Одні вчені кажуть, що літо буде як ніколи спекотним, інші – холодним з дощами, як і цьогорічний травень. Що ж, краще підготуватись як до першого, так і до другого варіантів. Тому на черговому засіданні Мукачівського міськвиконкому першим на порядку денному стояло питання «Про стан дотримання санітарних норм та правил надання послуг у сфері громадського харчування м. Мукачево». Першим із чотирьох доповідачів до трибуни підійшов головний державний санітарний лікар Мукачева Володимир Ревчук.
Найбільш поширені порушення, які зустрічаються під час перевірок закладів громадського харчування (ЗГХ), – це недотримання товарного сусідства, смажена риба, приміром, поряд з тістечками, температурних режимів при зберігання продукції, відсутність супровідної документації про якість, незадовільний санітарний стан приміщень. Такі факти є, але останнім часом значно знизилась кількість заходів адміністративного впливу за порушення санітарного законодавства. Чому? Бо згідно українському законодавству власника ЗГХ потрібно повідомляти про контрольну перевірку за 10 діб. Зрозуміло, що за цей час буде проведено генеральне прибирання, знято з реалізації прострочену продукцію, персонал направлено на проходження медогляду тощо. А після перевірки можна буде порушувати норми й далі. Окрім того, якщо санінспектори виявлять порушення, то для початку повинні зробити власникам попередження, а вже потім, якщо протягом місяця недоліки не буде усунено, накладати адміністративне стягнення. І все одно за вказані порушення були притягнуті до відповідальності власники кафе п/п З.І.Дешко, С.М.Беца, «Алекс» п/п О.В.Шостак, «Біла лебідь» п/п Н.В.Ділонг, «ВіМ» п/п М.В.Бердишева, Н.Л.Дмитрович, ресторан «Мункачі» п/п В.Л.Гайсак, піццерія «Говерла» п/п Р.А.Поперечний «Мекамп», п/п М.В.Плеша «Інка». Протягом минулого року загалом у сфері ЗГХ складено 40 протоколів про санітарні порушення, винесено 42 постанови про призупинення експлуатації.
Набули масового характеру випадки відвідування ЗГХ особами асоціального вигляду, простіше кажучи так званими жебраками, які можуть бути носіями інфекційних захворювань. Персонал кафе та власники закладів не вживають належних заходів по недопущенню подібного явища.
В усіх навчальних закладах працюють буфети, які реалізують бутерброди, печиво, соки, хлібобулочні вироби. Протягом навчального року виявлено порушення в асортименті продукції в 9 навчальних закладах, знято з реалізації чіпси, сухарики, вироби у фритюрі. Проте біля багатьох шкіл знаходяться магазини і ларьки, в яких реалізуються заборонені для харчування дітей продукти, зокрема, чіпси, солодкі газовані напої.
Тривалий час не вдається зняти з порядку денного проблему вуличної торгівлі, що не тільки загрожує здоров’ю і життю людей, але і перешкоджає в рухові пішоходам і транспорту, псує естетичний вигляд міста. Про це говорила начальник управління ветеринарної медицини Лариса Садварі. А у повідомленні начальника відділу торгівлі, громадського харчування, побуту та захисту прав споживачів Маріанни Дерев’яник ішлося про те, що сьогодні в Мукачеві працює 329 закладів ресторанного господарства, із них власне ресторанів – 18, кафе і кафетеріїв – 231, барів та бар-стійок – 34, піццерій – 10, їдалень (із них шкільних 17) – 32. Суттєві недоліки виявлено в кафе «Мерелін» (п/п М.І.Фроща), «Пілігрим» (п/п Л.Л.Болдижар), «Мекамп» (п/п Р.А.Поперечний, ДП «Бісер» (КП «Мукачівський центральний ринок»), «Файна кухня» (п/па.М.Екман). На мукачівську філію концерну «Військторсервіс» було винесено постанову про накладення штрафу за порушення санітарного законодавства. Якщо в торговому комплексі ТзОВ «ГІД» збудовано сучасні кафе з обладнаними кухнями та підсобними приміщеннями, то на ринку «Торговиця» залишились старі збірно-розбірні кіоски та вагончики, в яких відсутні умови для приготування їжі та якісного обслуговування споживачів. Такі ж претензії можна пред’явити до ЗГХ на території ВАТ «Закарпатавтотранс» по вул. Київській. Певні зауваження є до приготування та випічки пиріжків, чебуреків в кіосках міста, а саме: недотримання температурного режиму при перевезенні напівфабрикатів до місця їх реалізації, в кіосках відсутні рукомийники, а в продавців – санітарні книжки.
