Юрій Габовда, амплуа – форвард. Народився 6 травня 1989 року в Мукачеві. З 1995 року почав займатись футболом. Освіту здобув в Мукачівській ЗОШ № 10, в який в 2004 році отримав неповну середню освіту. В 2005 – 2006 роках навчався в Львівському училищі фізичної культури, після закінчення якого грав у різних складах львівських «Карпат».
– Вітаю Юрію. З приїздом у рідне місто. Чи надовго в Мукачеві?
– До 26 грудня. А далі їду на десятиденний відпочинок у Єгипет.
Чи пам'ятають у Львові Яноша Габовду?
– До цих пір у Львові пам'ятають мого дядька Яноша, який залишив по собі вагомий вклад в футбольній історії західноукраїнського регіону. Він славився грою на другому поверсі і вигравав кубок СРСР. Мій батько відвідував його матчі, як зараз приходить на матчі і до мене. На жаль, я народився після смерті вуйка. На відміну від нього, більше полюбляю швидкісний низовий футбол.
– Коли ти почав займатися футболом?
– Фактично почав з 6 років на самий свій день народження. Хлопці в дворі ганяли м'яча і запросили спробувати. Далі привели мене до Віктора Борисовича Наскалова, у якого я займався 2 роки. Провів перше тренування і мені сподобався азарт цієї гри.
– Кого вважаєш своїм першим наставником?
– Фактично в мене було два тренери – окрім згадуваного Віктора Наскалова, був ще Омел'ян Мешко, до якого я перейшов тренуватись.
– Як опинився у Львові?
– Ми, під керівництвом Омел'ян Мешка, грали один з матчів на першість України серед дитячих команд в першій лізі. У Львові ми поступились команді СДЮШОР. Однак мої дії на полі помітили місцеві тренери і запросили мене на перегляд. Після закінчення 9-го класу я поїхав на навчання в Львівське училище фізичної культури, де здобув середню спеціальну освіту. Після цього підписав професійний контракт з львівськими «Карпатами». Грав за «Карпати-2» в першості України в другій лізі. З другої ліги перейшов у дубль «Карпат», а в цьому році тренери довірили мені грати в основному складі.
– При переході з «Карпат-2» в дубль, і зараз в основу «Карпат» чи відчував зміну рівня гри та вимог до гравців?
Так, звичайно з кожним роком і з кожною сходинкою я виходив на новий рівень. Там я відчував зростання вимог та відповідальності як за свою гру, так і за результат футбольних колективів, кольори яких я захищав і в якому продовжую грати зараз.
Чи були друзі, які тебе підтримували в команді?
Звичайно. В нас загалом був дружній колектив в «Карпатах-2». Його можна було назвати одним цілим. Всі разом підвищували свою майстерність. В дублі також мав хороші стосунки з усіма партнерами, які підтримували мене як на полі, так і в житті.
Чи є гравці, які грали разом з тобою раніше і зараз перебувають в першій команді або на підході до неї?
Коли я тільки вступив до училища, то разом зі мною в кімнаті проживав Ярослав Мартинюк, який в грі проти «ПСЖ» був в основі «Карпат», на позиції опорного хавбека. Ми разом з ним виступали за «Карпати-2» і дубль головної команди. Такий самий шлях з нами пройшов Андрій Свидик.
Які матчі, в яких ти захищав кольори основного складу, стали найбільш пам'ятними для тебе?
Найбільше враження залишилось від євро-кубкових матчів. В домашній грі проти «Севільї» я вийшов на заміну. В останній – проти «ПСЖ», коли ми здобули історичну першу нічию в групових етапах Ліги Європи, я також доклав свої старання. В цьому матчі мені довелось вести боротьбу проти класних захисників Дабо і Конко. Останній у своїй країні в цьому році визнаний кращим гравцем. А так загалом всі гравці європейських команд дуже високого рівня. Приємно грати проти таких майстрів.
Чи можна порівняти культуру вболівання за кордоном і на стадіонах України?
В Іспанії та Німеччині атмосфера на стадіонах така, що словами неможливо передати. В Севільї вболівальники всю гру співають пісні і це створює психологічний тиск на суперника. Хоча і наші, львівські, шанувальники підтримують так, що гріх не викладатися на повну. А в Дортмунді на стадіон приходить найбільше прихильників.
Які почуття були у футболістів «Карпат» після перемоги над «Галатасараєм»?
Та гра була дуже важкою із несподіваною, як для гостей, так і для наших фанів, розв'язкою. Майже всю гру ми тримали позитивну для нас нульову нічию. Певний час ми утримували її в меншості, оскільки арбітр вилучив з поля Кузнєцова. Та за дві хвилини до закінчення ми пропустили м'яч. Здавалось, можна викидати білий прапор. В цей час весь стадіон почав кричати: «До кінця!» Мої партнери на крилах і емоціях пішли вперед. Бог допоміг нам на останніх секундах відігратись. Цим ми подарували своїм вболівальникам євро-кубкову осінь в груповому турнірі. Що найприємніше, це сталось після того, як команда 12 років не виступала на європейській арені.
Чи змінювались завдання перед командою по ходу чемпіонату?
З самого початку в чемпіонаті України ставилось завдання втримати ті позиції, які здобули в минулому розіграші і тримати свою марку провідного професійного клубу Західної України. Завдання мінімум – 5 місце, однак якщо наберемо переможну ходу, то хочеться замахнутись на бронзові нагороди. І, звичайно, прагнемо знову отримати право захищати кольори нашої країни в наступному розіграші Ліги Європи.
На якій позиції ти приносиш користь своїй команді?
Наша команда сповідує атакуючий футбол здебільшого за схемою 4-3-3, тобто використовуємо трьох нападників. Я знаходжу свою гру на позиції правого або лівого форварда. Здебільшого асистую, однак при потребі можу і влучно пробити.
Хто з гравців основи найбільше допомагає?
Серед партнерів з основи мені найбільше допомагає Сергій Кузнєцов, який має 12-річний досвід гри в угорському «Ференцвароші».
Якості яких зірок можеш почерпнути для зростання як гравця?
Мені імпонує поведінка на полі Криштіану Роналду. Його хоч і називають по різному, однак він кожний раз своєю грою доводить недоброзичливцям протилежне. Також велику роботу на полі виконує Мессі. Я слідкую за ними і беру для себе все найкраще.
Які плани на майбутнє?
В мене ще 7 місяців буде діяти контракт. Є пропозиції від інших клубів. Однак душа моя з «Карпатами». І зараз мій агент Олександр Кульшевич веде переговори з клубом, щоб підписати нову угоду.
Після повернення з Єгипту одразу у Львів?
Ні. 6 січня з дівчиною приїду в Мукачево, де зустріну Різдво та Старий Новий рік. 15 січня починається п'ятиденний збір у Львові. А далі всією командою їдемо на закордонний збір у Іспанію.
Дякую за щиру розмову. Хай травми ходять стороною.
- Мукачівські каратисти повернулись з нагородами Чемпіонату України
- чемпіонат Мукачева із спортивного Карате-До
- РІЗДВЯНИЙ ТУРНІР ЗІБРАВ ШАХІСТІВ ШЕСТИ ДЕРЖАВ У МУКАЧЕВІ
- МУКАЧЕВО – КРАКІВ – 3:3. ДО НОВИХ ЗУСТРІЧЕЙ
- Сергій Бубка відвідав українсько-австрійське підприємство „Фішер-Мукач…
- Міні-футбольний турнір до Дня студента
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.