Мукачівська Ратуша

Новини Мукачева. Новини Мукачівського міськвиконкому, оголошення Мукачева

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Новини суспільства Свято національних культур в Мукачеві

Свято національних культур в Мукачеві

Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 
ПЕРЕД ПОКЛИКОМ ПРЕДКІВ МИ В БОРГУ!
Про Перший Регіональний фестиваль російської народної культури Західних областей України
Тепер вже з упевненістю можна сказати - Перший Регіональний фестиваль російської народної культури Західних областей України УДАВСЯ! За численними відгуками як учасників, так і гостей фестивалю можна сказати, що мукачівський «Русский дом» ім. О.С. Пушкіна гідно виконав покладену на нього Західно-Українською Координаційною Радою російських громадських організацій місію з організації та проведення цього фестивалю.
Гості та учасники фестивалю почали з'їжджатися до Мукачева. Їх зустрічали і знайомили з нашим старовинним містом екскурсоводи туристичного агентства «Екскурсія» - великого друга «Русского дома». Гості відвідали середньовічний замок «Паланок», побували в духовному центрі Православ'я на Закарпатті - Свято-Миколаївському монастирі, який нещодавно відзначив своє 650-річчя, відвідали могилу Василя Проніна - російського співвітчизника з числа емігрантів 20-х років минулого століття, який, будучи при життя архімандритом монастиря, став символом святості, гідно виконавши свій життєвий обов'язок далеко від історичної Батьківщини.
Для участі у фестивалі прибули музиканти, солісти, ансамблі пісні, хореографічні колективи. Заявив про своє бажання взяти участь у фестивалі і талановитий самобутній колектив музикантів с. Горінчево Хустського району «Свіжа копійка», який своєю талановитою іскрометною грою продемонстрував красу і самобутність народної музики Закарпаття. Всього у фестивалі взяли участь більше 160 чоловік.
З суботнього ранку фестиваль розпочався Молебнем на славу російської культури і культур усіх народів України. Після цього в супроводі військового оркестру колона учасників фестивалю попрямувала до центральної площі міста, по дорозі покладаючи корзини квітів до пам'ятників Т.Г. Шевченка, А.В. Духновичу, А.С. Пушкіну - світочів української, русинської та російської культури, а також до Обеліску на братській могилі воїнів-визволителів у центрі міста, до пам'ятника святим Кирилу і Мефодію, біля підніжжя якого відбулося відкриття фестивалю.
Прозвучали фанфари. Почалося вулична вистава-відкриття фестивалю, сценарій якого був розроблений і поставлений акторами Закарпатського драматичного театру під керівництвом Тетяни Курти. Дівчатка із зразкового дитячого хореографічного колективу «Оленка» (керівник - Тетяна Черненко), немов маленькі лебідоньки у своїх білосніжних вбраннях випливли в російському хороводі на площу, викликавши грім оплесків. Їх змінила запальний російська танець у виконанні танцювальної групи вихованців дитячого будинку «Нова сім'я», розлога російська «Бариня» у виконанні фольклорного ансамблю «Сударушка».
Від імені багатонаціонального Мукачево дівчата і хлопці в національних костюмах - російською, українською, русинською, угорською, німецькою та єврейською вручили Хліб-сіль представнику Росії - Генеральному Консулу Євгену Гузєєву. Відкриваючи фестиваль, міський голова Золтан Ленд'єл, висловив надію, що подібні заходи будуть сприяти розвитку взаєморозуміння, розвитку національних культур, а також зміцненню культурних і ділових контактів між Україною і Росією. Ця ж думка прозвучала у виступах Генерального Консула Росії Євгена Гузєєва, керівника Оргкомітету фестивалю Раїси Мойсей і всіх керівників російських організацій, які прибули на фестиваль.
Господиня фестивалю – голова Товариства «Русский дом» ім. Пушкіна Раїса Мойсей у своєму виступі наголосила, що проводити подібні фестивалі за відсутності фінансової підтримки з боку держави - дуже складно. Тільки завдяки всебічній допомозі з боку мукачівських міської влади і особисто голови міста - Золтана Ленд'єла фестиваль відбувся. Знаючи, з якими труднощами стикаються організатори ось таких громадських заходів, керівник Львівського обласного російського товариства ім. Пушкіна О.Ю. Лютіков, заявив, що якби він був мукачівцем, то обов'язково на майбутніх виборах голосував би за З.З. Ленд'єла, оскільки з перших хвилин перебування в місті відчув його турботу про саме місто, про його жителів. Фестиваль одержав підтримку і з боку обласної держадміністрації, особливо управління у справах національностей та релігій. Фестиваль отримав велику підтримку від генерального консула Росії у Львові - Є.Ф. Гузєєва, депутата Держдуми Росії А.І. Лисицина, депутата Верховної Ради України В.В. Петьовки, Почесного громадянина Мукачева В.І. Балоги і багатьох інших. Спасибі всім їм величезне! Їх моральна й матеріальна підтримка допомогли організувати фестиваль і провести його на належному рівні.
