Мукачівська Ратуша

Новини Мукачева. Новини Мукачівського міськвиконкому, оголошення Мукачева

 • Увеличить размер шрифта
 • Размер шрифта по умолчанию
 • Уменьшить размер шрифта
Головна Новини суспільства Освітянська співпраця Мукачева та Ніредьгази

Освітянська співпраця Мукачева та Ніредьгази

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Працівники ДНЗ № 17 Мукачева 16 липня цього року відзначатимуть 40-річчя з часу його створення, 15 серпня виповниться 15 років з часу перетворення його на угорськомовний. Зараз в закладі працює 6 груп, з яких 2 ясельні і 4 дошкільні, які відвідує 150 діток. З пів-восьмої ранку до пів-восьмої вечора батьки можуть бути спокійні за свою малечу, адже в садочку на даний момент працюють 36 працівників, які виконують роботу одночасно на трьох мовах. Окрім виховного процесу, передбачених законодавством, в садочку вивчають також угорські національні свята – осінній Сюреті-бал, свято Миколая святкують як 6 так і 19 грудня, різдво як 24 грудня так і 7 січня, новий рік і старий новий рік. Тут виховуються діти як з угорських так і українських родин Мукачева, Чинадієва та Кольчина.

Дивлячись на таке цікаве дитяче життя вихованців садочку не дивно що його роботою зацікавились за межами України. Зокрема минулого тижня в Мукачівському ДНЗ №17 провели робочу зустріч між представниками відділу освіти Мукачівського міськвиконкому та представниками Угорського міста Ніредьгаза. Про причину приїзду поважних гостей розказала завідуюча ДНЗ №17 Маряна Чепак:

–Ми виграли тендер угорсько-голландський і ми заключили договір в листопаді минулого року. Я через інтернет давала відповідь на запитання, які складали 8 сторінок. Завдяки угорському посереднику Рац Міхаю ми перемогли. В січні цього року нам надіслали відповідь, що переможцями стали два садочки– наш і ще один садочок «Барвінок» з міста Ніредьгаза. Міхай переконував мене, що така співпраця триватиме 5 років. Плануємо виробити навчальний план, який допоможе угорській меншині в Мукачеві засвоїти краще угорські традиції, їх культуру. Угорська організація взяла над нами протекторат і будуть постачати нас матеріальними засобами.

Від відділу освіти Мукачева гостей зустрічали головний спеціаліст управління освіти Мукачівського міськвиконкому по роботі з ДНЗ Людмила Понго та методист по роботі з ДНЗ Оксана Пархоменко. Угорську делегацію очолив секретар фонду «Нопфелкелте» Габор Сугоцкі. Також в неї увійшли менеджер з реалізації конкурсу Андреа Шіето та педагог Ніредьгазького дитячого садочку «Барвінок» Рожа Вердеш. За словами гостей вони приїхали, щоб вивчити та обмінятись професійним досвідом в роботі дитячих закладів. Підціллю стане закупка відповідних предметних засобів, які покращують матеріальну базу та стимулюють розвиток дітей. Гобор Сугоцкі поділився планами з реалізації даного проекту:

– Загальний кошторис цього конкурсу близько 4 мільйонів форинтів. Використання цієї суми передбачає проведення двох денних заходів, який включає професійну та культурну частини. Другим етапом реалізації цього конкурсу стане закупка відповідних засобів: різних іграшок для покращення логічного мислення, відеопроектору та сучасного музичного центру. Заключним етапом буде обмін досвідом між працівниками та зустрічі діточок Мукачева та Ніредьгази.

Учасники зустрічі переконались, що цей конкурс винятковий, тому що виграні гранди дають можливість двом дитячим садочкам пізнати один одного та систему виховання дітей і обмінятись досвідом між колективами виховних закладів. Гості ознайомились із звичайним робочим днем у садочку та поспілкувались з дітьми. На зустрічі запланували провести дві фахові зустрічі у формі конференцій–одну з яких проведуть в Мукачеві 26-27 травня. Угорці мають бажання ознайомитись з культурно-історичними памятками Мукачева.

м.Мукачево, Євген Свищо.


Схожі новини:
Настіпні новини:
Попередні новини:

 

Додати коментар

В коментарях забороняється:
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.


Защитный код
Обновить

ВІДЗНАЧИЛИ 1150-РІЧЧЯ ХРЕЩЕННЯ КАРПАТСЬКОЇ РУСІ - У 862 році князь Моравський Ростислав запросив з Конста�...
Жителі Мукачева влаштували різанину у ресторані - Вечірньої пори для надання медичної допомоги в Мукачі�...
ЗУСТРІЧ ПОБРАТИМІВ - На державному кордоні України зі Словаччиною (КПП Ужго...
Правове виховання в Мукачівському РЦДЮТ - У рамках проведення  тижня  правового виховання&nb...;
І В НАС ЗАПОЧАТКОВАНО ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРОЕКТ - «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошт...
МУКАЧЕВУ ПІШОВ 1120 РІК - Відкривати величну програму святкування Днів Мукачев�...
ПРОФСПІЛКА ЖИВЕ І ПРАЦЮЄ - Як розповів мені голова профкому ПАТ «Мукачівський за�...

Останні коментарі

Наша кнопка

Мукачівська ратуша - офіційні новини Мукачівського міськвиконкому

Моменти нашого міста


brekets
brekets

Авторизація

Останні оголошення

 • Рассылка объявлений на доски в интернете
 • металообробні верстати
 • металообробні верстати
 • Деревообробні верстати
 • ТОВ Фармаси Украина
 • Продаємо побутову техніку б/ж
 • Земельный участок 15сот.-Львов-ЗымнаВода (р-н "Эпицентра")-с
 • Приймаємо на реалізацію побутову техніку
JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval

"Мукачівська ратуша" це сайт на якому ви завжди знайдете цікаві та найсвіжіші новини міста Мукачево, району, новини Закарпаття та України. Підписавшись на розсилку ви зможете отримувати новини Мукачева з перших рук.

На сайті "Мукачівська Ратуша" ви зможете знайти декілька рубрик на які поділені всі останні новини Мукачева:

Політичні новини - тут зібрані всі матеріали сайту "Мукачівська Ратуша", які мають політичний напрямок. Останні новини міськвиконкому, постанови Мукачівської міської ради, тощо.

Спортивні новини - в цій категорії зібрано спортивні новини Мукачева. Ексклюзивні матеріали, інтерв`ю, репортажі на сайті. Футбол, шахи, баскетбол, бокс, легка атлетика...

Новини суспільства - тут на сайті "Мукачівська ратуша" зібрано всі новини культури, нариси про громадське життя міста Мукачево.

Глас народу! - в цій категорії ви можете написати про те, що вас турбує, написати те чим ви хочете поділитися з іншими, задати питання нашій владі. Отже ваші новини це новини нашого міста - міста Мукачево. Для того щоб додати свій матеріал, треба бути зареєстрованим користувачем зі статусом "автор".