Мукачівська Ратуша

Новини Мукачева. Новини Мукачівського міськвиконкому, оголошення Мукачева

 • Увеличить размер шрифта
 • Размер шрифта по умолчанию
 • Уменьшить размер шрифта
Головна Політичні новини Вранішній дощ, як сльози нашої пам’яті …

Вранішній дощ, як сльози нашої пам’яті …

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

До Дня пам’яті жертв політичних репресій

Відповідно до Указу Президента України від 17 лютого 2010 року 16 травня (третя неділя місяця) у нашій країні відзначається як День пам’яті жертв політичних репресій. Цього недільного ранку керівництво міста Мукачево та представники міськрайонного громадського об’єднання політв’язнів та репресованих, а також угорського національно-культурного Товариства поклали вінки до пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932-1933 років та всім борцям за волю України, до меморіальної стіни мукачівцям угорської та німецької національності - жертвам сталінських репресій , а також запалили лампадку у пам’ять жертв Холокосту.

Заступник міського голови Михайло Лабош зазначив: «Наша багатонаціональна громада і ми, як представники цієї громади, схиляємо голови перед представниками різних національностей, які постраждали від тоталітарних та...

авторитарних режимів. Дуже прикро, що переслідування та репресії часто здійснювалися за національною ознакою. Ми мусимо про це згадувати, пам’ятати і діяти таким чином, щоб подібне не повторилося ніколи у майбутньому. Чи це українець, чи єврей, угорець, ром, чи представник будь-якої іншої національності та раси… Усі люди мають однаково непорушне право на життя. Представники мукачівської громади завжди славилися тим, що вміли знаходити спільну мову один з одним, шанобливо ставилися до мови, культури, традицій та релігії один одного, і так повинно бути завжди, і ніякі режими не повинні протиставляти нас один проти одного».

Дуже схвально відгукнувся з приводу встановлення в нашій державі Дня пам’яті жертв політичних репресій секретар Мукачівської міської ради Іван Маняк «Є великі сподівання, що ця дата сприятиме збереженню національної пам’яті, недопущенню повернення тоталітарних режимів. Хоча інколи, на жаль, у нас ще побутує думка, що, якщо ти називаєш себе, українцем, угорцем, німцем, то ти націоналіст. А якщо націоналіст, то вже десь і націонал-соціаліст. А згодом недалеко і… до фашизму. Нагнітання істерії на національному грунті, наклеювання різноманітних ярликів - це не найкращий шлях до згуртування держави та громади. Це повинно назавжди відійти у минуле. Натомість верховенство законності та права повинно зміцнюватися у нашому суспільстві повсякчас і тоді вороттю до розбрату та неприязні, безпідставних переслідувань не буде. Люди різних національностей та віросповідань повинні бути належно захищені. І держава має для цього всі повноваження. Розгортання антиукраїнської істерії теж до добра не може привести. Приклади толерантного, розумного ставлення до людей різних національностей, громадських організацій є запорукою подальшого розвитку та утвердження злагоди між людьми. Адже у Гімні нашого міста є такі гарні слова : «Мукачево, ми з іменем твоїм, відчули всі, що сестри ми і браття…», - підкреслив він.

Учасники зустрічі висловили глибоку стурбованість та жаль з приводу встановлення у м. Запоріжжі пам’ятника Сталіну. Свого часу навіть комуністична партія засудила його злочини проти людей і що важливо, власного народу.

Присутні були одностайні у тому, що влада і громада і надалі повинні все робити для миру, злагоди та спокою у домі, в якому ми живемо.

Про традиції нашого міста, подальше утвердження приязних стосунків між представниками різних національностей, повагу до своєї культури та культури сусідів, недопущення відходу від досягнень сучасної цивілізації у міжнаціональних стосунках, важливості спільного вшанування пам’яті тих, хто зазнав репресій та несправедливості від тоталітарних режимів, - наголосила у своєму виступі керівник Мукачівського національно-культурного товариства угорців Ольга Гайдош.

З цим погодився присутній на зустрічі Михайло Славуник. Його, сільського хлопця з Міжгірщини, ще неповнолітнього, його батька та рідного брата засудили на 25 років тільки за те, що старший брат Іван був учасником визвольних змагань, відстоював незалежність України. Брат так і не повернувся. Він загинув на шахтах у Воркуті. Тільки за часів хрущовської відлиги вони були реабілітовані.

Та скільки їх, в’язнів нацистських концтаборів, жертв сталінських репресій, так і не повернулися додому, ніколи вже не обійняли рідних людей… Їх мільйони. І краплини рясного недільного дощу, як сльози нашої пам’яті за ними…, жертвами політичних репресій.

Іван Лендьєл.


Схожі новини:
Настіпні новини:
Попередні новини:

 

Додати коментар

В коментарях забороняється:
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.


Защитный код
Обновить

ВІДЗНАЧИЛИ 1150-РІЧЧЯ ХРЕЩЕННЯ КАРПАТСЬКОЇ РУСІ - У 862 році князь Моравський Ростислав запросив з Конста�...
Жителі Мукачева влаштували різанину у ресторані - Вечірньої пори для надання медичної допомоги в Мукачі�...
ЗУСТРІЧ ПОБРАТИМІВ - На державному кордоні України зі Словаччиною (КПП Ужго...
Правове виховання в Мукачівському РЦДЮТ - У рамках проведення  тижня  правового виховання&nb...;
І В НАС ЗАПОЧАТКОВАНО ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРОЕКТ - «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошт...
МУКАЧЕВУ ПІШОВ 1120 РІК - Відкривати величну програму святкування Днів Мукачев�...
ПРОФСПІЛКА ЖИВЕ І ПРАЦЮЄ - Як розповів мені голова профкому ПАТ «Мукачівський за�...

Останні коментарі

Наша кнопка

Мукачівська ратуша - офіційні новини Мукачівського міськвиконкому

Моменти нашого міста


brekets
brekets
brekets

Авторизація

Останні оголошення

 • Рассылка объявлений на доски в интернете
 • металообробні верстати
 • металообробні верстати
 • Деревообробні верстати
 • ТОВ Фармаси Украина
 • Продаємо побутову техніку б/ж
 • Земельный участок 15сот.-Львов-ЗымнаВода (р-н "Эпицентра")-с
 • Приймаємо на реалізацію побутову техніку
JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval

"Мукачівська ратуша" це сайт на якому ви завжди знайдете цікаві та найсвіжіші новини міста Мукачево, району, новини Закарпаття та України. Підписавшись на розсилку ви зможете отримувати новини Мукачева з перших рук.

На сайті "Мукачівська Ратуша" ви зможете знайти декілька рубрик на які поділені всі останні новини Мукачева:

Політичні новини - тут зібрані всі матеріали сайту "Мукачівська Ратуша", які мають політичний напрямок. Останні новини міськвиконкому, постанови Мукачівської міської ради, тощо.

Спортивні новини - в цій категорії зібрано спортивні новини Мукачева. Ексклюзивні матеріали, інтерв`ю, репортажі на сайті. Футбол, шахи, баскетбол, бокс, легка атлетика...

Новини суспільства - тут на сайті "Мукачівська ратуша" зібрано всі новини культури, нариси про громадське життя міста Мукачево.

Глас народу! - в цій категорії ви можете написати про те, що вас турбує, написати те чим ви хочете поділитися з іншими, задати питання нашій владі. Отже ваші новини це новини нашого міста - міста Мукачево. Для того щоб додати свій матеріал, треба бути зареєстрованим користувачем зі статусом "автор".