Євген Гузєєв вручив орден Червоної зірки і медаль "За боьові заслуги" мукачівцю, колишньому афганцю Івану Штеленю.
Відтак господарі запросили всіх учасників та гостей у затишний зал драматичного театру. У фойє гостей чекала виставка, на якій були представлені дитячі вироби, малюнки дитячого творчого колективу обласного Російського культурного Центру м. Рівне, картини мукачівки - мистецької майстрині-вишивальниці Л.Г. Костур, вишивки Т.А. Цвєткової, Л.П. Кучеренко, фотоальбоми Мукачівської школи № 1 ім. Пушкіна і «Русского дому» ім. Пушкіна.       А потім почалося основне дійство фестивалю - фестивальний концерт ... Це було прекрасне феєричне представлення. За традицією відкрили концерт господарі фестивалю - хор «Російська пісня», який ось уже близько п'яти років діє при мукачівському «Русскому домі».
Відразу після хору на сцену вийшли, підкоривши публіку своєю майстерністю, аккордіоністи з Івано-Франківська - дует «Концертіно» у складі заслуженого артиста України, професора Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника - Мирон Черепанін і доцент цього інституту, кандидат мистецтвознавства Марина Булда, володарі призу «Золота Ніка» ІІІ-го Міжнародного фестивалю «Гармоніка-душа Росії» в Москві. Не поступалися їм в майстерності і мукачівські скрипалі Сергій Добош і Олександр Дулешкевіч. Проникливо, натхненно прозвучали церковні розспіви у виконанні прекрасного ансамблю церковного співу «Канон» зі Львова. Високою майстерністю виконання, високохудожньої постановкою номерів підкорили глядачів дитячий хореографічний колектив «Ноктюрн» зі Львова (худ. керівник Ірина Рибакова) та дитячого театр танцю з Рівного «Арабески» (худ. керівник - Галина Золіна, хореограф Оксана Петренчук). І пустотливі російські танці, і театрально-танцювальна постановка уривка з твору А.С. Пушкіна «Казка про царя Салтана» воістину гідні високої похвали. Недарма обидва колективи є переможцями та лауреатами численних конкурсів і фестивалів. А як весело танцювали діти танцювальної групи дитячого будинку «Нова сім'я»! Коли вони виконували «Московську кадриль», глядачі пританцьовували разом з ними.
Звучали старовинні російські народні пісні, романси у виконанні талановитих солістів - Галини Півоваровою, Олени Колесніченко, Лідії Кочерженко, Світлани Мончук, Ігоря Корчевського зі Львова, юної мукачівки Евеліни Махлинець. Зовсім інший пісенний жанр представила талановита солістка з Рівного Лілія Бєляєва. До сліз зворушив глядачів маленький хлопчик з Ужгородського дитячого будинку Коля Скрябін. Він сам був схожий на ангела, коли виконував пісню В. Дмитрієва «Я янголом літав». Така талановита дитина! Зал плакав, слухаючи пісню в його виконанні...
Лауреат багатьох фестивалів, у тому числі і міжнародних - бард Влад Лебедєв (Львів), солісти з Луцька Андрій Роїк та Аліна Козар продемонстрували не лише високий рівень вокалу, але й своє власне бачення і розуміння добре всім відомих сучасних пісень. Зовсім інший репертуару у Мукачівського фольклорного ансамблю «Сударушка». Вони виконують веселі завзяті пісні, якими так славиться російський народ. Солістки Людмила Дорошенко і Людмила Красняник завзято і весело вели за собою всіх «Сударушек». Зал приспівували і пританцьовував разом з ними. «Жива пам'ять» - так назвали свій хор ветерани з м. Червонограда, Львівської області. Лікарі, шахтарі, педагоги - вони присвятили свої пісні священної Пам'яті про подвиг нашого Народу в роки Великої Вітчизняної війни.
Відзвеніли останні пісенні акорди Мукачівського фестивалю. Естафету передано шахтарському місту Червоноград, Львівської області, де, сподіваємося, в наступному році відбудеться Другий регіональний фестиваль російської народної культури Західних областей України. У добру путь Фестиваль!
Прес центр Першого Регіонального фестивалю російської народної культури Західних областей України.
А В ПАЛАНОК ЗАПРОШУВАВ КІРБАЛЬ
Цього дня Мукачево можна було по праву назвати центром святкувань національних культур. Ще не стихли фанфари на центральній площі, як над Паланком здійнялись у небо позивні німецького свята, як релігійного, так і культурно-національного «Кірбаль». НА свято Богородиці німецька громада традиційно влаштовує такі торжества. Цього разу вони відбулися на новому місці – великій галявині в мікрорайоні «Новий». Цього разу їх організатором виступив перший заступник головного лік4аря Центральної районної лікарні Мирослав Гавришко. Хоч поселився тут порівняно недавно, але дружина Наталія швабського, як кажуть у нас, тобто німецького коріння. А традиції і звичаї батьків у родині Гавришків, чоловіка або дружини, шанують.
