Мукачівська Ратуша

Новини Мукачева. Новини Мукачівського міськвиконкому, оголошення Мукачева

 • Увеличить размер шрифта
 • Размер шрифта по умолчанию
 • Уменьшить размер шрифта
Головна Політичні новини Співпраця між освітянами Мукачева та Ніредьгази

Співпраця між освітянами Мукачева та Ніредьгази

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 
Минулого тижня в Мукачево завітала делегація з понад 20 чоловік з угорського міста Ніредьгаза. В неї ввійшли секретар фонду «Нопфелкелте» Габор Сугоцкі, угорські менеджери та вихователі ДНЗ «Барвінок» міста Ніредьгаза. Вихователі ознайомились із життям ДНЗ №17 та відвідали інтегроване ігрове заняття, що включало в себе багато елементів з природи. Діти за допомогою піктограми розповідали про різні квіти. Одна з вихователів, що провели заняття, Зіта Кость перетворилась на чарівного метелика, що додало заняттю ігрового шарму. Начальник відділу освіти Мукачівського міськвиконкому Терезія Тіба передала вітання гостям від Мукачівського міського голови Золтана Ленд'єла. Їм вручили квіти та сувеніри. У відповідь угорські освітяни подарували своїм українським колегам намальовану вихователем абстрактну картину, на якій верхня частина символізує педагогічний персонал, а нижня– дітей.
Далі гості засвоювали методичні особливості української дошкільної освіти та дискутували під час конференції, в якій взяли участь також спеціалісти управління освіти Мукачівського міськвиконкому та представники всіх ДНЗ міста над Латорицею. Спочатку 4 лектори розповіли про основи виховного процесу та підготовку дітей до школи в Мукачеві. Головний спеціаліст управління освіти Мукачівського міськвиконкому Людмила Понго ознайомила з допомогою карти міста з розташуванням ДНЗ, їх педагогічним складом, заробітною платою педагогічного персоналу садочків, конкурсами, які проводять серед них. Завідуюча угоськомовного ДНЗ №17 Мар'яна Чепак розповіла про історію садка та його сьогодення, а методист Оксана Пархоменко– з життям інших ДНЗ міста над Латорицею. Методист Мирослава Телінгер розказала про готовність мукачівських дітей до школи.
Після лекторій представники угорської делегації задавали запитання українським колегам. Їм цікаво було дізнатись, що в Україні середня витрата на кожну дитину в 10 разів меньша ніж в Угорщині. Угорці позитивно сприйняли інформацію про те, що в Мукачеві ДНЗ №20 працює цілодобово. Було помітно, що угорські вихователі більш розкуті і зацікавлені в спілкуванні, оскільки більшість питань задавала не завідуюча садка «Барвінок» Каталін Хегедіш, а її підлеглі. Так вихователя Мігайне Юрішік цікавило буквально все з життя українських ДНЗ:
–Дуже цікавим фактором, який позитивно впливає на дошкільний процес є те, що тут працюють допоміжний персонал– вихователі з фізичної культури та іноземних мов. В той же час виховний процес в Україні затиснутий у методичні рамки. В нас це значно веселіше в рамках вільної гри, за якої значно швидше розвивається дитина. В цьому плані ми можемо поділитись досвідом з нашими українськими колегами під час наступної зустрічі в Ніредьгазі.
Габор Сугоцкі за умовами виграного Мукачівським угорськомовним ДНЗ №17 тендеру вручив завідуючій згаданого закладу Маряні Чепак приладдя для ігрового виховного процесу та сучасний відео проектор. Він відзначив, що двері для участі в подібних тендерах відкриті для будь-якого навчального закладу:
–Без українського партнера подібний захід міг не відбутись. Треба тільки, щоб влада виділила невелику частку грошей для початку. Ми маємо надію, що Україна в майбутньому стане членом Євросоюзу і співпраця між містами поглибиться.
Про те, що захід вдався свідчить те, що присутні виявили бажання знову зустрітись в кінці червня в Ніредьгазі і познайомитись з освітніми новаціями місцевих ДНЗ.
Євген Свищо.
{linkr:related;keywords:%C3%90%C2%BD%C3%91%C2%96%C3%91%C2%80%C3%90%C2%B5%C3%90%C2%B4%C3%91%C2%8C%C3%90%C2%B3%C3%90%C2%B0%C3%90%C2%B7%C3%90%C2%B0;limit:5;title:%C3%90%C2%A1%C3%90%C2%B2%C3%91%C2%8F%C3%90%C2%B7%C3%90%C2%B0%C3%90%C2%BD%C3%90%C2%BD%C3%91%C2%8B%C3%90%C2%B5+%C3%91%C2%81%C3%91%C2%82%C3%90%C2%B0%C3%91%C2%82%C3%91%C2%8C%C3%90%C2%B8}