Сьогодні в більшості ЗГХ спостерігаються порушення щодо працевлаштування найманих працівників. Якщо в 2008 році було зареєстровано 4396 громадян, які працювали на єдиному податку, то вже торік лише 4108. Багато власників ЗГХ не укладають трудові угоди з найманою робочою силою, що веде за собою несплату податків до місцевого бюджету та Пенсійного фонду. Враховуючи такий стан справ, у міськвиконкомі створено робочу комісію з перевірок легалізації заробітної плати та найманої робочої сили. На порушників чекають штрафні санкції.
А ось за продаж неповнолітнім пива, слабоалкогольних напоїв, цигарок, відсутність наочної інформації щодо заборони тютюнопаління та продажу пива, слабоалкогольних напоїв особам до 18 років на посадових осіб (27 протоколів) накладено штрафні санкції в розмірі від 510 до 6800 гривень, а саме: кафе «Нефертіті» (вул. Купальна), кіоск «ГІД» вул. Матросова, кафе «Компакт» вул. Зелена, кафе «Зодіак» вул. К.-Карого, кафе «Хвилинка» вул. Достоєвського, кафе «Сафарі» вул. Пряшівська.
Про стан справ у 17 шкільних їдальнях повідомлення зробила начальник управління освіти міськвиконкому Терезія Тіба. Підсумовуючи розмову, міський голова Мукачева Золтан Ленд’єл нагадав минулорічні випадки з отруєнням відвідувачів в одному з популярних кондитерських кафе і дітей в приміському санаторії. Ніщо не віщувало біди в кафе, обладнаному сучасним устаткуванням, але несвоєчасно виявлена хвороба однієї працівниці звела нанівець добру справу ЗГХ. Санітарні перевірки закладів і самих працівників потрібно проводити регулярно і не від випадку до випадку. Міський голова висловив сподівання, що буде знайдено спільну мову з міським відділом внутрішніх справ щодо боротьби, зокрема, з вуличними торгівцями і підсумував: треба домагатися суворої відповідальності, а до порушників застосовувати без вагань суворі санкції.
Коли ж розглядалися питання, подані службою у справах дітей, то було слушно зауважено, що серед позбавлених батьківського піклування фігурують в основному діти ромської національності, в дитячих будинках та інтернатах їх до 80 відсотків. Останнім часом Роми створюють громадські організації із захисту своїх прав і свобод. Так чому б цим організаціям не повести боротьбу з матерями-зозулями, не вести відповідну роз’яснювальну роботу серед ромського населення.
Виконком зареєстрував молодіжне громадське об’єднання «Мукачівська міська федерація тхеквондо» і міське громадське формування з охорони громадського порядку «Грифон».
У зв’язку з численними зверненнями мешканців Мукачева та оптимізації роботи міських автобусних маршрутів, виконком вирішив: з обслуговування маршруту № 6 «Г.Петрова – З.вокзал» вивести одну одиницю пасажирського транспорту, натомість ввести маршрут 3 6-А «Г.Петрова – Тімірязєва» для обслуговування пасажирів однією транспортною одиницею. Дане рішення набуває чинності з дня його опублікування.
- ЦИНИ В ТРАВНІ 2010 року
- Міському голові аплодували...митингуючі приватні підприємці!
- ПРО КРЕДИТУВАННЯ МАЛОГО І СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ
- Чи готові українці брати участь в акціях протесту?
- На підставі рішення Мукачівського міськвиконкому 26.05.2010 року
- МАЄМО ПЕРЕХОДИТИ НА ІНДИВІДУАЛЬНЕ ОПАЛЕННЯ
Коментарі
RSS лента комментариев этой записи