шенборнів. Через залізничний міст переправляємося на протилежний беріг Латориці. Праворуч під лісом у східному куту мальовничої галявини розпочинається промаркована туристична стежка на скелі Соколиний Камінь (висота 440 м над рівнем моря, їх ще називають Скелею закоханих). Менш ніж за годину стрімким схилом підіймаємося до громади скель, що підносяться над нами, як кам'яні велетні. Бажання підкорити ці висоти є непереборним.
З вершини відкриваються такі чудові краєвиди, що про втому зразу забуваєш, так і хочеться по-соколиному розправити крила. Словом, наші Карпати однаково прекрасні, звідки б ви на них не подивилися.
Далі, проминувши заповідне урочище Деренів, де охороняються природні ліси із дуба скельного та величезних 30-35 метрових буків, перетинаємо трасу енергосистеми «Мир» і попадаємо на казкову галявину – просіку газопроводу Уренгой – Помари – Ужгород. Вся вона рясно вкрита жарновцем – чудовим чагарником, пагони якого густо вкриті яскраво-жовтими квітами. На Закарпатті ця рослина зустрічається лише в Мукачівському та Свалявському районах.
За півгодини виходимо до села Брестів. Мальовниче село, якому вже понад 400 років, розкинулося на висоті понад півтисячі метрів над рівнем моря на західному схилі гори Бомбушка. Звідси відкриваються розмаїті краєвиди навколишніх гір: від масиву Борлійов Діл на сході, до Боржавських полонин з могутнім Стоєм на півночі та хребта Синяк на заході.  
До села Вільховиця спускаємося через урочище Млин вздовж Брестівського потічка. Тут, ще «за чехів», було збудовано мощену каменем дорогу. Через три з половиною кілометри виходимо до сучасного адвентиського центру оздоровлення та відпочинку «Сонячні Карпати». У Вільховиці зберігся кам’яний міст, побудований для вузькоколійної залізниці – своєрідна інженерно-технічна пам’ятка. Але найбільшою цінністю в селі є найстарший дерев’яний храм Мукачівщини – церква Святого Великомученика Дмитра, збудована з дубових колод ще у XVII столітті.
Кульмінаційною точкою нашого маршруту стало відвідування  Чинадієвського замку Сент-Міклош, де цього дня проходив фестиваль середньовічної культури «Срібний Татош».  
Наш 12-кілометровий похід вийшов в міру швидким, цікавим і без міри повчальним. І як завжди яскравим і барвистим. Провели його в рамках програми «Пізнай свій рідний край» гуртківці Мукачівського клубу спортивного орієнтування «Товариш».
Галина Косарєва, Олександр Цепурдей

Схожі новини:
Настіпні новини:
Попередні новини:

 

Додати коментар

В коментарях забороняється:
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.Обновить

ЗІ СВЯТОМ БІБЛІОТЕКИ - Діти та молодь з особливими потребами обласного ЦСПРД�...
До Всесвітнього дня захисту психічного здоров’я 10 жовтня - стратегічне післяпроектне планування та передкінцев�...
На набережній Латориці у Мукачеві відбудеться фестиваль риболовлі та рибної юшки - У програмі заходу: змагання рибної ловлі на поплавкову...
МУКАЧЕВУ ПІШОВ 1122-Й РІК - У це нині важко повірити, але величний ювілей – свої 1120...
ПОЧЕСНА ВІДЗНАКА ВЕТЕРАНОВІ СПОРТУ - Спортсмени Мукачева згадують Григорія Георгійовича К�...
ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ЧОРНОБИЛЬЦІВ - Минулої суботи, напередодні 29-ї річниці аварії на Чорн�...
Роз’яснення щодо термінів подання документів для призначення житлових субсидій - Щодо спрощеного порядку надання житлових субсидій упр...
Увага! Фотоконкурс! - Департамент соціального захисту населення Закарпатсь...
У Мукачеві відзначили 26-ту річницю виведення військ з Афганістану - Від дня виведення радянських військ з Афганістану мин�...
Правоохоронці задокументували факт спроби дачі хабаря працівнику ДАІ  - Працівники ДАІ спільно з правоохоронцями слідчо-опера...

Останні коментарі

Наша кнопка


Авторизація


"Мукачівська ратуша" це сайт на якому ви завжди знайдете цікаві та найсвіжіші новини міста Мукачево, району, новини Закарпаття та України. Підписавшись на розсилку ви зможете отримувати новини Мукачева з перших рук.

На сайті "Мукачівська Ратуша" ви зможете знайти декілька рубрик на які поділені всі останні новини Мукачева:

Політичні новини - тут зібрані всі матеріали сайту "Мукачівська Ратуша", які мають політичний напрямок. Останні новини міськвиконкому, постанови Мукачівської міської ради, тощо.

Спортивні новини - в цій категорії зібрано спортивні новини Мукачева. Ексклюзивні матеріали, інтерв`ю, репортажі на сайті. Футбол, шахи, баскетбол, бокс, легка атлетика...

Новини суспільства - тут на сайті "Мукачівська ратуша" зібрано всі новини культури, нариси про громадське життя міста Мукачево.

Глас народу! - в цій категорії ви можете написати про те, що вас турбує, написати те чим ви хочете поділитися з іншими, задати питання нашій владі. Отже ваші новини це новини нашого міста - міста Мукачево. Для того щоб додати свій матеріал, треба бути зареєстрованим користувачем зі статусом "автор".