Мукачівська Ратуша

Новини Мукачева. Новини Мукачівського міськвиконкому, оголошення Мукачева

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Новини суспільства СОН РОЗУМУ ПОРОДЖУЄ ПОТВОР

СОН РОЗУМУ ПОРОДЖУЄ ПОТВОР

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 
Несприятливі погодні умови останнім часом стали частим явищем і спричиняють збитки, уносять людські життя на всій планеті. Потерпають від паводків, землетрусів та буревіїв як розвинені багаті країни старої Європи та Північноамериканського континенту, так і ті що лише розвиваються і чиї громадяни не можуть похвалитися значними статками. Не виняток і Україна, особливо західні її регіони, в тому числі і Закарпаття. В травні цього року мешканці вулиць Червоногірної, Північна, Крилова, Крилова-за каналом та інших вже відчули на собі удари стихії – було підтоплено підвали житлових будинків, дитячих дошкільних закладів № 7, № 9, обласної дитячої лікарні. Ситуація не мала критичних наслідків завдяки скерованій роботі ММКП „Мукачівводоканал", МНС та санітарно-епідеміологічною служби, але вона може повторитися в більш значних масштабах, тому вона вимагає прийняття невідкладних заходів по усуненню порушень при експлуатації гідротехнічних споруд та меліоративних каналів на території міста.
Через відсутність проекту природоохоронних смуг водних об'єктів та смуг відводу під дамби та канали на генеральному плані міста відсутні межі смуг відводу дамб та прибережних захисних смуг, тому тут з порушеннями проводиться виділення земельних ділянок під садівництво та забудову безпосередньо біля дамб, що порушує умови експлуатаційних робіт на них і в разі створення паводкової ситуації буде створювати перешкоди для технічних засобів.
Експлуатуючі організації – Мукачівське міжрайонне управління водного господарства та комунальне підприємство „Зеленгосп" не ведуть плановий нагляд за санітарно-технічним станом дамб і водовідвідних меліоративних каналів, тому випадки засмічення їх побутовими і будівельними відходами, захвату землі під садівництво, спорудження на дамбах огорож, містків для проїзду автомобілів без збереження достатньої прохідної можливості водовідвідних меліоративних каналів з боку власників приватних домоволодінь приймають систематичний характер. Такі факти мають місце по вул. Світла,7, вул. Перемоги буд. № 40-50, де смуги відводу дамби захоплено під садівництво та городництво з встановленням сітчатих огорож. Безпосередньо на гребні дамби встановлено забори власниками домоволодінь по вул. Петефі, 37, 56, вул. 16 Липня, 7, 8, 5, гаражного кооперативу по вул. П. Морозова. В незадовільному стані – непроточне русло, дамба заросла чагарником, утворено стихійні сміттєзвалища – знаходяться окремі ділянки Коропецького каналу-КНС №2, від стадіону до залізничного полотна, від депо до вул. Крилова, від моста до вул. І.Франка і далі до вул. Великогірної, в районі вул. Великогірної пошкоджено дамбу з обох сторін, вул. Пряшівська – русло потребує розчистки.
Смуги відводу меліоративного каналу Яруга (Росвигово) потребують покосу трави, русло – розчистки від чагарників та сміття. По вул. Ф. Листа буд. 2, 2-б мережі централізованої каналізації проходять перпендикулярно безпосередньо через русло каналу, роблячи його непрохідним під час інтенсивних опадів. Така ж ситуація і по вул. Д.Галицького та Кралицького. По вул. Робоча, будинки № 68, 63, 62, 60, 54, 45, 18, 5,3,2, вул. Гвардійська будинки 45,47,55,75,85 облаштовано містки над вуличною дренажною канавою без збереження її міцності. Виведено господарсько-фекальні витоки у вуличні дренажні канави із домоволодінь № 55, 57 по вул. Гвардійська, № 33 і № 7 вул. Робоча.
Саме ці явища є причиною підтоплення присадибних ділянок та підвалів житлових будинків під час інтенсивних опадів, що завдає не лише матеріальних збитків мешканцям та бюджету держави, а й дестабілізує епідемічну ситуацію на території міста, оскільки будь-яке підтоплення завжди пов'язано з погіршенням водопостачання, внаслідок підтоплення індивідуальних колодязів та глибинних свердловин водозаборів та порушенням роботи централізованої та локальної каналізації.
Людство вже відчуває страшні наслідки свого хижого і недбалого ставлення до природи – природні катастрофи стали частим явищем на Земній кулі. Природа не терпить пустоти – от і з'являються на занедбаних земельних ділянках будяки та отруйні рослини, хижі птахи та щури знаходять їжу на стихійних звалищах. Ми прикрашаємо свої оселі, наводимо красу на власних ділянках і не замислюючись, руйнуємо водовідвідні меліоративні канали, пошкоджуємо дамби, викидаємо сміття на вуличний газон, вантажівками вивозимо будівельні відходи на берег річки. Людина знаходить кошти, щоб побудувати палац, але заощаджує 50 гривен у рік на вивозі побутових відходів. 40% приватних домоволодінь не мають угод на вивезення твердих побутових відходів. Куди дівається це сміття? Власним автотранспортом або за допомогою осіб ромської національності їх вивозять на береги Латориці, на вільні ділянки на території міста, створюючи стихійні сміттєзвалища. Невже не достає нам розуму зрозуміти, що не може автономно існувати окреме чисте подвір'я серед смітника, що скинуті учора в річку каналізаційні стоки, утворене в парку звалище, назавтра повернуться до нас і наших дітей брудною водою, отруєним повітрям, страшними хворобами. І нікого не мине „чаша сія", ніякими парканами від цього не відгородитись. Чому ми вчимо наших дітей, коли після відпочинку на зеленій зоні залишаємо спотворені дерева, сліди багаття та гори сміття? Куди ми підемо відпочивати завтра? Останнім часом рівень мікробного забруднення води в Латориці інтенсивно зростає. Насамперед це через відсутність локальних очисних споруд і централізованої каналізації у поселеннях вище за течією та окремих вулицях Мукачева і за рахунок стихійних сміттєзвалищ вздовж берегів. Ще декілька років такого становища і купатися в річці буде небезпечно для здоров'я
Із усіх живих істот розумом наділено лише людину, тому ми повинні думати що ми робимо і які з цього будіть наслідки, а не жити одним днем. Коли кожен мешканець нашого міста почне з себе, зі свого ставлення до чистоти в місті, а до того ще й приєднаються зусилля комунальних служб, тоді і наші онуки-правнуки зможуть жити в цьому старовинному місті і милуватися чарівною природою Срібної Землі.
Марина Теске, лікар Мукачівської міської СЕС.

