Мукачівська Ратуша

Новини Мукачева. Новини Мукачівського міськвиконкому, оголошення Мукачева

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Новини суспільства ПОЧАВ ВІДЛІЧУВАТИ ЧАС

ПОЧАВ ВІДЛІЧУВАТИ ЧАС

Рейтинг пользователей: / 3
ХудшийЛучший 
один із найстаріших годинників України і Східної Європи
Ще на початку нинішнього тисячоліття, тобто в 2000 році церковна громада Мукачівського римо-католицького храму порушувала питання про відновлення годинника на соборі. Спочатку нікому було взятися за цю складну справу, відтак не було потрібної суми грошей, аж поки за справу не взявся відомий мукачівський годинникар Іван Онисько. Знаний він хоча б тим, що обслуговує досі найстаріші годинники веж краю в Ратуші і санаторії «Карпати». Не один рік знадобився йому, щоб вичитати в Інтернеті все про старовинні храмові годинники, а відтак разом зі старими майстрами токарної і ковальської справи, зокрема, колишнім знаним токарем «Мукачівприладу» Золи-бачиєм, виготовити деталі до годинникового механізму, що за століття дуже зносився, адже перша писемна згадка про годинник на римо-католицькому соборі в Мукачеві датується 1750 роком. Цей годинник відлічував час ще на старому храмі, на місця якого в 1904 році водночас, до речі, з мукачівською Ратушею, було збудовано кам'яний храм, котрий ми сьогодні і бачимо. Годинник на новому соборі в 20-х роках минулого століття запустили польські майстри-годинникарі. У 40-х роках угорська влада експропріювала храмовий дзвін годинника, а радянська влада заборонила церковні дзвони. Механізм храмового годинника тривалий час переховували, аж поки він не набув другого життя. Тепер кожні 15 хвилин ми чуємо дзвони годинників на Ратуші і римо-католицькому соборі.
Цікавлюся в пана Івана. Скільки ще в Мукачеві діючих годинників, за якими можемо взнати час?
– Давайте порахуємо, – відповідає і починає загинати пальці, – По перше, Ратуша, потім замок Паланок, відтак греко-католицький храми в центрі міста і в Росвигові, ну додаймо електронні годинники міського головпоштамту, залізничного вокзалу. Загалом механічними, тобто справді старовинними, є тільки , в санаторії «Карпати» і відтепер в римо-католицькому соборі Мукачева. Щодо останнього, то подібний за конструкцією є в музеї годинників у Відні і датується 1597 роком. Але наш уже діючий.
Отож, Мукачево віднині збагатилося ще однією туристичною принадою – одним із найстаріших соборних годинників України і навіть Східної Європи.
Микола Рішко, фото автора і Віктора Півця, головного архітектора Мукачева
 

Додати коментар

В коментарях забороняється:
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.


Защитный код
Обновить

ВІДЗНАЧИЛИ 1150-РІЧЧЯ ХРЕЩЕННЯ КАРПАТСЬКОЇ РУСІ - У 862 році князь Моравський Ростислав запросив з Конста�...
Жителі Мукачева влаштували різанину у ресторані - Вечірньої пори для надання медичної допомоги в Мукачі�...
ЗУСТРІЧ ПОБРАТИМІВ - На державному кордоні України зі Словаччиною (КПП Ужго...
Правове виховання в Мукачівському РЦДЮТ - У рамках проведення  тижня  правового виховання&nb...;
І В НАС ЗАПОЧАТКОВАНО ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРОЕКТ - «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошт...
МУКАЧЕВУ ПІШОВ 1120 РІК - Відкривати величну програму святкування Днів Мукачев�...
ПРОФСПІЛКА ЖИВЕ І ПРАЦЮЄ - Як розповів мені голова профкому ПАТ «Мукачівський за�...

Останні коментарі

Наша кнопка

Мукачівська ратуша - офіційні новини Мукачівського міськвиконкому

Моменти нашого міста


brekets
brekets

Авторизація

JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval

"Мукачівська ратуша" це сайт на якому ви завжди знайдете цікаві та найсвіжіші новини міста Мукачево, району, новини Закарпаття та України. Підписавшись на розсилку ви зможете отримувати новини Мукачева з перших рук.

На сайті "Мукачівська Ратуша" ви зможете знайти декілька рубрик на які поділені всі останні новини Мукачева:

Політичні новини - тут зібрані всі матеріали сайту "Мукачівська Ратуша", які мають політичний напрямок. Останні новини міськвиконкому, постанови Мукачівської міської ради, тощо.

Спортивні новини - в цій категорії зібрано спортивні новини Мукачева. Ексклюзивні матеріали, інтерв`ю, репортажі на сайті. Футбол, шахи, баскетбол, бокс, легка атлетика...

Новини суспільства - тут на сайті "Мукачівська ратуша" зібрано всі новини культури, нариси про громадське життя міста Мукачево.

Глас народу! - в цій категорії ви можете написати про те, що вас турбує, написати те чим ви хочете поділитися з іншими, задати питання нашій владі. Отже ваші новини це новини нашого міста - міста Мукачево. Для того щоб додати свій матеріал, треба бути зареєстрованим користувачем зі статусом "автор".