Мукачівська Ратуша

Новини Мукачева. Новини Мукачівського міськвиконкому, оголошення Мукачева

 • Увеличить размер шрифта
 • Размер шрифта по умолчанию
 • Уменьшить размер шрифта
Головна Новини суспільства ПЕРШЕ ЖІНОЧЕ СВЯТО В МУКАЧЕВІ

ПЕРШЕ ЖІНОЧЕ СВЯТО В МУКАЧЕВІ

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 
Кожного року з першим подихом весни приходить до нас неповторне і дуже прекрасне свято – Жінки. Саме воно традиційно є доброю і слушною нагодою привітати усіх жінок нашого міста і сказати їм, нашим коханим, матерям, сестрам, бабусям, донькам, колегиням, слова щирої любові і вдячності. Бо 8 Березня, починаючи з 1946 року, у нашому краї – свято берегинь сімейного щастя, свято тих, на чиїх тендітних плечах не лише родинний затишок, а й нелегкі трудові будні, «друга зміна» у власному домі. Сьогодні наші милі, кохані жінки відіграють важливу роль у всіх сферах економічного, соціального та громадсько-політичного життя.
А почалося визнання ролі жінок 65 років тому у перше Жіноче свято – 8 Березня 1946 року. Виступаючи на урочистих зборах активісток Мукачева й жінок – передовиків виробництва з доповіддю « 8 Березня – Всенародне жіноче свято» голова Мукачівської жіночої організації Є.Ландовська, зокрема, сказала:
- Безправним було життя жінок у нашому краї до визволення Закарпаття. Їм не вдавалося влаштовуватись на роботу. Бо й чоловіки те не могли зробити. Не можна було знайти на Підкарпатській Русі жінку-керівника. Чоловіки одержували більш високу заробітну плату, аніж жінки.
Та все змінилося після визволення нашого краю славними воїнами Червоної Армії. Наші жінки вперше стали рівноправними з чоловіками. І тепер кажу вам, дорогі мої жінки-службовці, вчительки, лікарки, медичні сестри, робітниці, домогосподарки, що не випадково жіночий день святкують у перші дні весни. Бо саме в цей час пробуджується природа, а з першими теплими промінцями весняного сонця розквітають і наші жінки. І всюди, де є їх присутність, відчувається добро, чоловікам хочеться бути гарнішими, працювати краще. Не секрет, що жінки працюють продуктивніше, красивіше виконують роботу. Я від імені жіночої організації Мукачева, від усього серця вітаю нашу вільну закарпатську жінку-трудівницю, матір, нашу з вами опору...
На урочистих зборах було відзначено скромними подарунками кращих жінок-виробничниць: Ярину Антонік з млиноуправління, Ібою Гужвай, Розалію Віщак, Марію Мілес, Зою Арохову, Марію Горонді з міськторгу, Марію Чорней, Гізеллу Товт, Олену Зозулю, Єлизавету Брос, Ганну Маняк з тютюнової фабрики, Терезію Дебелу, Маргариту Бучину, Пелагію Матінко, Марію Білащинець, Віру Вінер, Ольгу Шепу, Марію Фізер, Валерію Кішик з пивоварного заводу, Терезію Дулов, Марію Іванчо з меблевої фабрики та інших.
Збори з нагоди 8 Березня відбулися і в Мукачівській окрузі. На них зібралися голови жіночих організацій, активістки з багатьох сіл Мукачівщини. Їх відкрила і виступила з доповіддю учасниця Великої Вітчизняної війни, ще недавній поручик Чехословацького корпусу Людвіка Свободи Софія Гарагонич. У своїй доповіді вона наголосила, що в Мукачівській окрузі є 380 жінок-агітаторів, 350 жінок-вчителів, 55 жінок-службовців... Семеро жінок висунуто на керівні посади.
У більшості сіл організовано жіночі ради. Голова кожної жіночої ради розподіляє роботу між активістками по секціях: культосвітній, шкільній, виробничій, кооперативній, санітарній. Помітна роль жіночих організацій у Завидові, Червеньові, Верхньому Коропці, Німецькій Кучаві, де організовано вечірні школи для неписьменних і малописьменних. У Великих Лучках завдяки жінкам-активісткам відкрито родильний будинок на 15 ліжок. У Руському жінки випустили вже другий номер стінної газети «Вільна жінка Закарпаття»...
Михайло ТОВТИН, краєзнавець.
{linkr:related;keywords:%C3%91%C2%81%C3%90%C2%B2%C3%91%C2%8F%C3%91%C2%82%C3%90%C2%BE;limit:5;title:%C3%90%C2%A1%C3%90%C2%B2%C3%91%C2%8F%C3%90%C2%B7%C3%90%C2%B0%C3%90%C2%BD%C3%90%C2%BD%C3%91%C2%8B%C3%90%C2%B5+%C3%91%C2%81%C3%91%C2%82%C3%90%C2%B0%C3%91%C2%82%C3%91%C2%8C%C3%90%C2%B8}
 

