...Світлані Савицькій тоді було 15 років. І в той день вона почала мріяти про політ у Космос. А від мрії до дійсності – шлях дуже нелегкий. Не кожній наполегливій людині, далеко не завжди вдається здійснити мрію. Світлані Євгенівні те вдалося. Адже народилася, зростала в сім'ї відомого авіаційного генерала. Побувати в Космосі можна було тільки маючи відмінне здоров'я, будучи льотчиком. І наполегливо, крок за кроком, Світлана Савицька долала свій омріяний шлях. Вона мріяла літати – і стала видатним льотчиком. Як випробувач освоїла понад 20 типів літаків. На її рахунку 18 світових рекордів, а в 1970 році Світлана Євгенівна стала абсолютним чемпіоном світу по вищому пілотажу. І тільки тоді, маючи величезний досвід польотів, знання, набуті в Центральній льотно-технічній школі ДТСААФ, Московському авіаційному інституті, досконало володіючи пілотуванням багатьох типів сучасних літаків, Світлана Савицька підступилася до здійснення найзаповітнішої життєвої мрії – стати космонавтом.
Через 19 років після того, як у Космосі побувала «Чайка» (позивний Валентини Терешкової) з 19 по 27 серпня 1982 року в якості космонавта-дослідника на космічному кораблі «Союз Т-7» і орбітальній станції «Салют-7», спільно з командиром екіпажу Л.Поповим та бортінженером О.Серебровим Світлана Савицька уперше побувала в космічному просторі. Під час польоту вона, в складі космічного екіпажу – О.Березового, В.Лебедєва, Л.Попова та О.Сереброва брала участь у технічних, гео- і астрофізичних дослідженнях, виконувала біотехнологічні й медикобіологічні експерименти.
А два роки опісля весь світ із хвилюванням і захопленням слідкував за роботою жінки-бортінженера у відкритому космосі. Саме роботою! Універсальним ручним інструментом Світлана Савицька зварювала, плавила, напилювала і різала метал. Робила це дуже професійно, впевнено. Другий космічний політ Світлана Євгенівна здійснила 17 – 29 липня 1984 року у якості бортінженера на космічному кораблі «Союз Т-12» і орбітальній станції «Салют-7». Тоді космічний екіпаж у складі Л.Кізима, В.Соловйова, О.Атькова, В.Джанібекова С.Савицької та І.Волка провели ряд спільних експериментів та досліджень. Саме під час другого польоту, уперше і світі жінка-космонавт Світлана Савицька здійснила вихід у відкритий космос. Там, спільно із В.Джанібековим нею було виконано в умовах відкритого космосу унікальні експерименти.
Наступного року, 8 серпня жива легенда, перша жінка, що зробила крок назустріч зорям у відкритому космосі і підкорила світ своєю витримкою, самовладанням, цілеспрямованістю, двічі Герой Радянського Союзу Світлана Савицька відзначить свій 65-літній ювілей.
Її чарівна посмішка, блиск великих карих очей, миттєва і гостра реакція, надзвичайна людяність, доброзичливість, запам'ятовуються усім, хто з нею спілкується, назавжди. Це природно. Адже Світлана Євгенівна Савицька така звичайна і все ж таки незвичайна жінка.
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.