Мукачівська Ратуша

Новини Мукачева. Новини Мукачівського міськвиконкому, оголошення Мукачева

 • Увеличить размер шрифта
 • Размер шрифта по умолчанию
 • Уменьшить размер шрифта
Головна Новини суспільства Правові засади захисту прав дитини. Прийомна сім'я.

Правові засади захисту прав дитини. Прийомна сім'я.

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 
Відповідно до статті 6-ї Сімейного кодексу України (далі – СКУ) правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття. Дитина вважається малолітньою до досягнення нею чотирнадцяти років. У віці від 14 до 18 років вона є неповнолітньою.

Стаття №150 СКУ визначає обов'язки батьків щодо виховання та розвитку дитини. Батьки зобов'язані піклуватись про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. Вони мають забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти. За згаданою вище статтею забороняється будь-яка експлуатація батьками своєї дитини та фізичні покарання.
Дитина, в разі порушення її прав або інтересів, має право звернутись до органів опіки та піклування, інших органів державної влади та органів місцевого самоврядування. За частиною 4-ю статті 152 СКУ після досягнення 14-річного віку вона може звертатися за захистом своїх прав та інтересів безпосередньо до суду. В СКУ передбачено декілька форм утримання та виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування:

1.Усиновлення (удочеріння);

2.Передача під опіку та піклування;

3. Передача в сім'ю іншої особи – патронажного вихователя;

4. Влаштування в прийомну сім'ю та в будинок сімейного типу.
З метою практичного здійснення заходів щодо забезпечення прав і свобод дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, запроваджено нову форму родинного виховання – прийомна сім'я. За такої форми родинного виховання для дітей, позбавлених батьківського піклування, суттєво змінились умови перебування – дитина знаходиться не в інтернаті або дитячій установі, а в конкретній сім'ї.
Прийомною вважається сім'я, яка добровільно взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Вони проживають і виховуються там до досягнення ними 18-річного віку, а в разі навчання в ПТУ або виші – до його закінчення. Рішення про створення прийомної сім'ї приймає виконавчий комітет міської ради, районна рада або районна рада в містах з держадміністраціями. Прийомні батьки та орган, який прийняв відповідне рішення, укладають договір про влаштування дітей до прийомної сім'ї.
На жаль національне законодавство про права дитини носить більш декларативний ніж практичний характер. В Україні не напрацьовано чіткий національний механізм забезпечення реалізації та контролю за виконанням норм законодавства про права дитини. Практична реалізація нормативно-правових, конституційних актів стикається з серйозними перешкодами в політичній та економічній сферах, галузях охорони здоров'я та освіти.
На сучасному етапі розвитку першочерговим завданням для нашої держави є створення такої юридичної бази захисту прав і свобод дітей, яка б повною мірою відповідала міжнародним вимогам і забезпечувала реалізацію прав кожної дитини, а також механізм захисту цих прав у випадку їх порушення.

Антоніна Сорока, начальник Мукачівського відділу реєстрації актів цивільного стану.
 

Додати коментар

В коментарях забороняється:
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.


Защитный код
Обновить

ВІДЗНАЧИЛИ 1150-РІЧЧЯ ХРЕЩЕННЯ КАРПАТСЬКОЇ РУСІ - У 862 році князь Моравський Ростислав запросив з Конста�...
Жителі Мукачева влаштували різанину у ресторані - Вечірньої пори для надання медичної допомоги в Мукачі�...
ЗУСТРІЧ ПОБРАТИМІВ - На державному кордоні України зі Словаччиною (КПП Ужго...
Правове виховання в Мукачівському РЦДЮТ - У рамках проведення  тижня  правового виховання&nb...;
І В НАС ЗАПОЧАТКОВАНО ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРОЕКТ - «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошт...
МУКАЧЕВУ ПІШОВ 1120 РІК - Відкривати величну програму святкування Днів Мукачев�...
ПРОФСПІЛКА ЖИВЕ І ПРАЦЮЄ - Як розповів мені голова профкому ПАТ «Мукачівський за�...

Останні коментарі

Наша кнопка

Мукачівська ратуша - офіційні новини Мукачівського міськвиконкому

Моменти нашого міста


brekets
brekets

Авторизація

Останні оголошення

 • Рассылка объявлений на доски в интернете
 • металообробні верстати
 • металообробні верстати
 • Деревообробні верстати
 • ТОВ Фармаси Украина
 • Продаємо побутову техніку б/ж
 • Земельный участок 15сот.-Львов-ЗымнаВода (р-н "Эпицентра")-с
 • Приймаємо на реалізацію побутову техніку
JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval

"Мукачівська ратуша" це сайт на якому ви завжди знайдете цікаві та найсвіжіші новини міста Мукачево, району, новини Закарпаття та України. Підписавшись на розсилку ви зможете отримувати новини Мукачева з перших рук.

На сайті "Мукачівська Ратуша" ви зможете знайти декілька рубрик на які поділені всі останні новини Мукачева:

Політичні новини - тут зібрані всі матеріали сайту "Мукачівська Ратуша", які мають політичний напрямок. Останні новини міськвиконкому, постанови Мукачівської міської ради, тощо.

Спортивні новини - в цій категорії зібрано спортивні новини Мукачева. Ексклюзивні матеріали, інтерв`ю, репортажі на сайті. Футбол, шахи, баскетбол, бокс, легка атлетика...

Новини суспільства - тут на сайті "Мукачівська ратуша" зібрано всі новини культури, нариси про громадське життя міста Мукачево.

Глас народу! - в цій категорії ви можете написати про те, що вас турбує, написати те чим ви хочете поділитися з іншими, задати питання нашій владі. Отже ваші новини це новини нашого міста - міста Мукачево. Для того щоб додати свій матеріал, треба бути зареєстрованим користувачем зі статусом "автор".