Мукачівська Ратуша

Новини Мукачева. Новини Мукачівського міськвиконкому, оголошення Мукачева

 • Увеличить размер шрифта
 • Размер шрифта по умолчанию
 • Уменьшить размер шрифта
Головна Новини суспільства ЯК ПОЛТАВСЬКИЙ ХЛОПЕЦЬ СТОМАТПОЛІКЛІНІКУ ЗБУДУВАВ

ЯК ПОЛТАВСЬКИЙ ХЛОПЕЦЬ СТОМАТПОЛІКЛІНІКУ ЗБУДУВАВ

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 
Коли, вже не пам'ятаю скільки років тому, всідався в стоматологічне крісло і підійшов кремезний ескулап, подумалося, що такий величезний дядько разом з хворим зубом і цілу щелепу вирве. Аж ні, лагідним басом говорив якісь заспокійливі слова, ніжними, не доберу іншого слова, рухами мало помалу затис зуба кліщатами і я незчувся, як його видалив.
Так ми познайомилися з головним лікарем Мукачівської стоматологічної поліклініки Іваном Івановичем Стародубом. З тих пір при кожній зустрічі завжди радо здороваюся з ним, як із добрим знайомим. А то зайшли ми якось із ним на чашечку кави й за розмовою не помічав плину часу, настільки Іван Іванович ерудована, різнобічно розвинена людина, може зі знанням говорити не лише власне про свою справу, але й про речі, дуже далекі від медицини. Загоряються очі, коли розповідає про полювання і не так про сам відстріл зайця чи куріпки, як про довколишню природу, напрочуд гарну осінньої пори.
Народився в селищі Котилово, що на Полтавщині. Був у сім'ї за старшого, батько загинув на війні, до трьох синів мама взяла в родину і двох доньок померлої сестри. Отож з малих літ добре знав, що таке робота і відповідальність. Ще в школі обрав майбутню професію – лікаря. Та коли поїхав поступати до Харківського медінституту, вирішив раптом подавати документи на стоматологічний факультет. І за все життя не пошкодував про цей вибір. По закінченні навчання поїхав за направленням у місто Комарне Львівської області. І замість трьох обов'язкових відпрацював тут шість років. Причина ще і в тому, що зустрів тут свою другу половину, чорнявочку медсестру Світлану. А потім була пропозиція попрацювати за фахом у Центральній групі військ в Угорщині, а це окрім іншого і непоганий заробіток, що для рішення молодої сім'ї було визначальним. Призначили завідуючим відділенням шпиталю в Сейкешвегерварі. Це схоже на Івана Стародуба, вирішив вивчити угорську мову, сподобались традиції і культура цього народу. А коли стік строк контракту, вирішив працевлаштуватись у Мукачеві, такому схожому в усьому на європейські міста.
Це був 1968 рік. Начальник обласного управління охорони здоров'я Палфі невдовзі запропонував молодому спеціалісту очолити Мукачівську стоматологічну поліклініку. А він довго відмовлявся, пояснюючи, що в поліклініці багато місцевих більш досвідчених спеціалістів. Однак обласний керівник таки настояв на своєму. Молодий головлікар з головою поринув у адміністраторську роботу. Потрібно було розширювати штати, встановлювати нове обладнання, робити добудови. Однак будівля на вул. Ужгородській, де тепер жіноча консультація, була таки замалою. Іван Іванович уже як депутат міської ради, а був народним обранцем упродовж багатьох скликань, очолював депутатську комісію з питань охорони здоров'я, раз за разом ставив на сесіях питання про необхідність будівництва стоматологічної поліклініки. Казав: «Під лежачий камінь вода не тече, а наполегливість і камінь точить». І таки домігся свого. Одночасно з новим терапевтичним корпусом ЦРЛ почалося і спорудження нової типової триповерхової стоматологічної поліклініки. Тільки сам Іван Іванович та ще його дружина і доньки знають, скількох нервів і праці коштувало те будівництво. Сьогодні подібної поліклініки не те що в Закарпатті, але і в сусідніх областях немає, більшість знаходиться в пристосованих будівлях. Він першим можливо і в Україні розробив програму профілактики зубів у дітей, яка тепер успішно втілюється в дитсадках і школах.
Маючи комунікабельний характер, подружився з керівниками промислових підприємств й тому один завод виробляв для поліклініки різні приладдя, інший комбінат – меблі... Колеги сьогодні згадують, що приходив головлікар на роботу першим о 7-й ранку, а йшов додому після 8-ї. І весь персонал працював за таким графіком. Чи були невдоволені? Нинішній заступник головлікаря Емілія Петрівна Карнацька каже, що кожен розумів: так треба. І коли сьогодні хтось із персоналу поліклініки відзначає День народження, обов'язково запрошують Івана Івановича, який очолював цей заклад понад тридцять років. Десятки стоматологів не тільки Мукачева і району, але й інших населених пунктів Закарпаття називають його своїм вчителем-наставником. Сьогодні він на пенсії, не кажу, що на заслуженому відпочинку, бо відпочинок йому тільки сниться. Й далі працює стоматологом на одному з мукачівських підприємств. Зазвичай, коли пишеш про заслужену людину, згадуєш і про її звання та нагороди. Немає в Івана Стародуба ні звання, ні орденів, але є все одно найпочесніше звання – улюбленого і шанованого багатьма доктора, до якого і сьогодні стають у чергу...
Микола РІШКО.
{linkr:related;keywords:%C3%90%C2%BB%C3%91%C2%96%C3%90%C2%BA%C3%90%C2%B0%C3%91%C2%80%C3%90%C2%BD%C3%91%C2%8F;limit:5;title:%C3%90%C2%A1%C3%90%C2%B2%C3%91%C2%8F%C3%90%C2%B7%C3%90%C2%B0%C3%90%C2%BD%C3%90%C2%BD%C3%91%C2%8B%C3%90%C2%B5+%C3%91%C2%81%C3%91%C2%82%C3%90%C2%B0%C3%91%C2%82%C3%91%C2%8C%C3%90%C2%B8}

