Такого ще не було. Суботнього вечора хлопчики й дівчатка з Мукачева, багатьох районів Закарпаття, а також з Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Миколаївської областей – учасники Всеукраїнського дитячого фестивалю народного мистецтва «Смарагдові витоки-2010», що проводиться в Мукачеві традиційно під час святкування Дня міста, стояли на порозі драмтеатру і чекали, коли вщухне дощ. А він не припинявся. І було вирішено урочисте відкриття фестивалю перенести на наступний ранок до замку Паланок. Однак у неділю дощ не припинявся і вже втретє торжества перенесли, цього разу до міського Будинку культури. І добре, бо тут було тепло і затишно. У просторому коридорі розгорнули велику і дуже цікаву без перебільшення виставку робіт декоративно-ужиткового мистецтва та художніх ремесел. Повірте, було на що подивитись, подивуватись майстерності дітлахів-умільців. У першій віковій групі, що рідко трапляється, було названо аж чотирьох переможців – гурток «У світі дизайну» Будинку дитячої та юнацької творчості Франківсього району Львова, Ілону Вовк з цього ж міста, мукачівський гурток «Кераміка» та гурток образотворчого мистецтва міського Будинку школярів. Друге місце присуджено гуртку писанкарства Будинку школярів, а також Марії Шевчук з с. Підзамче Бучацького району Тернопільської області, Ірині Вівсяній та Мар’яні Качур з с. Матеушівка того ж району. А у другій віковій групі перемогли вихованці гуртка народної ляльки та набивки на тканині Будинку школярів, а також Мар’яна Адамчук з с. Усть-Чорна Тячівського району і Ангеліна Попова з Мукачева. Друге місце поділили гурток «Крій та шиття» Будинку школярів та Іванна Мойсюк з Великого Бичкова Рахівського району. А грамоту за 3 місце вручено Мар’яні Чічак з Рахова.
На фотоконкурс прекрасні знімки представили Андрій Дем’янович з Берегова і Сергій Лаврінко з Кривого Рогу. Вони й поділили перше місце. А в номінації «Образотворче мистецтво» кращими визнано роботи Богдана Гарди з Будинку школярів та Лії Савчук з с. Мокре Перечинського району. Два других місця присуджено мукачівцю Ярославу Голишу та Наталі Гурела з с. Порошково Перечинського району. Третіми призерами стали вихованка Будинку школярів з с. Ключарки Андріана Фірцак і Дмитро Йонаш з с. Костилівка Рахівського району.
Коли зі сцени співали юні дівчатка, хтось чи пожартував, чи серйозна мовив: «Та це ж філіал конкурсу «Таланти твої, Україно!». І справді, спів номінанток «Вокального мистецтва» задаровував. Поза конкурсом була, безперечно, лауреат багатьох пісенних фестивалів мукачівка Маріанна Окс, яка й була названо кращою. А в другій віковій групі перемогла Ірина Дуда (закарпатське коріння!) з с.Доманівка Миколаївської області. Друге місце присуджено Лілії Чикур з Волівця, а третє поділили Олександра Білич та Діана Брунцвик з того ж селища.
У конкурсі дуетів першого місця не присуджували, а друге дісталось рахівському дуету «Мрія» – Ользі Ворохта і Ганні Шміляк. Так само не присуджували першого місця і в конкурсі ансамблів. Тут всі призові місця дістались мукачівцям: перше – вокальному ансамблю юнаків «Водограй», два третіх- ансамблям «Перевесло» та «Первоцвіт».
Веселковий розмай буяв на сцені, коли виступали танцювальні колективи. Мерехтіло в очах від яскравих костюмів і мимохіть підстрибували ноги глядачів під час запальних танців. У першій віковій групі кращим був безперечно зразковий ансамбль народного танцю «Ранок» зі Львова. У другій групі – ансамбль народного танцю «Галичанка» з Тернополя, а в третій – «Гуцульські барви» з Рахова. Мукачівське «Сузір’я» було другим у першій групі, а третє місце тут поділили зразкова дитяча хореографічна студія з Берегова та «Світанок» з Волівця. У другій групі віце-призерами стали мукачівські «Сузір’я» і «Сакура» і третім призером також наша «Юність» і зразковий ансамбль танцю «Барвінок» зі Львова. Гарне враження справив шоу-гурт «Стріт-денс» з Берегова, який став другим в третій групі.
І завершували конкурсну програму народні музики. Кращими визнано зразковий дитячий оркестр гуцульських народних інструментів «Трембіта» з Рахова та ансамбль інструментальної музики «Водограй» зі Львова. Другим став фольклорний колектив «Вишиваночка» зі Львова і третім – фольклорний колектив ужгородського ПАДІЮНу.
Щиро вітали учасників фестивалю з гарними виступами і вручали їм нагороди та подарунки заступник міського голови Мукачева Михайло Лабош та начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Михайло Мотильчак.
Микола Рішко
- Чергова акція «Серце до серця» Благодійного фонду «Почуйте всі»
- БАГАТИЙ ДУШЕЮ – БАГАТИЙ І ТАЛАНТАМИ
- Що не колектив то зразковий чи народний...
- У ЛІТНІХ ТАБОРАХ БУДЕ ОЗДОРОВЛЕНО ПОНАД 5 ТИСЯЧ МУКАЧІВСЬКИХ ДІТЕЙ
- ВИЙШОВ ПЕРЕМОЖЦЕМ У 17 ПОВІТРЯНИХ БОЯХ
- ПЕРШОТРАВЕНЬ І СЬОГОДНІ ДЛЯ НАС СВЯТО
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.