Максим Ілляш, інженер:
– В центрі місто досить чисте і гарно впорядковане. А що стосується більш засмічених місць, то треба більше сміттєвих бачків ставити, щоб не було спокуси кидати на землю. Потрібно покращувати виховний процес
Вячеслав Гордієнко, ветеран праці:
– Ось встановили в Мукачеві на вулиці Парканія один контейнер для сміття розрахований на п'ять п'ятиповерхівок. На інших вулицях такі поставили біля кожного будинку. Машини під'їжджають сюди і вивалюють купи непотребу. Треба зробити дислокацію цих сміттєвих ящиків, затвердити і тоді контролювати цей процес. Щоб якщо приватник на машині привіз сміття, щоб висипати, це зафіксувати, щоб йому більше не кортіло цього робити. Культура наших людей поки на дуже низькому рівні, тому потрібно встановити контроль, який поступово привчить людей до порядку. А безконтрольність породить хаос і безлад.
Іван Чорі, ветеран освіти:
– Люди мають добросовісно відноситись до комунальників, які працюють над чистотою міста. Наші люди ще звикли казати: от бачите як за кордоном – чистота, порядок, красиво і всюди квіти. А самі не задумуються – чому воно так. Відома істина – не там чисто де прибирають, а там чисто, де не смітять. Щоб змінити ситуацію у школах потрібно ввести факультативний курс «Чистота – запорука здоров'я». Змалку треба виховувати любов до чистоти. Бо доводиться часто бачити картину, коли малеча залазить на лавки з ногами. От від такого віку потрібно їм доводити, що краса та чистота для всіх людей є приємною в часи відпочинку.
Олена Кришацька, вчитель:
– Бракує культури поведінки людей. До нас наближається Євро-2012. Приїжджатимуть вболівальники у Львів, де будуть проводити матчі. Іноземці будуть відвідувати закарпатські міста і в тому числі Мукачево. Трохи не гарно, якщо вони побачать місто в такому стані. Треба підвищувати культуру поведінки. Потрібно проводити молодіжні акції і не один раз, а частіше. Виходити і прибирати, щоб на власному прикладі вчити молодь. Не просто закликати до чистоти. А з метою популяризації чистоти писати у парках і скверах: «Дякуємо мешканцям міста та гостям за те що не насмітили, що не кинули пляшки де завгодно». Або актуальне зараз гасло: «Дякуємо за збережену вами природу!». Більше залучати до наведення чистоти дітей. Колись була піонерсько-комсомольська організація, яка виховувала молодь. Зараз на її місці утворилась пустка. Треба відновлювати щось схоже і частіше прибирати ту територію, де вони живуть, відпочивають чи навчаються. Завдання влади створити умови – дати кульки, рукавички і чимось заохотити – якимось невеличким сувеніром, а не просто методом примусу. Бачила в Донецьку, як пляжі прибирають діти, які там відпочивають. За це вони харчуються і сплять безкоштовно.
Анатолій Білошапка, пенсіонер:
– Думаю на даний момент чистота в Мукачеві набагато краща ніж була колись. Тут охайніше, ніж в Ужгороді та інших райцентрах, де я працював. Розставили ящики для сміття. Використовують більш сучасну техніку та обладнання для збирання та вивезення сміття. Бувають іноді затримки в роботі служб. Думаю потрібно більше уваги приділити ромському народу. У нас вони беруть активну участь в прибиранні. Але в місцях, де люди скидають загальне сміття, цигани дуже часто розкидають його при сортуванні. Треба вести серед них роз'яснювальну роботу.
- Щиро вітаємо зі святом – Днем працівників торгівлі!
- МУКАЧІВСЬКА «ШКОЛА БЕЗПЕКИ» ГІДНО ПРЕДСТАВИЛА ЗАКАРПАТТЯ
- УВАГА: ІНФОРМАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР
- Мати винна в тому що його руки приросли до тулуба
- На Мукачівщині розпочали розкопки печер Х століття
- Чудотворна ікона «Розп'яття Ісуса Христа» з Глинян в Мукачеві
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.