Схожі новини:
Настіпні новини:
Попередні новини:

 

Додати коментар

В коментарях забороняється:
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.


Защитный код
Обновить

ВІДЗНАЧИЛИ 1150-РІЧЧЯ ХРЕЩЕННЯ КАРПАТСЬКОЇ РУСІ - У 862 році князь Моравський Ростислав запросив з Конста�...
Жителі Мукачева влаштували різанину у ресторані - Вечірньої пори для надання медичної допомоги в Мукачі�...
ЗУСТРІЧ ПОБРАТИМІВ - На державному кордоні України зі Словаччиною (КПП Ужго...
Правове виховання в Мукачівському РЦДЮТ - У рамках проведення  тижня  правового виховання&nb...;
І В НАС ЗАПОЧАТКОВАНО ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРОЕКТ - «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошт...
МУКАЧЕВУ ПІШОВ 1120 РІК - Відкривати величну програму святкування Днів Мукачев�...
ПРОФСПІЛКА ЖИВЕ І ПРАЦЮЄ - Як розповів мені голова профкому ПАТ «Мукачівський за�...

Останні коментарі

Наша кнопка

Мукачівська ратуша - офіційні новини Мукачівського міськвиконкому

Моменти нашого міста


brekets
brekets

Авторизація

Останні оголошення

 • Рассылка объявлений на доски в интернете
 • металообробні верстати
 • металообробні верстати
 • Деревообробні верстати
 • ТОВ Фармаси Украина
 • Продаємо побутову техніку б/ж
 • Земельный участок 15сот.-Львов-ЗымнаВода (р-н "Эпицентра")-с
 • Приймаємо на реалізацію побутову техніку
JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval

"Мукачівська ратуша" це сайт на якому ви завжди знайдете цікаві та найсвіжіші новини міста Мукачево, району, новини Закарпаття та України. Підписавшись на розсилку ви зможете отримувати новини Мукачева з перших рук.

На сайті "Мукачівська Ратуша" ви зможете знайти декілька рубрик на які поділені всі останні новини Мукачева:

Політичні новини - тут зібрані всі матеріали сайту "Мукачівська Ратуша", які мають політичний напрямок. Останні новини міськвиконкому, постанови Мукачівської міської ради, тощо.

Спортивні новини - в цій категорії зібрано спортивні новини Мукачева. Ексклюзивні матеріали, інтерв`ю, репортажі на сайті. Футбол, шахи, баскетбол, бокс, легка атлетика...

Новини суспільства - тут на сайті "Мукачівська ратуша" зібрано всі новини культури, нариси про громадське життя міста Мукачево.

Глас народу! - в цій категорії ви можете написати про те, що вас турбує, написати те чим ви хочете поділитися з іншими, задати питання нашій владі. Отже ваші новини це новини нашого міста - міста Мукачево. Для того щоб додати свій матеріал, треба бути зареєстрованим користувачем зі статусом "автор".