Мукачівська Ратуша

Новини Мукачева. Новини Мукачівського міськвиконкому, оголошення Мукачева

 • Увеличить размер шрифта
 • Размер шрифта по умолчанию
 • Уменьшить размер шрифта
Головна Новини суспільства СПАДКУВАННЯ - що і як

СПАДКУВАННЯ - що і як

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 
В Україні встановлено два види спадкування: за законом та за заповітом. У випадку, коли фізична особа склала заповіт і за життя його не скасувала, то у разі її смерті спадкування здійснюється за заповітом, тобто за останньою волею спадкодавця. Заповіт - це особисте розпорядження дієздатної фізичної особи своїм майном на випадок смерті.
Як відомо, спадкуванням є перехід прав і обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування за законом здійснюється почергово. Перша черга спадкоємців за законом – діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народженні вже після його смерті, той з подружжя, що пережив та батьки. Друга черга – рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку матері, так і з боку батька. У третю чергу мають право спадкувати рідні тітка спадкодавця та дядько. Четверта черга – особи, що поживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менше як п'ять років до часу відкриття спадщини. І нарешті, до спадкування по п'ятій черзі закликаються інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення, а також утриманці спадкодавця, які не були членами його сім'ї.
За загальним правилом, для прийняття спадщини спадкоємець, як за законом, так і за заповітом, подає заяву про прийняття спадщини, у випадку, якщо на час відкриття спадщини, тобто на момент смерті спадкодавця, він постійно не проживав з померлим. Строк для прийняття спадщини складає шість місяців і починається з часу відкриття спадщини (часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою). Нотаріально посвідчена заява про прийняття спадщини та відмова від неї подається особисто спадкоємцем до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини (місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця, а якщо воно не відоме – то місце знаходження нерухомого майна, а за відсутності нерухомого майна – місцезнаходження основної частини рухомого майна). Забороняється подання заяв про прийняття спадщини та відмова від неї представниками, що діють на підставі довіреності. Особа, яка подала заяву про прийняття спадщини або про відмову від неї, може її відкликати протягом строку, встановленого для її прийняття (тобто на протязі шести місяців). Слід наголосити, що спадщина приймається щодо всього спадкового майна спадкодавця. Спадкоємець не вправі прийняти одну частину спадщини, а від іншої відмовитися.
Слід зауважити, що на практиці досить часто у громадян викають питання з приводу того, як бути спадкоємцям, які з певних причин пропустили установлений законом шестимісячний строк для прийняття спадщини. В таких випадках необхідно звернутися до суду із позовною заявою про надання додаткового строку для прийняття спадщини (ч. 3 ст. 1272 ЦК України), або отримати згоду всіх спадкоємців, що прийняли спадщину.
На сьогоднішній день найбільш цікавою та поширеною нотаріальною дією, яка вчиняється в приміщеннях державних нотаріальних контор, є оформлення спадщини. Звертаємо увагу громадян на те, що спадкування за законом та за заповітом оформляється лише державними нотаріусами.
Насамкінець нагадуємо, що різнобічну інформацію будь-якого нотаріального характеру ви можете отримати за адресою Мукачівської державної нотаріальної контори: місто Мукачево, площа Миру, №30.
Л. ГЕЛЕТЕЙ, завідуюча Мукачівською державною нотаріальною конторою.

Схожі новини:
Настіпні новини:
Попередні новини:

 

Додати коментар

В коментарях забороняється:
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.


Защитный код
Обновить

ВІДЗНАЧИЛИ 1150-РІЧЧЯ ХРЕЩЕННЯ КАРПАТСЬКОЇ РУСІ - У 862 році князь Моравський Ростислав запросив з Конста�...
Жителі Мукачева влаштували різанину у ресторані - Вечірньої пори для надання медичної допомоги в Мукачі�...
ЗУСТРІЧ ПОБРАТИМІВ - На державному кордоні України зі Словаччиною (КПП Ужго...
Правове виховання в Мукачівському РЦДЮТ - У рамках проведення  тижня  правового виховання&nb...;
І В НАС ЗАПОЧАТКОВАНО ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРОЕКТ - «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошт...
МУКАЧЕВУ ПІШОВ 1120 РІК - Відкривати величну програму святкування Днів Мукачев�...
ПРОФСПІЛКА ЖИВЕ І ПРАЦЮЄ - Як розповів мені голова профкому ПАТ «Мукачівський за�...

Останні коментарі

Наша кнопка

Мукачівська ратуша - офіційні новини Мукачівського міськвиконкому

Моменти нашого міста


brekets
brekets

Авторизація

Останні оголошення

 • Рассылка объявлений на доски в интернете
 • металообробні верстати
 • металообробні верстати
 • Деревообробні верстати
 • ТОВ Фармаси Украина
 • Продаємо побутову техніку б/ж
 • Земельный участок 15сот.-Львов-ЗымнаВода (р-н "Эпицентра")-с
 • Приймаємо на реалізацію побутову техніку
JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval

"Мукачівська ратуша" це сайт на якому ви завжди знайдете цікаві та найсвіжіші новини міста Мукачево, району, новини Закарпаття та України. Підписавшись на розсилку ви зможете отримувати новини Мукачева з перших рук.

На сайті "Мукачівська Ратуша" ви зможете знайти декілька рубрик на які поділені всі останні новини Мукачева:

Політичні новини - тут зібрані всі матеріали сайту "Мукачівська Ратуша", які мають політичний напрямок. Останні новини міськвиконкому, постанови Мукачівської міської ради, тощо.

Спортивні новини - в цій категорії зібрано спортивні новини Мукачева. Ексклюзивні матеріали, інтерв`ю, репортажі на сайті. Футбол, шахи, баскетбол, бокс, легка атлетика...

Новини суспільства - тут на сайті "Мукачівська ратуша" зібрано всі новини культури, нариси про громадське життя міста Мукачево.

Глас народу! - в цій категорії ви можете написати про те, що вас турбує, написати те чим ви хочете поділитися з іншими, задати питання нашій владі. Отже ваші новини це новини нашого міста - міста Мукачево. Для того щоб додати свій матеріал, треба бути зареєстрованим користувачем зі статусом "автор".