Схожі новини:
Настіпні новини:
Попередні новини:

 

Додати коментар

В коментарях забороняється:
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.


Защитный код
Обновить

ВІДЗНАЧИЛИ 1150-РІЧЧЯ ХРЕЩЕННЯ КАРПАТСЬКОЇ РУСІ - У 862 році князь Моравський Ростислав запросив з Конста�...
Жителі Мукачева влаштували різанину у ресторані - Вечірньої пори для надання медичної допомоги в Мукачі�...
ЗУСТРІЧ ПОБРАТИМІВ - На державному кордоні України зі Словаччиною (КПП Ужго...
Правове виховання в Мукачівському РЦДЮТ - У рамках проведення  тижня  правового виховання&nb...;
І В НАС ЗАПОЧАТКОВАНО ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРОЕКТ - «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошт...
МУКАЧЕВУ ПІШОВ 1120 РІК - Відкривати величну програму святкування Днів Мукачев�...
ПРОФСПІЛКА ЖИВЕ І ПРАЦЮЄ - Як розповів мені голова профкому ПАТ «Мукачівський за�...

Останні коментарі

Наша кнопка

Мукачівська ратуша - офіційні новини Мукачівського міськвиконкому

Моменти нашого міста


brekets
brekets
brekets

Авторизація

Останні оголошення

 • Рассылка объявлений на доски в интернете
 • металообробні верстати
 • металообробні верстати
 • Деревообробні верстати
 • ТОВ Фармаси Украина
 • Продаємо побутову техніку б/ж
 • Земельный участок 15сот.-Львов-ЗымнаВода (р-н "Эпицентра")-с
 • Приймаємо на реалізацію побутову техніку
JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval

"Мукачівська ратуша" це сайт на якому ви завжди знайдете цікаві та найсвіжіші новини міста Мукачево, району, новини Закарпаття та України. Підписавшись на розсилку ви зможете отримувати новини Мукачева з перших рук.

На сайті "Мукачівська Ратуша" ви зможете знайти декілька рубрик на які поділені всі останні новини Мукачева:

Політичні новини - тут зібрані всі матеріали сайту "Мукачівська Ратуша", які мають політичний напрямок. Останні новини міськвиконкому, постанови Мукачівської міської ради, тощо.

Спортивні новини - в цій категорії зібрано спортивні новини Мукачева. Ексклюзивні матеріали, інтерв`ю, репортажі на сайті. Футбол, шахи, баскетбол, бокс, легка атлетика...

Новини суспільства - тут на сайті "Мукачівська ратуша" зібрано всі новини культури, нариси про громадське життя міста Мукачево.

Глас народу! - в цій категорії ви можете написати про те, що вас турбує, написати те чим ви хочете поділитися з іншими, задати питання нашій владі. Отже ваші новини це новини нашого міста - міста Мукачево. Для того щоб додати свій матеріал, треба бути зареєстрованим користувачем зі статусом "автор".