Схожі новини:
Настіпні новини:
Попередні новини:

 

Додати коментар

В коментарях забороняється:
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.


Защитный код
Обновить

Останні коментарі

Наша кнопка

Мукачівська ратуша - офіційні новини Мукачівського міськвиконкому

Моменти нашого міста


brekets
brekets

Авторизація

JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval

"Мукачівська ратуша" це сайт на якому ви завжди знайдете цікаві та найсвіжіші новини міста Мукачево, району, новини Закарпаття та України. Підписавшись на розсилку ви зможете отримувати новини Мукачева з перших рук.

На сайті "Мукачівська Ратуша" ви зможете знайти декілька рубрик на які поділені всі останні новини Мукачева:

Політичні новини - тут зібрані всі матеріали сайту "Мукачівська Ратуша", які мають політичний напрямок. Останні новини міськвиконкому, постанови Мукачівської міської ради, тощо.

Спортивні новини - в цій категорії зібрано спортивні новини Мукачева. Ексклюзивні матеріали, інтерв`ю, репортажі на сайті. Футбол, шахи, баскетбол, бокс, легка атлетика...

Новини суспільства - тут на сайті "Мукачівська ратуша" зібрано всі новини культури, нариси про громадське життя міста Мукачево.

Глас народу! - в цій категорії ви можете написати про те, що вас турбує, написати те чим ви хочете поділитися з іншими, задати питання нашій владі. Отже ваші новини це новини нашого міста - міста Мукачево. Для того щоб додати свій матеріал, треба бути зареєстрованим користувачем зі статусом "автор".