Мукачівська Ратуша

Новини Мукачева. Новини Мукачівського міськвиконкому, оголошення Мукачева

 • Увеличить размер шрифта
 • Размер шрифта по умолчанию
 • Уменьшить размер шрифта
Головна Новини суспільства Визначення прізвища дитини при реєстрації народження.

Визначення прізвища дитини при реєстрації народження.

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 
Зміна прізвища дитини її батьками.
При реєстрації народження дитини, прізвище дитини визначається за прізвищем її батьків. Якщо батьки мають спільне прізвище, то це прізвище присвоюється і дитині. Якщо батьки мають різні прізвища, то прізвище дитини визначається за їх згодою. На практиці, в більшості випадків, при різних прізвищах батьків (коли батьки перебувають у шлюбі), дитині присвоюється прізвище батька. При реєстрації батьками народження в державних органах реєстрації актів цивільного стані про присвоєння дитині відповідного прізвища в актовому записі про народження робиться відповідний запис, яке прізвище буде мати дитина і цей запис засвідчується підписами обох батьків. За відсутності згоди про присвоєння прізвища дитині, дитині присвоюється прізвище на підставі рішення органу опіки та піклування або суду, що передбачено п. 3 статті 145 Сімейного кодексу України. Положення Сімейного кодексу дають можливість залагодити дане питання між батьками, які мають різні прізвища. Так, ч.2 статті 145 Сімейного кодексу передбачає можливість батьків, які мають різні прізвища, присвоїти дитині подвійне прізвище, утворене шляхом з'єднання їхніх прізвищ. В цьому випадку, питання, з якого прізвища чи з батькового чи з прізвища матері буде починатися прізвище дитини, повинна бути письмова згода обох батьків, про що зазначається в актовому записі про народження та скріплюється їх підписами. Така, законодавчо закріплена можливість присвоєння дитині подвійного прізвища дає змогу залагодити конфлікт, який інколи виникає в сім'ї під час вирішення питання про присвоєння батьками своїм дітям відповідних прізвищ.Статтею 148 Сімейного кодексу України передбачена можливість зміни прізвища дитини її батьками. Тобто, якщо обома батьками змінюється прізвище, то змінюється і прізвище дитині.
Якщо один з батьків змінив прізвище, то прізвище дитині може бути змінено за згодою обох батьків та згодою дитини, яка досягла семи років. Дана норма є підставою для внесення відповідних змін до актового запису про народження дитини, відповідно до ч. Ст.148 Сімейного кодексу та пп. є ч .24 п. 2.12 Положення про порядок зміни, доповнення, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану, затверджене наказом Міністерства юстиції України 26.09.2002р. за №86/5 (у редакції наказу Мінюсту від 10.12.2007р. №1227/5).
Згода обох батьків про зміну прізвища дитині, у випадках коли один з батьків змінив прізвище, виявляється в написанні батьками спільної заяви про зміну прізвища неповнолітнього. Дана заява подається до відділу реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання батьків, а в разі досягнення неповнолітнім семи років то необхідна ще й заява дитини.
Чинним сімейним законодавством, а саме частиною 5 статті 148 Сімейного кодексу України передбачено, що у разі заперечення одним з батьків щодо зміни прізвища дитини спір між батьками щодо такої зміни вирішується органом опіки та піклування або в судовому порядку, що знаходить своє відображення у рішенні суду чи в рішенні органу опіки та піклування, оформлене розпорядженням районної державної адміністрації чи рішенням виконавчого комітету про зміну прізвища малолітньої дитини.
Ірина Довгінка, головний спеціаліст відділу РАЦС по Мукачівському району міськрайонного управління юстиції.

Схожі новини:
Настіпні новини:
Попередні новини:

 

Додати коментар

В коментарях забороняється:
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.


Защитный код
Обновить

ВІДЗНАЧИЛИ 1150-РІЧЧЯ ХРЕЩЕННЯ КАРПАТСЬКОЇ РУСІ - У 862 році князь Моравський Ростислав запросив з Конста�...
Жителі Мукачева влаштували різанину у ресторані - Вечірньої пори для надання медичної допомоги в Мукачі�...
ЗУСТРІЧ ПОБРАТИМІВ - На державному кордоні України зі Словаччиною (КПП Ужго...
Правове виховання в Мукачівському РЦДЮТ - У рамках проведення  тижня  правового виховання&nb...;
І В НАС ЗАПОЧАТКОВАНО ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРОЕКТ - «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошт...
МУКАЧЕВУ ПІШОВ 1120 РІК - Відкривати величну програму святкування Днів Мукачев�...
ПРОФСПІЛКА ЖИВЕ І ПРАЦЮЄ - Як розповів мені голова профкому ПАТ «Мукачівський за�...

Останні коментарі

Наша кнопка

Мукачівська ратуша - офіційні новини Мукачівського міськвиконкому

Моменти нашого міста


brekets
brekets

Авторизація

Останні оголошення

 • Рассылка объявлений на доски в интернете
 • металообробні верстати
 • металообробні верстати
 • Деревообробні верстати
 • ТОВ Фармаси Украина
 • Продаємо побутову техніку б/ж
 • Земельный участок 15сот.-Львов-ЗымнаВода (р-н "Эпицентра")-с
 • Приймаємо на реалізацію побутову техніку
JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval

"Мукачівська ратуша" це сайт на якому ви завжди знайдете цікаві та найсвіжіші новини міста Мукачево, району, новини Закарпаття та України. Підписавшись на розсилку ви зможете отримувати новини Мукачева з перших рук.

На сайті "Мукачівська Ратуша" ви зможете знайти декілька рубрик на які поділені всі останні новини Мукачева:

Політичні новини - тут зібрані всі матеріали сайту "Мукачівська Ратуша", які мають політичний напрямок. Останні новини міськвиконкому, постанови Мукачівської міської ради, тощо.

Спортивні новини - в цій категорії зібрано спортивні новини Мукачева. Ексклюзивні матеріали, інтерв`ю, репортажі на сайті. Футбол, шахи, баскетбол, бокс, легка атлетика...

Новини суспільства - тут на сайті "Мукачівська ратуша" зібрано всі новини культури, нариси про громадське життя міста Мукачево.

Глас народу! - в цій категорії ви можете написати про те, що вас турбує, написати те чим ви хочете поділитися з іншими, задати питання нашій владі. Отже ваші новини це новини нашого міста - міста Мукачево. Для того щоб додати свій матеріал, треба бути зареєстрованим користувачем зі статусом "автор".