Додати коментар

В коментарях забороняється:
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.


Защитный код
Обновить

ВІДЗНАЧИЛИ 1150-РІЧЧЯ ХРЕЩЕННЯ КАРПАТСЬКОЇ РУСІ - У 862 році князь Моравський Ростислав запросив з Конста�...
Жителі Мукачева влаштували різанину у ресторані - Вечірньої пори для надання медичної допомоги в Мукачі�...
ЗУСТРІЧ ПОБРАТИМІВ - На державному кордоні України зі Словаччиною (КПП Ужго...
Правове виховання в Мукачівському РЦДЮТ - У рамках проведення  тижня  правового виховання&nb...;
І В НАС ЗАПОЧАТКОВАНО ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРОЕКТ - «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошт...
МУКАЧЕВУ ПІШОВ 1120 РІК - Відкривати величну програму святкування Днів Мукачев�...
ПРОФСПІЛКА ЖИВЕ І ПРАЦЮЄ - Як розповів мені голова профкому ПАТ «Мукачівський за�...

Останні коментарі

Наша кнопка

Мукачівська ратуша - офіційні новини Мукачівського міськвиконкому

Моменти нашого міста


brekets
brekets

Авторизація

Останні оголошення

 • Рассылка объявлений на доски в интернете
 • металообробні верстати
 • металообробні верстати
 • Деревообробні верстати
 • ТОВ Фармаси Украина
 • Продаємо побутову техніку б/ж
 • Земельный участок 15сот.-Львов-ЗымнаВода (р-н "Эпицентра")-с
 • Приймаємо на реалізацію побутову техніку
JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval

"Мукачівська ратуша" це сайт на якому ви завжди знайдете цікаві та найсвіжіші новини міста Мукачево, району, новини Закарпаття та України. Підписавшись на розсилку ви зможете отримувати новини Мукачева з перших рук.

На сайті "Мукачівська Ратуша" ви зможете знайти декілька рубрик на які поділені всі останні новини Мукачева:

Політичні новини - тут зібрані всі матеріали сайту "Мукачівська Ратуша", які мають політичний напрямок. Останні новини міськвиконкому, постанови Мукачівської міської ради, тощо.

Спортивні новини - в цій категорії зібрано спортивні новини Мукачева. Ексклюзивні матеріали, інтерв`ю, репортажі на сайті. Футбол, шахи, баскетбол, бокс, легка атлетика...

Новини суспільства - тут на сайті "Мукачівська ратуша" зібрано всі новини культури, нариси про громадське життя міста Мукачево.

Глас народу! - в цій категорії ви можете написати про те, що вас турбує, написати те чим ви хочете поділитися з іншими, задати питання нашій владі. Отже ваші новини це новини нашого міста - міста Мукачево. Для того щоб додати свій матеріал, треба бути зареєстрованим користувачем зі статусом "автор".