Ініціатори та організатори фестивалю голова Народної ради русинів Закарпаття, депутат Закарпатської облради Євген Жупан, голова «Общества Підкарпатських русинов» Ладислав Лецович, відомий письменник-фольклорист Юрій Чорі привітали присутніх зі святом і висловили вдячність керівництву країни, краю та міста Мукачева за можливість проведення фестивалю, підтримку самобутньої русинської культури та традицій. Ладаслав Лецович, при цьому, висловив сподівання , що невдовзі русини, як народ, будуть визнані на державному рівні, як це зроблено в сусідніх країнах, адже вони відносяться до прадавньої сім'ї слов'янських народів. Благословенне слово від отця Стефана Січа додало урочистості святковому дійству.
Мукачівський міський голова Золтан Ленд'єл, висловивши вдячність за запрошення взяти участь у святі, підкреслив багатонаціональні традиції міста та краю, у якому проживають представники багатьох націй та народностей, релігійних конфесій. « Багатонаціональність - це наша перевага, якою ми повинні пишатися. Ми повинні зберігати та примножувати народні традиції, які склалися у нашому місті та краї протягом віків, робити все для того , щоб мир і злагода панували у нашому спільному домі. Не випадково у нашому місті проходять багато національно-культурних фестивалів , у тому числі, чудовий фестиваль «В родині єдиній». Усі ми ходимо під одним Богом і це нас об'єднує і оберігає від міжетнічного та міжрелігійного розбрату, або ворожнечі", - підкреслив Золтан Золтанович і оголосив урочисте відкриття обласного фестивалю «Червена ружа». Пролунали Гімни України та Закарпаття. Теплі слова привітання пролунали на адресу присутніх від заступника голови Закарпатської обласної державної адміністрації Володимира Гоблика.
А після цього розпочалося те, заради чого всі і зібралися : запальні народні танці та пісні, самобутнє віршоване слово... Велику насолоду принесли глядачам виступи художніх колективів та індивідуальних виконавців. Це і ансамбль «Стара пісня» під керівництвом Ю.Сабова з Мукачева, сестри Кедик з Виноградова, тріо «Едельвейс» з Волівця, ансамбль «Музики» з В.Березного, Ангеліна-Юлія Жупан з Мукачева, Лілія Ніколенко з с. Худльова Ужгородського району, ансамбль «Троїсті музики» під керівництвом Л.Пригари з Нижнього Селища Хустського району, колектив Л.Бундоша «Перечинські Гудаки», Ганна Молнар зі Сваляви, В. Токар з Тересви Тячівського району, колектив Ужгородського коледжу культури «Червена ружа», фольклорно-етнографічний ансамбль «Ужгород», тріо сестер Перечинських з с. Ярок Ужгородського району... Усього більше двадцяти колективів та індивідуальних виконавців.
Свято вдалося, а учасникам та організаторам фестивалю були вручені Почесні грамоти обласної держаної адміністрації та виконавчого комітету Мукачівської міської ради, а також цінні подарунки.
- Свято визволення у Мукачеві
- РАДА ПОЧЕСНИХ ГРОМАДЯН МІСТА ВІДСВЯТКУВАЛА СВОЮ П'ЯТУ РІЧНИЦЮ
- Чи безпечні станції мобільного зв’язку для людини?
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.