Фокус представляє щорічний рейтинг міст країни. Це вже четвертий рейтинг Фокуса в рамках масштабного дослідження великих і малих міст України. Цього року, крім традиційних балів за сприятливу екологію, розвинену інфраструктуру, зайнятість населення й інші складові гарному життя, міста-учасники одержували оцінку ділової активності. На відміну від попереднього року, коли був зроблений акцент на діловому потенціалі, зараз, враховуючи, що експерти пророкують чергову хвилю кризи, Фокус зосередився на реальних бізнес-досягненнях міст.
Нові вимоги. Ще однієї особливістю нинішнього рейтингу став скоректований підхід до оцінки інфраструктури міст-учасників. Крім дитячих садків, шкіл, лікарень і ринків Фокус включив у цей критерій кількість продуктових супермаркетів, торгово-розважальних центрів і спортивних комплексів. До уваги бралися заклади певної площі: супермаркети й спорткомплекси загальною площею не менш 1,5 тис. кв. м, а ТРЦ - не менш 4 тис. кв. м.
А найкращим містом для життя в Україні став Харків. Про це повідомляє видання "Фокус", який представив рейтинг "55 кращих міст для життя в Україні".
За рік Харків піднявся на 5 сходинок рейтингу, зміцнивши свої позиції і за такими показниками, як середня зарплата і туристична привабливість. Також Харків був названий містом з самими високими можливостями для одержання в ньому вищої освіти.
Четвертий рік поспіль друге місце рейтингу залишається за Києвом. Незважаючи на те, що столиця показала найвищий рівень ділової активності і найнижчий рівень безробіття, була визнана містом найбільш привабливим з туристичної точки зору і містом із найвищим рівнем культури. Стати лідером Києву завадив високий рівень злочинності, погана екологія і ціни на нерухомість. За останнім критерієм столиця поступається лише Ялті, де квадратний метр однокімнатної квартири обійдеться мінімум в 2,2 тисячі доларів - на 100 доларів дорожче, ніж у Києві.
Слідом за Києвом у рейтингу йдуть Івано-Франківськ та Чернівці. Замикає першу п'ятірку найкращих міст для життя в Україні Мукачево, яке торік було двадцятим, а позаминулого року – шостим. Отже, наше місто піднялося проти минулого року на 15 позицій. А Ужгород, що здивувало багатьох експертів, посів 8 сходинку рейтингу. Якщо порівнювати два наших міста, то в Мукачеві з населенням 83 100 чоловік середня зарплата складає 1628 гривень, а в обласному центрі з населенням 116 400 чоловік – 1923 гривні. Як не дивно в Мукачеві один квадратний метр жилої площі оцінено в $ 895, а в Ужгороді – в $ 855. Якщо Мукачево за рівнем злочинності в п'ятірці найблагополучніших, то Ужгород навпаки в п'ятірці міст з найвищою злочинністю.
Проривом рейтингу став Славутич, що у порівнянні з минулим роком піднявся на 28 сходинок і опинився на десятому місці. У цьому місті одні з найвищих витрат міського бюджету на людину, порівняно недорога нерухомість і гарний рівень житлово-комунальних послуг. При цьому в Славутичі найнижчий з досліджуваних міст рівень злочинності - на 10 тисяч чоловік тут припадає трохи більше 46 правопорушень.
"Містом з самої завидною зарплатою, як і раніше залишається Енергодар - тут в середньому отримують понад 4 000 гривень. У той же час у цьому місті один з найвищих рівнів безробіття", - пише "Фокус".
У 2010 році в рейтингу з'явилися відразу три міста-новачка: Кузнецовськ (27 місце рейтингу), Південний (13 місце рейтингу) і Комсомольськ (32 місце рейтингу). Жителям Кузнецовська в порівнянні з населенням інших міст рейтингу надаються самі якісні комунальні послуги. А в Південному на одного городянина з міського бюджету витрачається найбільше коштів - 3976 гривень. Крім того, низький рівень злочинності та безробіття допомогли місту з населенням всього трохи більше 28 тисяч відразу опинитися на 13-му рядку списку.
У цьому році, окрім традиційних балів за гарну екологію, розвинену інфраструктуру, зайнятість населення та інші важливі складові гарного життя, міста-учасники одержували оцінку ділової активності. На відміну від попереднього року, коли "Фокус" робив акцент на діловому потенціал, зараз, коли ряд експертів пророкують чергову хвилю кризи, зосередився на реальних бізнес-досягнення міст.
Кращі міста для життя в Україні:
1. Харків, 2. Київ, 3. Івано-Франківськ, 4. Чернівці, 5. Мукачево,
6. Севастополь, 7. Одеса. 8. Ужгород, 9. Виниця, 10. Славутич, 11. Дніпропетровськ, 12.Сімферополь, 13. Южный, 14. Львов, 15. Хмельницький, 16. Тернопіль, 17. Донецьк,18. Ровно, 19. Запоріжжя, 20. Полтава, 21. Ялта, 22. Іллічівськ,
23. Каменець-Подільський, 24. Бориспіль, 25. Суми, 26. Луцк, 27. Кузнецовськ, 28. Кривий Ріг, 29. Трускавець, 30. Бровари, 31. Миколаїв, 32. Комсомольськ, 33. Євпаторія, 34. Коломия, 35. Бела Церква, 36. Черкаси, 37. Южноукраїнськ, 38. Кіровоград, 39. Херсон, 40. Житомир, 41. Умань, 42. Алушта, 43. Керч, 44. Чернігів, 45. Енергодар, 46. Миргород, 47. Ірпень, 48. Переяслав-Хмельницький, 49. Луганськ, 50. Маріуполь, 51. Мелитополь,
52. Феодосія, 53. Кременчук, 54. Нетішин, 55. Артемівськ.
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.