Мукачівська Ратуша

Новини Мукачева. Новини Мукачівського міськвиконкому, оголошення Мукачева

 • Увеличить размер шрифта
 • Размер шрифта по умолчанию
 • Уменьшить размер шрифта
Головна Новини суспільства Особливості забудови Мукачева. Вокзал і «Борок-телеп»

Особливості забудови Мукачева. Вокзал і «Борок-телеп»

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 
Важливе значення у розвитку Мукачева зіграло прокладання крізь місто залізничної колії Північно-Східної Угорської залізниці.

У 1869 році Угорський парламент прийняв закон, яким передбачалося прокладання залізниці з Ніредьгази до Чопа і далі. Спочатку колію залізничні будівельники проклали рівнинною територією: від Загоні через Чоп, Батєво, Берегово, Виноградово, і далі шлях проліг у трансільванські комітати тодішнього Угорського королівства. Потім прокладалися відгалуження від Чопу до Ужгорода, з Батєва до Мукачева.
Міський вокзал у Мукачеві був урочисто відкритий 4 грудня 1872 року. Його побудували за типовим тогочасним планом, подібним до вокзалу в Батєві чи будь-якому іншому угорському містечку кінця ХІХ століття. Під час Другої світової війни старий мукачівський вокзал був зруйнований. Новий зводили військовополонені за новим радянським проектом. У 1950-му році на відкритті нового вокзалу перед центральним входом були встановлені дві скульптурні композиції, які символізували союз українських робітників і закарпатських селян.
Протягом ХІХ століття австрійські та італійські майстри-будівельники працювали і над прокладанням залізниці далі – до станції Лавочне, що в австрійській Галичині, як у заболоченій місцевості, характерній для ділянки від Батєва до Мукачева, так і з 1886 року на кам'янистій землі передгір'я Карпат, де за потреби зводили мости і тунелі. Для наміченої проектом колії влада викупляла земельні ділянки в їхніх власників за визначеною ціною, а жителям пояснювалася важливість залізниці для держави.
Згодом від центру Мукачева до вокзалу було прокладено пряму приміську дорогу, яка отримала назву «Sugárút (шугарут)», що у перекладі з угорської означає «проспект». Довкола цієї вулиці поступово стали зводитися нові приватні будинки.
Коли у 1914 році у Карпатах розпочалися військові сутички між угорськими королівськими і австрійськими імператорськими, з одного боку, та російськими царськими вояками, з іншого, виникла потреба в додатковому шпиталі через велику кількість поранених. Тим паче, що міський військовий шпиталь для такої кількості військових був замалим. І тому неподалік від вокзалу терміново збудували тимчасовий лазарет барачного типу (Barak Kórház).
З південного боку залізниці у Мукачеві почали будувати приватні будинки, які отримали назву «Barak-telep (борок-телеп)», що у перекладі з угорської означає «барачне поселення». Згодом, вже після війни, тимчасові будиночки їхні власники перетворювали у нормальне зручне приватне житло, а назва мікрорайону залишилася.

Олексій Філіппов

 

Додати коментар

В коментарях забороняється:
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.


Защитный код
Обновить

ВІДЗНАЧИЛИ 1150-РІЧЧЯ ХРЕЩЕННЯ КАРПАТСЬКОЇ РУСІ - У 862 році князь Моравський Ростислав запросив з Конста�...
Жителі Мукачева влаштували різанину у ресторані - Вечірньої пори для надання медичної допомоги в Мукачі�...
ЗУСТРІЧ ПОБРАТИМІВ - На державному кордоні України зі Словаччиною (КПП Ужго...
Правове виховання в Мукачівському РЦДЮТ - У рамках проведення  тижня  правового виховання&nb...;
І В НАС ЗАПОЧАТКОВАНО ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРОЕКТ - «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошт...
МУКАЧЕВУ ПІШОВ 1120 РІК - Відкривати величну програму святкування Днів Мукачев�...
ПРОФСПІЛКА ЖИВЕ І ПРАЦЮЄ - Як розповів мені голова профкому ПАТ «Мукачівський за�...

Останні коментарі

Наша кнопка

Мукачівська ратуша - офіційні новини Мукачівського міськвиконкому

Моменти нашого міста


brekets
brekets

Авторизація

Останні оголошення

 • Рассылка объявлений на доски в интернете
 • металообробні верстати
 • металообробні верстати
 • Деревообробні верстати
 • ТОВ Фармаси Украина
 • Продаємо побутову техніку б/ж
 • Земельный участок 15сот.-Львов-ЗымнаВода (р-н "Эпицентра")-с
 • Приймаємо на реалізацію побутову техніку
JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval

"Мукачівська ратуша" це сайт на якому ви завжди знайдете цікаві та найсвіжіші новини міста Мукачево, району, новини Закарпаття та України. Підписавшись на розсилку ви зможете отримувати новини Мукачева з перших рук.

На сайті "Мукачівська Ратуша" ви зможете знайти декілька рубрик на які поділені всі останні новини Мукачева:

Політичні новини - тут зібрані всі матеріали сайту "Мукачівська Ратуша", які мають політичний напрямок. Останні новини міськвиконкому, постанови Мукачівської міської ради, тощо.

Спортивні новини - в цій категорії зібрано спортивні новини Мукачева. Ексклюзивні матеріали, інтерв`ю, репортажі на сайті. Футбол, шахи, баскетбол, бокс, легка атлетика...

Новини суспільства - тут на сайті "Мукачівська ратуша" зібрано всі новини культури, нариси про громадське життя міста Мукачево.

Глас народу! - в цій категорії ви можете написати про те, що вас турбує, написати те чим ви хочете поділитися з іншими, задати питання нашій владі. Отже ваші новини це новини нашого міста - міста Мукачево. Для того щоб додати свій матеріал, треба бути зареєстрованим користувачем зі статусом "автор".