Хочемо чи – ні
Це вимога часу. Проблему вже вирішили в сусідніх областях, зокрема, в містах Коломия, Долина індивідуальне опалення встановлено в 100 відсотках квартир, а в Ужгороді – в 80 %. А в Мукачеві на сьогодні тільки в 67 %. І в це в той час, коли всі, хто перейшов на індивідуальне опалення, дякують Богові, що напоумив їх це зробити. Досить навести тільки такі цифри: вартість централізованого опалення двокімнатної квартири за діючими тарифами складає 375 гривень, а натомість індивідуального такої ж квартири – у середньому 72-73 гривні. Цікаво виходить: за газ для населення одна ціна, а за той же газ для теплопостачання населення комунальним підприємством – утричі більше.
Нонсенс.
Свого часу я сплачував грубі гроші за централізоване опалення своєї двокімнатної квартири, але температура в кімнатах не піднімалася вище 16 градусів тепла. Перед початком опалювального сезону спускали з батарей повітря, щільно конопатив вікна, але нічого не допомагало. Доводилося підключати ще й електрообігрівачі. І тоді вирішив перейти на опалення конвектором, благо жив на першому поверсі. Розумів, що екологічно це не найкращий варіант, але і мерзнути не хотілося. Купівля і встановлення конвектора окупилися за неповний рік, оскільки платив за тепло вже значно меншу суму. З часом поміняв конвектор на газовий котел і тепер біди не маю.
Наскільки актуальне для Мукачева питання переходу з централізованого на індивідуальне опалення? З цим запитанням звернувся до заступника міського голови Мукачева Ігоря Запотічного.
– Надзвичайно актуальне. Справа в тому, що з початку нового опалювального сезону 2010-2011 років газопостачальники повністю припинять подачу голубого палива, якщо місто не сплатить всі 100 відсотків за вже спожитий газ. А ми маємо вже у червні сплатити принаймні 80 % суми. Скажіть на милість, як це зробити, якщо населення міста винне «Мукачівтеплу» станом на 1 травня поточного року 19 500 тисяч гривень. А ще додаймо, що підприємство винне за електроенергію 6 343 тис. грн., за водопостачання – 736,5 тис. грн. Сьогодні в комунальній власності міста на балансі ММКП «Мукачівтепло» знаходиться 21 котельня, 5 центральних і 4 індивідуальних теплових пункти. Якщо підприємство виробило і направило в мережу теплової енергії на 15,7 млн. грн., то населення сплатило за тепло щось більше 3 млн. грн. На сьогодні послугами центрального опалення користується 4872 абоненти, а 10 років тому їх було 14835, тобто 67 % квартир в багатоповерхових будинках відключились від мережі центрального опалення. У зв’язку з відмовою населення від послуг ММКП «Мукачівтепло» в місті проводиться поступова ліквідація малоефективних та збиткових котелень, від яких відключились більше 50 % споживачів. Торік, приміром, закрито котельні на вул. К.-Карого, Горького, І.Франка-бічна, Пушкіна. Цього року плануємо закрити котельні на вул. Чайковського, Руській, Під горянській, Верді, Ударників, Стуса, К.Єлизавети. Отож, якщо мукачівці хочуть отримувати тепло в новому опалювальному сезоні, то повинні обов’язково розрахуватися зі своїми боргами по теплу. А із злісних неплатників будемо стягувати гроші в судовому порядку.
– Ігоре Дмитровичу, у Мукачеві багато людей пільгових категорій, які проживають в багатоповерхових будинках і не мають, скажімо так, резону переходити на індивідуальне опалення, яке до того ж коштує чималих грошей. Якою буде їх доля?
– Для початку хочу нагадати, що централізованого опалення більше не буде. Віднині кожен має право переходити на будь-яке індивідуальне опалення, навіть повернутися до грубок, може бути й електричне. Щодо пільговиків, то міська влада в міру можливостей, зважаючи на те, що економічна криза ще не минула, допомагатиме соціально незахищеним верствам населення, в тому числі ветеранам Великої Вітчизняної війни, із встановленням індивідуального опалення.
– А можливий такий варіант: мешканці багатоквартирного будинку замість того, щоб встановлювати газовий котел в кожній квартирі, збирають кошти і купують міні-котельню на зразок автономних котелень при школах та дошкільних закладах?
– Слушна пропозиція і гадаю, має право на життя. Зі свого боку ми в цьому допомагатимемо.
Записав Микола РІШКО.
- БЕЗПЕКА ХАРЧУВАННЯ – ЦЕ БЕЗПЕКА ЗДОРОВ’Я І ЖИТТЯ
- Чи готові українці брати участь в акціях протесту?
- На підставі рішення Мукачівського міськвиконкому 26.05.2010 року
- Шляхи єднання, або «Європа в чемодані» у Мукачеві
- Шефи, відгукніться !
- МУКАЧІВСЬКА КОНСАЛТИНГОВА ФІРМА – ЛІДЕР НАЦІОНАЛЬНОГО БІЗНЕС-РЕЙТИНГ…
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.