І свято удалося на славу. З великої сцени співали пісень українською, німецькою, іншими мовами не тільки лауреати пісенних конкурсів – гурт «Рокаш», але й самодіяльні вокалісти. А потім були запальні танці, що тривали мало не до самого ранку. Й зрозуміло, як і на кожному закарпатському святі, гостинні організатори пригощали учасників запашним бо грач-гуляшем та шашликом і...
БАГАТСТВО В РОЗМАЇТТІ,
або Свято єврейської культури у місті над Латорицею
Мукачівська єврейська громада далеко не найбільша серед представників інших національних спільнот, які з давніх часів проживають у місті над Латорицею і яке стало для них навіть трохи більше, ніж мала батьківщина.
З діда-прадіда вони зберігали звичаї та традиції предків, плекали мову, культуру, духовність, збагачували їх новими надбаннями. Усе найцінніше та найдорожче передавалося нащадкам і становило ту неповторність, своєрідність, ідентичність, які притаманні кожному народові.
Сьогодні важко повірити, що у 30-х роках євреї переважали за чисельністю представників інших національностей міста, становивши 43% від загальної чисельності мешканців Мукачева. Синагоги, івритська гімназія, сирітський дім, професійне училище ще на початку 20-го століття прикрашали місто, а активна участь у соціально-екорномічному та духовному житті утвердили їхнє провідне значення, перетворивши місто на найбільший культурний та духовний центр євреїв Срібної землі.
Недільний вечір єврейської культури у міському Будинку культури засвідчив, що мукачівська єврейська громада, хоче і надалі підтримувати кращі традиції свого народу та знайомити з ними своїх друзів, сусідів, тих з ким поруч живеться та працюється. Чудову атмосферу свята створили колективи: ансамбль єврейської пісні «Варнічкес» зі Львова, заслужений ансамбль танцю України «Юність Закарпаття», зразковий дитячий ансамбль танцю «Веселка» з Ужгорода, коли в «родині єдиній» один збагачує іншого і всі від цього стають тільки багатшими, кращими, добрішими. Багато душевного тепла та творчої енергії вклали в це чудове дійство Міра Максименко з Мукачівськогшо національно-культурного єврейського товариства «Шолом», три покоління сім'ї Кудрів, солісти Данило Алмаші, Наталка Штець, Антон Бляшин, Вероніка Гудачок, Кристина Петрова, Валерій Слободенюк, а також Валерія Кізман, Юлія Супер, Данієль Беренфельд і Віктор Шифріс і ведуча програми Евеліна Попович. Значну підтримку в організації свята надали благодійний обласний фонд «Хесед Шпіра», комітет «Джойнт».
«Ми з вами дуже багаті! Ми багаті не грошима, а розмаїттям культур, традицій мукачівської багатонаціональної спільноти. Вона не сьогодні зародилася. Вона дісталася нам у спадок від наших предків, які століттями жили тут поруч у злагоді та терпимості один до одного. І сьогодні ми повинні цінувати це понад усе»,- сказав, звертаючись до присутніх на святі міський голова Золтан Ленд'єл. Його найбільше радує, що місто продовжує розвивати та підтримувати свої багатонаціональні традиції, толерантність, духовність, культуру. І недільний вечір продемонстрував це сповна, не залишивши нікого байдужим.
Ще однією подією цього недільного вечора стала презентація книги Йєшаягу А.Єлінека «Карпатська діаспора», яку провів Валерій Падяк. Видання, присвячене євреям Карпатського краю і Мукачева, побачило світ у видавництві В.Падяка, завдячуючи щедрій допомозі колишнього мукачівця, Почесного громадянина нашого міста Алекса Ровта та його сім'ї в пам'ять про предків та родичів, які стали жертвами Голокосту.
І під час Свята єврейської культури, і під час презентації видання думки поверталися до тих трагічних подій, які пережили наші земляки у часи Голокосту. Протягом травня-червня 1944 року вони були вивезені з Мукачева та краю ( більше 100 тис.) в Освенцім, звідки абсолютна більшість ніколи вже не повернулася ...
Життя людини - найбільша цінність на Землі. Пам'ятаючи про це, ми стаємо людянішими один до одного і вшановуємо пам'ять про тих, кого уже нема .
Іван Лендьєл, Микола Рішко
{linkr:related;keywords:%C3%90%C2%BA%C3%91%C2%83%C3%90%C2%BB%C3%91%C2%8C%C3%91%C2%82%C3%91%C2%83%C3%91%C2%80%C3%90%C2%B0;limit:5;title:%C3%90%C2%A1%C3%90%C2%B2%C3%91%C2%8F%C3%90%C2%B7%C3%90%C2%B0%C3%90%C2%BD%C3%90%C2%BD%C3%91%C2%8B%C3%90%C2%B5+%C3%91%C2%81%C3%91%C2%82%C3%90%C2%B0%C3%91%C2%82%C3%91%C2%8C%C3%90%C2%B8}

