Коли став допризовником наприкінці 60-х років, попросився у військкоматі в прикордонні або повітряно-десантні війська. Відтак служив у Мукачівському прикордонному загоні. Жодної миті не пошкодував за свій вибір. Однак тепер про харчування прикордонників. Так ось на великі свята, особливо День прикордонника, 28 травня, на всіх заставах, їх тепер чомусь називають відділками чи постами, заколювали свиню або кожному солдатові готували окремо курку. Пригадую, якось у одному з сіл Виноградівщини мене зустрів на вулиці чоловік, як з'ясував пізніше бригадир місцевого колгоспу, і попросив передати командиру застави, щоб прислав машину за капустою, іншою городиною на зиму. У ті часи на кожній прикордонній заставі було своє підсобне господарство, де заготовлювали продукти, соління й консервування не тільки для офіцерів, а для всіх вояків. І зрозуміло, прикордонники мали відчутну підтримку місцевих господарств. На ярмарку побачив, що так воно є і сьогодні. Як сказав на його відкритті начальник тилу Держприкордонслужби, генерал-майор Володимир Томаш, цього року в підрозділах ДПСУ вироблено 33,6 тонн м'яса, 38,6 – молока, картоплі – 100,7 т. овочів – 101,7 т., фруктів і ягід – 29,9 т., соків і компотів фруктово-ягідних – 34,2 тисяч літрів, варенні – 3,9 тонн, для годівлі тварин в підсобних господарствах заготовлено сотні тонн зернових на фураж, сіна, соковитих кормів...
Буду відвертим, переможці цьогорічного конкурсу – Керченський прикордонний загін Азово-Чорноморського регіонального управління не для преси визнавали, що копчена сьомга, інші смакощі на стіл до матросів не потрапляють, але ті не голодують. Ну, а по завершенні ярмарку багато продуктів – дині. Гарбузі, солені помідори та огірки, різні овочі його учасники пороздавали специфічній, так би мовити, публіці. Але залишились і делікатеси, які прикордонники передали вихованцям школи-інтернату. На завершення хотілося б сказати – це чудовий рекламний хід прикордонників, після якого багатьом юнакам, зрештою, і їх батькам, мріятиметься про служби саме на кордоні. І це буде правильний вибір.
За результатами конкурсу перше місце отримав Керченський прикордонний загін. Друге місце дісталося Харківському східно-регіональному загону, а третє – Мукачівському прикордонному загону.
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.