Мукачівська Ратуша

Новини Мукачева. Новини Мукачівського міськвиконкому, оголошення Мукачева

 • Увеличить размер шрифта
 • Размер шрифта по умолчанию
 • Уменьшить размер шрифта
Головна Новини культури ВИПЕРЕДИВ ЧАС, СПАЛАХНУВШИ РІЗДВЯНОЮ ЗІРКОЮ

ВИПЕРЕДИВ ЧАС, СПАЛАХНУВШИ РІЗДВЯНОЮ ЗІРКОЮ

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 
Поетів часто називають «пророками в своїй вітчизні». Сказане всеціло стосується і уродженця Мукачева – Миколи-Дионизія Омеляновича Матоли – відомого українського поета, лауреата Всеукраїнської літературної премії імені Василя Симоненка , якому у ці дні виповнилось би 60 років. Його творчість відома далеко за межами Мукачева, краю нашої країни, а твори його перекладено багатьма мовами. Поезія Миколи Матоли – явище глибоко своєрідне, дивовижне в найточнішому розуміння цього слова. Йому вдалося витворити з тематичного багатства велику гармонійну цілість, яка яка відповідає цілісній концепції світу, він рішуче оновив українську поезію, збагатив її щедрістю філософських думок і синівських почуттів, неповторною образністю та метафорикою, умінням мистецьки проникати у найглибшу сутність явищ, у суть і корінь явищ які народжуються, або які народяться: «...розваг не шукай у потоці моїх одкровень – вони біль мій і мука синівська одвічна й безмірна».
Минулої середи біля будинку № 10 на вулиці Мельничній у Мукачеві зібралися представники міської влади, гості з обласного центру, шанувальники поезії Миколи Матоли. Мітинг з нагоди 60-річчя з дня народження поета відкрив міський голова Мукачева Золтан Ленд'єл, який охарактеризував Миколу Матолу як «єдиного, цілісно неподільного», вірші якого означені поєднанням побаченого, пережитого. Саме тому образна палітра у нього скрізь підпорядкована завданням глибокого осмисленого творення найгармонічніших поетичних побудов. Відтак, Золтан Ленд'єл, брат поета Іван Матола, та голова Закарпатської організації Національної спілки письменників України Петро Ходанич зняли покривало з меморіальної Дошки, яка тепер прикрашатиме будинок у якому народився і виріс поет: «У цьому будинку народився і виріс відомий український поет, перекладач, літературознавець, громадсько-політичний діяч, лауреат Всеукраїнської премії імені Василя Симоненка Микола-Дионизій Матола (1952 – 1993 р.р.».
Своїми спогадами про Миколу Матолу поділилися Петро Ходанич, брат поета Іван Матола, начальник управління культури Юрій Глеба, побратим і товариш Миколи Матоли – поет Василь Густі, директор всеукраїнського багатопрофільного книжкового видавництва «Карпати» Віктор Браславець. Він повідомив учасників зібрання, що тільки-но вийшла найповніша книжка-збірка поезій Миколи Матоли «Структура голосу».
Освятив меморіальну Дошку священик Василь Копин.
Михайло БЕЙРЕШ
 

Додати коментар

В коментарях забороняється:
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.


Защитный код
Обновить

ВІДЗНАЧИЛИ 1150-РІЧЧЯ ХРЕЩЕННЯ КАРПАТСЬКОЇ РУСІ - У 862 році князь Моравський Ростислав запросив з Конста�...
Жителі Мукачева влаштували різанину у ресторані - Вечірньої пори для надання медичної допомоги в Мукачі�...
ЗУСТРІЧ ПОБРАТИМІВ - На державному кордоні України зі Словаччиною (КПП Ужго...
Правове виховання в Мукачівському РЦДЮТ - У рамках проведення  тижня  правового виховання&nb...;
І В НАС ЗАПОЧАТКОВАНО ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРОЕКТ - «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошт...
МУКАЧЕВУ ПІШОВ 1120 РІК - Відкривати величну програму святкування Днів Мукачев�...
ПРОФСПІЛКА ЖИВЕ І ПРАЦЮЄ - Як розповів мені голова профкому ПАТ «Мукачівський за�...

Останні коментарі

Наша кнопка

Мукачівська ратуша - офіційні новини Мукачівського міськвиконкому

Моменти нашого міста


brekets
brekets

Авторизація

Останні оголошення

 • Рассылка объявлений на доски в интернете
 • металообробні верстати
 • металообробні верстати
 • Деревообробні верстати
 • ТОВ Фармаси Украина
 • Продаємо побутову техніку б/ж
 • Земельный участок 15сот.-Львов-ЗымнаВода (р-н "Эпицентра")-с
 • Приймаємо на реалізацію побутову техніку
JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval

"Мукачівська ратуша" це сайт на якому ви завжди знайдете цікаві та найсвіжіші новини міста Мукачево, району, новини Закарпаття та України. Підписавшись на розсилку ви зможете отримувати новини Мукачева з перших рук.

На сайті "Мукачівська Ратуша" ви зможете знайти декілька рубрик на які поділені всі останні новини Мукачева:

Політичні новини - тут зібрані всі матеріали сайту "Мукачівська Ратуша", які мають політичний напрямок. Останні новини міськвиконкому, постанови Мукачівської міської ради, тощо.

Спортивні новини - в цій категорії зібрано спортивні новини Мукачева. Ексклюзивні матеріали, інтерв`ю, репортажі на сайті. Футбол, шахи, баскетбол, бокс, легка атлетика...

Новини суспільства - тут на сайті "Мукачівська ратуша" зібрано всі новини культури, нариси про громадське життя міста Мукачево.

Глас народу! - в цій категорії ви можете написати про те, що вас турбує, написати те чим ви хочете поділитися з іншими, задати питання нашій владі. Отже ваші новини це новини нашого міста - міста Мукачево. Для того щоб додати свій матеріал, треба бути зареєстрованим користувачем зі статусом "автор".