Схожі новини:
Настіпні новини:
Попередні новини:

 

Додати коментар

В коментарях забороняється:
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.


Защитный код
Обновить

ВІДЗНАЧИЛИ 1150-РІЧЧЯ ХРЕЩЕННЯ КАРПАТСЬКОЇ РУСІ - У 862 році князь Моравський Ростислав запросив з Конста�...
Жителі Мукачева влаштували різанину у ресторані - Вечірньої пори для надання медичної допомоги в Мукачі�...
ЗУСТРІЧ ПОБРАТИМІВ - На державному кордоні України зі Словаччиною (КПП Ужго...
Правове виховання в Мукачівському РЦДЮТ - У рамках проведення  тижня  правового виховання&nb...;
І В НАС ЗАПОЧАТКОВАНО ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРОЕКТ - «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошт...
МУКАЧЕВУ ПІШОВ 1120 РІК - Відкривати величну програму святкування Днів Мукачев�...
ПРОФСПІЛКА ЖИВЕ І ПРАЦЮЄ - Як розповів мені голова профкому ПАТ «Мукачівський за�...

Останні коментарі

Наша кнопка

Мукачівська ратуша - офіційні новини Мукачівського міськвиконкому

Моменти нашого міста


brekets
brekets

Авторизація

JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval

"Мукачівська ратуша" це сайт на якому ви завжди знайдете цікаві та найсвіжіші новини міста Мукачево, району, новини Закарпаття та України. Підписавшись на розсилку ви зможете отримувати новини Мукачева з перших рук.

На сайті "Мукачівська Ратуша" ви зможете знайти декілька рубрик на які поділені всі останні новини Мукачева:

Політичні новини - тут зібрані всі матеріали сайту "Мукачівська Ратуша", які мають політичний напрямок. Останні новини міськвиконкому, постанови Мукачівської міської ради, тощо.

Спортивні новини - в цій категорії зібрано спортивні новини Мукачева. Ексклюзивні матеріали, інтерв`ю, репортажі на сайті. Футбол, шахи, баскетбол, бокс, легка атлетика...

Новини суспільства - тут на сайті "Мукачівська ратуша" зібрано всі новини культури, нариси про громадське життя міста Мукачево.

Глас народу! - в цій категорії ви можете написати про те, що вас турбує, написати те чим ви хочете поділитися з іншими, задати питання нашій владі. Отже ваші новини це новини нашого міста - міста Мукачево. Для того щоб додати свій матеріал, треба бути зареєстрованим користувачем зі статусом "автор".