Пізнавальною для присутніх була розповідь ветерана військової служби, майора у відставці Василя Нагірного, який говорив про військові частини і з'єднання, які відзначилися в боях за визволення Закарпаття та про вулиці нашого міста, які названі в честь визволителів: вул. Ген. Петрова, вул. 26 Жовтня, вул. І.Підопригори.
У своєму виступі ветеран Великої Вітчизняної війни Галина Юріївна Плахотник-Головко відзначила: „Висока місія, яку виконували червоноармійці, – визволення Закарпаття від фашистського окупанта, а відтак – народів Європи, вела їх через перевали, бої, втрати, тяжкі й виснажливі переходи до того великого дня, коли на увесь світ пролунало: „Перемога".
Напередодні для користувачів бібліотеки була оформлена книжково-ілюстративна виставка-спогад „Визвольний жовтень 1944-го року...", окремий розділ якої був присвячений визволенню від німецько-фашистських окупантів нашого рідного міста.
Після визволення міста сотні молодих мукачівців – юнаків і дівчат – добровільно вступили в Червону Армію й 4-й Чехословацький армійський корпус, щоб зробити і свій вагомий внесок у розгром фашистських поневолювачів. В боротьбі проти фашизму в роки Другої світової війни загинуло понад 140 мукачівців". Такі дані наводить „Книга пам'яті України".
...І нехай кожна прочитана сторінка знов нагадає якою дорогою ціною прийшло у наш край визволення. Схилімо голови в глибокій скорботі, воздаючи данину шани і пам'яті всім тим, хто загинув в роки війни, хто після тяжких ран передчасно пішов з життя. Доземний уклін і перед нині живими ветеранами Великої Вітчизняної, які пронесли через лихоліття війни любов до Батьківщини.
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.