В цей час до клубу завітали імениті гості : Руслан Пономарьов та Захар Єфіменко! Якщо поява Захара в клубі є звичним явищем, то візит екс-чемпіона світу – це завжди подія. Тим паче, що обоє нещодавно стали олімпійськими чемпіонами у складі збірної команди України. Місцеві шахісти „засипали" гросмейстерів запитаннями про останні події у шаховому світі, про найближчі плани. Пономарьов за кілька днів стартуватиме у чемпіонаті Європи з швидких шахів та бліцу, який відбудеться у Варшаві, а Захар вже готується до одного з найпрестижніших шахових турнірів у голландському Вейк-ан-Зеє. Спостерігаючи за розмовою місцевих любителів з шаховими зірками, спіймав себе на думці, що бесіда про шахи повністю нівелювала різницю в класі гри між гросмейстерами і аматорами. Любов до шахів однакова і в тих і в інших. Воістину – Gens una sumus! Захар і Руслан розмовляли з усіма, як з рівними, незважаючи на свої високі звання і численні титули. Знаю зі слів Пономарьова, що кожен його візит у Мукачево – приємна подія. Тут він почувається дуже комфортно, подобається йому наше місто з чудовою архітекторою та історичними пам'ятками, наші люди – доброзичливі і щирі.
Та повернімося до перебігу подій у матчі. Поки увага була прикута до гросмейстерів, відбулись деякі зміни на шахівницях. На першій дошці наш Владислав Тіба перейшов у захист і його позиція стала близькою до катастрофічної. Робер Орос продовжував чорним кольором маневрувати, не ризикуючи програти. Адже йому протистояв сильний шахіст Радослав Барскі. На четвертій дошці Михайло Беглий отримав перспективну позицію, вже дуже близьку до виграшу. На жіночій дошці Ольга Юшко грала проти майстра ФІДЕ Марії Госціняк. Білі фігури Олі зайняли чудові позиції і тільки чекали сигналу про штурм. На юнацькій дошці все визначилось. Наш Сашко Решетар провів у ферзі пішака, за якого супернику довелось віддати туру. Далі партія перейшла в технічну стадію і ось – перший результат – 1:0 на нашу користь. В цей момент здавалось, що перемога в матчі майже гарантована. Михайлу Беглому залишилось реалізувати матеріальну перевагу, а в його вмінні це робити ми не сумнівались. На другій дошці те ж саме необхідно було зробити Аттілі Кріштофорі. Його матеріальна перевага була такою значною, що навіть виникала думка – а чому ж суперник досі не здається? Ольга Юшко тим часом перейшла у наступ і виграла пішака. Роберт Орос почав захищатись, але його позиція видавалась міцною і він повинен був витримати натиск суперника. І ось наступає кульмінація матчу. Завойовує очко Михайло Беглий – 2:0. Не витримує атаки суперника Владислав. Поразка – і рахунок у матчі стає 2:1. На третій дошці трапилась найбільша сенсація. В якийсь момент наш Аттіла втратив пильність і кількома неточними ходами дозволив супернику отримати контргру, а в завершальній стадії зробив грубу помилку і... програв. 2:2. Та навіть за такого неприємного для нас перебігу подій, здавалось, що перемога буде за нами. Досить швидко і впевнено реалізувала перевагу Ольга Юшко Рахунок 3:2 на нашу користь і залишилась одна партія Роберта Ороса. Нібито все було гаразд, але нестача часу на обдумування у нашого земляка призвела до помилки і він потрапив під матову атаку. Поразка і рахунок у матчі зрівнявся – 3:3 !
Результат матчу можна оцінити з різних сторін. Могли перемогти? Так! Але перед початком матчу суперник видавався нам дуже грізним і тоді нічия для нас була не найгіршим прогнозом. Дійсно, протягом матчу шальки терезів часто схилялись на нашу сторону, більше того, вони до останньої миті були на нашому боці. Важко сказати однозначно, що завадило нам перемогти. Може трішки фортуна відвернулась, може не вистачило класу гри, коли у критичні моменти необхідна максимальна концентрація. Та не це головне. Перемогу у цьому матчі отримали всі! Адже гра товариська і головним завданням цієї зустрічі була цікава і чесна боротьба. (А можливо, саме тому й рахунок нічийний?).
Задоволення отримали всі учасники матчу, численні вболівальники та всі, хто спостерігав пряму трансляцію партій за допомогою інтернету. Крім цього в клубі була встановлена веб-камера і любителів шахів з усіх куточків мали змогу спостерігати не тільки за перебігом подій на шахівницях, а й за атмосферою матчу, поведінкою гравців, їх емоціями, напруженням.
Польська сторона висловила побажання проводити подібні матчі й надалі. Сподіваємось, що так воно і буде. Адже шахи – це наша спільна справа і спільна любов.
- чемпіонат Мукачева із спортивного Карате-До
- РІЗДВЯНИЙ ТУРНІР ЗІБРАВ ШАХІСТІВ ШЕСТИ ДЕРЖАВ У МУКАЧЕВІ
- "Один Габовда – відмінно" (вболівальники львівських «Карпат»)
- Сергій Бубка відвідав українсько-австрійське підприємство „Фішер-Мукач…
- Міні-футбольний турнір до Дня студента
- ІГОР КАПУРА – КРАЩИЙ ДИТЯЧИЙ ТРЕНЕР УКРАЇНИ З КАРАТЕ
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.