Всі вони однаково важливі для кращого входження в навчально-виховний процес загальноосвітньої школи. Як зазначили педагоги, які будуть працювати тут, уроки будуть відбуватись двічі на тиждень, в четвер і суботу, по дві години. Про важливість даного заходу говорить те, що сюди підуть діти, які не мають змоги відвідувати дитячий садочок.
Питання про цей проект вирішувалось в Києві. Його проводив фонд «Відродження», який і надав кошти для виховання дітей. Зокрема, виділено гроші на оплату комунальних послуг, на парти, дошку, оплату вчителів, канцелярські приладдя. Безпосередньо керівникам проекту доводив необхідність для мукачівських ромів такого навчально-виховного заходу голова Мукачівської організації «Романо-амаліне» (Ромська дружба) Калман Лакатош:
– Ця підготовча група для дітей стане стартовим майданчиком в життя, який дозволить їм вирости хорошими людьми. В конкурсі проекту взяли участь 3 організації – наша Мукачівська, Ужгородська і Виноградівська. Ужгородці виграли проект на 4 місяці, а ми – на 9, і від сьогоднішнього дня до кінця червня наші дошкільнята матимуть змогу змінити вулицю на належне виховання. Я, як голова Мукачівської ромської організації, виділив кошти на харчування дітей під час навчання та надав приміщення для цього. Ми, користуючись кращою педагогічною методикою, вирішили, що за результатами кожних 6-ти уроків діти будуть отримувати замість оцінок подарунки. Така практика стимулюватиме їх до навчання.
Під час урочистого відкриття неможливо було не помітити того, як горіли очі в малечі, коли вони з рук керівників романської громади отримували ручки, олівці, фломастери, з яким захопленням вони вперше роздивлялись малюнки в абетці та з якою цікавістю слухали настанови вчительки.
Мешканці ромського поселення навіть не пам'ятають такого закладу для своїх дітей, як в 21-му, так і в минулому – 20-му століттях. Раніше їхні діти без будь-якої підготовки приходили в Мукачівську ЗОШ № 14 і їм було важко адаптуватись до шкільного життя. Вони важко звикали до вчителів, боялись їх, а звідси – прогулювали заняття. Вочевидь, з цього року вони отримали змогу увійти в перший клас більш підготовленими до складніших дисциплін загальноосвітньої програми.
- Мукачівка проміняла дитину на пляшку
- ЗАЛІЗНИЧНІ ПЕРЕЇЗДИ – ЗОНА ПІДВИЩЕНОЇ НЕБЕЗПЕКИ
- П'ЯТИЙ ФЕСТИВАЛЬ НАЦІОНАЛЬНИХ КУЛЬТУР МУКАЧЕВО (відео)
- 18 ноября отмечается Международный день отказа от курения
- Заява учасників науково-теоретичної конференції (+ відео)
- ВИЗНАННЯ МУКАЧІВСЬКИХ ВИКЛАДАЧІВ ЖИВОПИСУ
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.