Як відомо, спадкуванням є перехід прав і обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування за законом здійснюється почергово. Перша черга спадкоємців за законом – діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народженні вже після його смерті, той з подружжя, що пережив та батьки. Друга черга – рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку матері, так і з боку батька. У третю чергу мають право спадкувати рідні тітка спадкодавця та дядько. Четверта черга – особи, що поживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менше як п'ять років до часу відкриття спадщини. І нарешті, до спадкування по п'ятій черзі закликаються інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення, а також утриманці спадкодавця, які не були членами його сім'ї.
За загальним правилом, для прийняття спадщини спадкоємець, як за законом, так і за заповітом, подає заяву про прийняття спадщини, у випадку, якщо на час відкриття спадщини, тобто на момент смерті спадкодавця, він постійно не проживав з померлим. Строк для прийняття спадщини складає шість місяців і починається з часу відкриття спадщини (часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою). Нотаріально посвідчена заява про прийняття спадщини та відмова від неї подається особисто спадкоємцем до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини (місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця, а якщо воно не відоме – то місце знаходження нерухомого майна, а за відсутності нерухомого майна – місцезнаходження основної частини рухомого майна). Забороняється подання заяв про прийняття спадщини та відмова від неї представниками, що діють на підставі довіреності. Особа, яка подала заяву про прийняття спадщини або про відмову від неї, може її відкликати протягом строку, встановленого для її прийняття (тобто на протязі шести місяців). Слід наголосити, що спадщина приймається щодо всього спадкового майна спадкодавця. Спадкоємець не вправі прийняти одну частину спадщини, а від іншої відмовитися.
Слід зауважити, що на практиці досить часто у громадян викають питання з приводу того, як бути спадкоємцям, які з певних причин пропустили установлений законом шестимісячний строк для прийняття спадщини. В таких випадках необхідно звернутися до суду із позовною заявою про надання додаткового строку для прийняття спадщини (ч. 3 ст. 1272 ЦК України), або отримати згоду всіх спадкоємців, що прийняли спадщину.
На сьогоднішній день найбільш цікавою та поширеною нотаріальною дією, яка вчиняється в приміщеннях державних нотаріальних контор, є оформлення спадщини. Звертаємо увагу громадян на те, що спадкування за законом та за заповітом оформляється лише державними нотаріусами.
Насамкінець нагадуємо, що різнобічну інформацію будь-якого нотаріального характеру ви можете отримати за адресою Мукачівської державної нотаріальної контори: місто Мукачево, площа Миру, №30.
- НА 650-РІЧЧЯ МУКАЧІВСЬКОГО МОНАСТИРЯ З'ЇХАЛОСЯ ПІВ-УКРАЇНИ
- «ВРОЖАЇ» ОПЕРАЦІЇ «МАК»
- ЗНАННЯ ІНОЗЕМНИХ МОВ – ВИМОГА ЧАСУ !
- У Мукачівському Свято-Миколаївському монастирі відбулася конференція, …
- ГРАН-ПРІ ФЕСТИВАЛЮ «СОНЯЧНІ ДЗВОНИ» ВПЕРШЕ ПРИЇХАВ ДО МІСТА НАД ЛАТОРИ…
- МУКАЧІВСЬКІ ШКОЛЯРІ ФЕСТИВАЛЮ «СВЯТО МЕДУ»
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.