З цим запитанням редактор відділу новин «Мукачівської Ратуші» Євген Свищо звернувся до мешканців Мукачева.
Фаніс Шаріфулін, пенсіонер
–Я працював начальником Мукачівського відділку спеціального ремонтно-будівельного управління з 1968 по 1993 рік. Ми будували системи отоплення, водопроводу і каналізації. Радянський Союз розпався, а з ним закінчились гроші. Не всі люди в змозі придбати дороге обладнання для автономного опалення. Позитив те, що кожен може регулювати власні потреби в теплі. Якщо й ставити автономне опалення, то в нових будинках. Бо газова система в старих будинках розрахована на плиту та колонку, а треба ще встановлювати котел.
Газову систему в таких випадках треба переобладнувати. В мене вдома котел випуску 60-х років минулого століття. Більшість сучасних імпортних котлів з гарантованою роботою 5-6 років.
Олександр Чистик, викладач
–Автономне опалення це в принципі добре в разі надання населенню кредиту, щоб людина могла на нього перейти. Перехід до нього має бути поступовим, тому що люди будуть змушені вкладати якусь суму. Допомогу мала б надавати і держава. В мене вдома централізоване, а в друзів є автономне, та ми не порівнювали хто витрачає більше коштів на ці потреби. Витрати залежатимуть від ціни на газ.
Наталія Турянчик, студентка:
–Ми за автономне опалення. В нас вдома воно вже 4 роки і в ньому більше позитиву, ніж в централізованому теплопостачанні. Особливо не економимо,але самі регулюємо температуру. Коли не треба нагрівати, то виключаємо.
Валерій Тюлєнінов, відповідальний за газове господарство та опалення приватного підприємства
–Автономне опалення найкращий засіб енергетичної безпеки кожної сім'ї– це і контроль, і економія. Зараз були дощі і в квартирах було сиро. У багатьох діти або люди поважного віку. Вони включали електричні обігрівачі. А коли люди мають в будинку газовий котел, то вони включать його коли є потреба і заплатять тільки ту частку, яку фактично спожили. Діти не сидітимуть в сирості і будуть менше хворіти.
Марія Йовбак, пенсіонерка:
–Введення автономного отоплення є дуже позитивним. В мене воно вже 6 років. Я вдома можу регулювати температуру– хочу на одиницю, хочу на двійку чи трійку.
Валентина, військовослужбовець:
–По перше кожна людина собі контролює скільки потребує газу–чи економити чи ні. Кожний розраховує на власні прибутки. Я живу в трикімнатній квартирі і в мене вдома автономне опалення. За весь опалювальний сезон я оплачую як за місяць.
Опитування провів Євген Свищо.
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.