Мукачівська Ратуша

Новини Мукачева. Новини Мукачівського міськвиконкому, оголошення Мукачева

 • Увеличить размер шрифта
 • Размер шрифта по умолчанию
 • Уменьшить размер шрифта
Головна Новини суспільства НОВІ ПІДХОДИ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ З ДІТЬМИ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

НОВІ ПІДХОДИ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ З ДІТЬМИ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 
Вимоги держави до освіти пов'язані сьогодні передусім з формуванням високоморальної, всебічно розвиненої, компетентної, творчої особистості. Зрозуміло, що розв'язання цього завдання розпочинається з дошкільного дитинства, бо саме у цей віковий період у свідомості людини формується первинний образ світу і власного «Я».
Саме тому у 2010- 2011 навчальному році дошкільні навчальні заклади Мукачева поступово розпочнуть роботу за Базовою програмою розвитку дитини дошкільного віку "Я у Світі", яка є третьою складовою комплекту нормативних документів та науково-методичних матеріалів, пов'язаних з модернізацією змісту дошкільної освіти у нашій країні.
"Я у Світі" є першою в Україні програмою розвитку. Вона реалізує ідею дитиноцентризму, орієнтує педагога на визнання пріоритету розвитку дошкільника як особистості.
Символічним є те, що назва Програми вперше починається займенником «Я», що підкреслює виняткову роль власної активності дитини в її особистісному становленні й водночас важливість гармонії індивідуального та колективного «Я». У Базовій програмі наголошено: основне призначення дорослого – допомогти дошкільнику жити власними силами, у злагоді з довкіллям й згоді з собою як активному суб'єкту життєдіяльності.
Назва Базової програми зумовлена тим, що саме у дошкільному віці виникає перший схематичний обрис цілісного дитячого світогляду, образ світу та себе в ньому. Дитина не може жити у безладі, вона намагається пізнати навколишній світ та свої зв'язки з ним, упорядкувати, пояснити, наповнити змістом життя та діяльність людей, перевірити на власному досвіді здобуту інформацію. Вона прагне дізнатися, для чого живуть на Землі люди; познайомитися з умовами життя та його основними законами – природними, предметними, соціальними. Їй належить навчитися існувати відповідно до цих законів, а не всупереч їм, відкривати для себе та інших людей власні можливості, знаходити своє гідне місце у складному й суперечливому широкому світі, почуватися в ньому щасливою.
Зазначена програма не схожа на традиційні. Вона вирізняється не лише змістом і формою викладу, але й завданнями, цілями, новими, незвичними аспектами роботи. Програма зорієнтована на творчого, ініціативного, винахідливого педагога, який зможе організувати роботу по-новому, переосмислити ставлення до дитини. Саме тому кожному педагогу слід навчитися перебудовувати процес навчання на процес розвитку дитини, що передбачає створення у дошкільному закладі розвивального життєвого простору.
Вперше Базова програма передбачає право педагога вносити обґрунтовані корективи у заздалегідь заплановану діяльність, збагачувати її елементами несподіваності, сюрпризності, варіативності. Важливо наповнити цікавим змістом усю життєдіяльність дитини упродовж дня, збалансувавши різні форми активності дошкільника. При цьому слід передбачити місце і час для різноманітних вільних проявів інтересів самої дитини. Насамперед йдеться про надання дитині можливості займатися своєю улюбленою справою, самовизначатися, самостверджуватися, проявляти вільний вибір діяльності.
Період переходу до роботи за Базовою програмою розвитку дитини дошкільного віку "Я у Світі" надзвичайно складний і відповідальний, адже чимало педагогів-дошкільників не почуваються готовими до неї, хвилюються: з чого ж розпочати цю роботу, за допомогою яких методів та прийомів реалізувати завдання Базової програми, якою має бути структура планування освітньої роботи.
Організовуючи діяльність дитини, вихователям належить переосмислити традиційні функції педагогічної діяльності. Час наполегливо вимагає впровадження у практику роботи особистісно-орієнтованих технологій розвитку, виховання і навчання. При цьому педагогам необхідно:
вносити у власну діяльність прогресивні ідеї, активно впроваджувати нововведення, винаходити щось корисне і цікаве для дітей;
розглядати освіту як процес розширення можливостей компетентного вибору дитиною змісту, місця, тривалості, партнерів, матеріалів для своєї діяльності;
створювати розвивальні умови для саморозвитку дитини, прояву її сутнісних сил, формування системи ціннісних ставлень до Природи, Культури, Людей, власного Я.
Безумовно, в сучасних умовах зростають вимоги до особистості педагога, до його фахової підготовки, загальної та професійної культури. Сподіваємось на те, що кожен педагог дошкільного закладу міста докладе максимум зусиль для ефективного впровадження у практику роботи з дітьми вимоги Базової програми.
Оксана Пархоменко, методист методичного кабінету управління освіти.
{linkr:related;keywords:%C3%90%C2%BC%C3%90%C2%B5%C3%91%C2%82%C3%90%C2%BE%C3%90%C2%B4%C3%90%C2%B8%C3%91%C2%87%C3%90%C2%BD%C3%90%C2%BE%C3%91%C2%97+%C3%91%C2%80%C3%90%C2%BE%C3%90%C2%B1%C3%90%C2%BE%C3%91%C2%82;limit:5;title:%C3%90%C2%A1%C3%90%C2%B2%C3%91%C2%8F%C3%90%C2%B7%C3%90%C2%B0%C3%90%C2%BD%C3%90%C2%BD%C3%91%C2%8B%C3%90%C2%B5+%C3%91%C2%81%C3%91%C2%82%C3%90%C2%B0%C3%91%C2%82%C3%91%C2%8C%C3%90%C2%B8}
 

