Мукачівська Ратуша

Новини Мукачева. Новини Мукачівського міськвиконкому, оголошення Мукачева

 • Увеличить размер шрифта
 • Размер шрифта по умолчанию
 • Уменьшить размер шрифта
Головна Новини суспільства ОСВЯЧЕНО ДЕРЕВ'ЯНИЙ ХРАМ У ВЕЛИКИХ ЛУЧКАХ

ОСВЯЧЕНО ДЕРЕВ'ЯНИЙ ХРАМ У ВЕЛИКИХ ЛУЧКАХ

Рейтинг пользователей: / 2
ХудшийЛучший 
Великі Лучки вражають різноманітністю християнських конфесій. Як я довідався від місцевих жителів, їх тут дев'ять. Але всі вони мирно співіснують і славлять Бога. Про це свідчить і будівництво нових церковних споруд на місцях колись пустинних земель. До таких належить і Великолучківська греко-католицька церква Вознесіння Господнього. Організаторкою громади та сподвижником будівництва храму була звичайна жінка Марія Бисага. Вона, маючи 27 років та двох маленьких дітей 5-ти та 1.5 років, залишилась вдовою при розбитій хаті:
– Я просила в Бога, щоб він допоміг мені вийти з цієї біди. І з його допомогою я здолала всі труднощі. Ми почали молитись ще 6 років тому при отці Йосипі Ловска в звичайній будівлі, де я зараз відкрила аптеку та стоматологічний кабінет для сина. Я разом з настоятелем нашої церкви, отцем Олегом, виборювала можливість її збудувати на трьох сесіях сільської ради. Загалом було 7 вже немолодих людей, які працювали над тим, щоб ми сьогодні молились у цьому красивому храмі.
Гроші для спорудження церкви збирали всією громадою. Від прихожан я довідався, що найбільший вклад зробили двоє громадян Німеччини. Спочатку доводили до ладу територію під святу будівлю, оскільки виділені кілька соток землі були суцільним болотом. Над фундаментом працювали односельці, а от саму дерев'яну будівлю без використання цвяхів споруджували міжгірські майстри. Спорудженню церкви посприяв єпископ Мукачівської єпархії Мілан Шашік. Він і освятив храм в кінці травня минулого року на свято Вознесіння Господнього. Після введення в дію храму роботи тривали. Від безпосереднього учасника будівельного процесу Михайла Вашкеби дізнаюсь як нелегко було довести його до сьогоднішнього вигляду:
– Від часу введення в дію храму потрібно було понад півроку щоб провести внутрішні роботи – покласти плитку, встановити якісне освітлення. Найбільше грошей для цього назбирали на свято Різдва колядуванням.
Цими днями єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік завершив обряд освячення церкви.
– Напередодні був поставлений престол-олтар і сьогодні ми провели консекрацію (освяченння). За цим престолом кожної неділі та на свята проходитиме духовна трапеза, за якою кожен прихожанин вживатиме слово Боже.
На святі було зведено в чин диякона Івана Микуланинця з Нового Давидкова. В святкуванні взяли участь священики та греко-католицькі громади з Мукачева й довколишніх сіл. Юрію Дурдинцю з Нового Давидкова вже 83, але він справно відвідує такі високодуховні заходи:
– Часто буваю на святах в Лучках, Ключарках, Паланку, Новому Давидкові. Дуже гарне світле освячення престолу. Тут дуже цікава церква. Ми звикли до звичайних кам'яних церков та з цегли, а тут панує якась таємничість.
Всередині церкви маленькі віконця і я відчув себе ніби на зорі християнства. Після традиційного мирування, діти, що навчаються в прихожанській школі, декламували вірші на релігійну тематику. А далі всіх присутніх частували пирогами та чарочкою домашнього вина.
Василь Гнатило.
 

Додати коментар

В коментарях забороняється:
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.


Защитный код
Обновить

ВІДЗНАЧИЛИ 1150-РІЧЧЯ ХРЕЩЕННЯ КАРПАТСЬКОЇ РУСІ - У 862 році князь Моравський Ростислав запросив з Конста�...
Жителі Мукачева влаштували різанину у ресторані - Вечірньої пори для надання медичної допомоги в Мукачі�...
ЗУСТРІЧ ПОБРАТИМІВ - На державному кордоні України зі Словаччиною (КПП Ужго...
Правове виховання в Мукачівському РЦДЮТ - У рамках проведення  тижня  правового виховання&nb...;
І В НАС ЗАПОЧАТКОВАНО ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРОЕКТ - «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошт...
МУКАЧЕВУ ПІШОВ 1120 РІК - Відкривати величну програму святкування Днів Мукачев�...
ПРОФСПІЛКА ЖИВЕ І ПРАЦЮЄ - Як розповів мені голова профкому ПАТ «Мукачівський за�...

Останні коментарі

Наша кнопка

Мукачівська ратуша - офіційні новини Мукачівського міськвиконкому

Моменти нашого міста


brekets
brekets

Авторизація

Останні оголошення

 • Рассылка объявлений на доски в интернете
 • металообробні верстати
 • металообробні верстати
 • Деревообробні верстати
 • ТОВ Фармаси Украина
 • Продаємо побутову техніку б/ж
 • Земельный участок 15сот.-Львов-ЗымнаВода (р-н "Эпицентра")-с
 • Приймаємо на реалізацію побутову техніку
JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval

"Мукачівська ратуша" це сайт на якому ви завжди знайдете цікаві та найсвіжіші новини міста Мукачево, району, новини Закарпаття та України. Підписавшись на розсилку ви зможете отримувати новини Мукачева з перших рук.

На сайті "Мукачівська Ратуша" ви зможете знайти декілька рубрик на які поділені всі останні новини Мукачева:

Політичні новини - тут зібрані всі матеріали сайту "Мукачівська Ратуша", які мають політичний напрямок. Останні новини міськвиконкому, постанови Мукачівської міської ради, тощо.

Спортивні новини - в цій категорії зібрано спортивні новини Мукачева. Ексклюзивні матеріали, інтерв`ю, репортажі на сайті. Футбол, шахи, баскетбол, бокс, легка атлетика...

Новини суспільства - тут на сайті "Мукачівська ратуша" зібрано всі новини культури, нариси про громадське життя міста Мукачево.

Глас народу! - в цій категорії ви можете написати про те, що вас турбує, написати те чим ви хочете поділитися з іншими, задати питання нашій владі. Отже ваші новини це новини нашого міста - міста Мукачево. Для того щоб додати свій матеріал, треба бути зареєстрованим користувачем зі статусом "автор".