Додати коментар

В коментарях забороняється:
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.


Защитный код
Обновить

ВІДЗНАЧИЛИ 1150-РІЧЧЯ ХРЕЩЕННЯ КАРПАТСЬКОЇ РУСІ - У 862 році князь Моравський Ростислав запросив з Конста�...
Жителі Мукачева влаштували різанину у ресторані - Вечірньої пори для надання медичної допомоги в Мукачі�...
ЗУСТРІЧ ПОБРАТИМІВ - На державному кордоні України зі Словаччиною (КПП Ужго...
Правове виховання в Мукачівському РЦДЮТ - У рамках проведення  тижня  правового виховання&nb...;
І В НАС ЗАПОЧАТКОВАНО ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРОЕКТ - «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошт...
МУКАЧЕВУ ПІШОВ 1120 РІК - Відкривати величну програму святкування Днів Мукачев�...
ПРОФСПІЛКА ЖИВЕ І ПРАЦЮЄ - Як розповів мені голова профкому ПАТ «Мукачівський за�...

Останні коментарі

Наша кнопка

Мукачівська ратуша - офіційні новини Мукачівського міськвиконкому

Моменти нашого міста


brekets
brekets

Авторизація

Останні оголошення

 • Рассылка объявлений на доски в интернете
 • металообробні верстати
 • металообробні верстати
 • Деревообробні верстати
 • ТОВ Фармаси Украина
 • Продаємо побутову техніку б/ж
 • Земельный участок 15сот.-Львов-ЗымнаВода (р-н "Эпицентра")-с
 • Приймаємо на реалізацію побутову техніку
JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval

"Мукачівська ратуша" це сайт на якому ви завжди знайдете цікаві та найсвіжіші новини міста Мукачево, району, новини Закарпаття та України. Підписавшись на розсилку ви зможете отримувати новини Мукачева з перших рук.

На сайті "Мукачівська Ратуша" ви зможете знайти декілька рубрик на які поділені всі останні новини Мукачева:

Політичні новини - тут зібрані всі матеріали сайту "Мукачівська Ратуша", які мають політичний напрямок. Останні новини міськвиконкому, постанови Мукачівської міської ради, тощо.

Спортивні новини - в цій категорії зібрано спортивні новини Мукачева. Ексклюзивні матеріали, інтерв`ю, репортажі на сайті. Футбол, шахи, баскетбол, бокс, легка атлетика...

Новини суспільства - тут на сайті "Мукачівська ратуша" зібрано всі новини культури, нариси про громадське життя міста Мукачево.

Глас народу! - в цій категорії ви можете написати про те, що вас турбує, написати те чим ви хочете поділитися з іншими, задати питання нашій владі. Отже ваші новини це новини нашого міста - міста Мукачево. Для того щоб додати свій матеріал, треба бути зареєстрованим користувачем зі статусом "автор".