Нечасто офіційні перемовини відбуваються вихідного дня, зокрема, у неділю. Але, коли справа того вимагає, уік-енд відкладається до наступних вихідних. Досить довго до Мукачева не приїздили посланці з цікавими інвестиційними пропозиціями. А минулої неділі вранці в міській Ратуші відбулася розмова міського голови Мукачева Золтана Ленд’єла з головним менеджером потужної австрійської фірми «PAN PLAN» Петером Снайдером й менеджерами інших відомих фірм Австрії Бернардом Пеліканом – «BOKU IWHW» та Вернером Пангаузером – «HUDRO CONSTRUCT». У Мукачеві вони зупинилися по дорозі з Києва та Ужгорода, де знайомилися з ситуацією щодо впровадження інвестиційних проектів, зокрема, в питаннях енергозбереження.
З цією ж метою австрійські бізнесмени приїхали до Мукачева. Міський голова проінформував гостей щодо проектів спорудження на річці Латориця в межах міста двох міні-гідроелектростанцій, які вже передано на розгляд до відповідних структур облдержадміністрації. Адже, за словами Золтана Золтановича, є постійна загроза підвищення ціни на енергоносії, тож місто надзвичайно...
зацікавлене в новітніх енергозберігаючих технологіях, тим більше, що Мукачево – місто промислове і в перспективі відкриття нових виробництв, які також будуть споживати різні енергоносії. За приклад можемо взяти Австрію, де більше 3 відсотків електроенергії отримують від вітрових станцій.
Якщо говорити про інші привабливі інвестпроекти в Мукачеві, то це будівництво міжнародного аеропорту «Мукачево» і замок Паланок. Першим проектом досить активно цікавляться насамперед китайці, відтак Росія, Ізраїль та інші держави. Зі свого боку Петер Снайдер відзначив, що у разі відкриття аеропорту, він зможе обслуговувати не тільки міжнародні авіалінії, але приймати і відправляти медичну, пожежну, МНСівську, сільськогосподарську авіацію, здійснювати внутріобласні авіаперевезення. А міський голова додав: «І такі наші потужні підприємства, як «Фішер», «Точприлад», «Ено-меблі» матимуть власні легкомоторні літаки і навіть мерія. Адже часто доводиться їздити до Києва, а поїзд забирає багато дорогоцінного часу. Мрії мріями, а гості з Австрії досить серйозно поставилися до проекту і запросили документацію по аеропорту для детального вивчення.
Зі свого боку начальник головного управління із зовнішньоекономічних відносин і туризму облдержадміністрації Ернест Нусер додав, що у перспективі спорудження міжнародної траси «Лісабон-Будапешт-Київ-Москва», яка проляже неподалік Мукачева. А якщо додати і крупний залізничний вузол Мукачева, то місто набуде з часом великої привабливості як бізнесовий і туристичний центр, адже досить сказати, що тільки на травневі свята до Закарпаття приїхало півмільйона туристів. У підсумки сторони домовилися створити робочі групи з підготовки питань щодо аеропорту, замку Паланок і будівництва міні-гідроелектростанцій на річці Латориця.
Егер хоче з нами побрататися
І це була не остання міжнародна зустріч у Ратуші того дня. Пообіді мер міста зустрічав делегацію з угорського міста Егер на чолі із заступником голови міста Яношом Челескі. Його супроводжувала делегація з 15 чоловік, серед яких були, зокрема, президент Русинського самоуправління 12 району Будапешта Йосип Ердеш та голова Товариства русинів Егера Бейла Тромбіташ. Справа в тому, що в самому Егері працює 13 національно-культурних товариств, одним з найбільших з яких є русинське. До речі, в Егері є вулиця Свалявська, а Йосип Ердеш запевнив міського голову Мукачева, що русини Будапешта домагатимуться, щоб і в столиці Угорщини одну з нових вулиць назвали Мукачівською.
У розмові під час офіційної зустрічі Янош Челескі наголосив, що громада Егера десь у боргу перед закарпатцями за те, що забула про наш край, а тим часом місто має побратимів у десяти країнах світу і тільки з України – нікого. Час цю прикру помилку виправляти. Тим більше, що Егер стародавнє і прекрасне місто, торік у національному конкурсі його було названо першим культурним містом держави, угорськими Афінами і мукачівці, якщо приїжджатимуть до Егера, то матимуть велике задоволення. Гості привезли із собою проект Угоди про партнерство Егера і Мукачева і запропонували внести до нього свої побажання з тим, щоб у середині серпня під час святкувань у Егері мукачівська делегація на чолі із Золтаном Ленд’єлом скріпила своїми підписами Угоду про дружбу і партнерство. Запрошення із вдячністю було прийнято.
Під час цієї розмови до зали увійшла делегація угорського міста-побратима Мукачева – Матесалки на чолі із мером Іштваном Сабо. Він із гордим задоволенням подивився на Угоду про партнерство між нашими містами, підписану в замку Паланок минулого року, що висить в рамочці в малому залі Ратуші. Мені видалося, що керівники двох угорських делегацій подивились один на одного досить ревниво…
Підсумовуючи цей день без огляду на свої спостереження, подумалося: чи була можливою така зовнішня активність ще минулого року? Й сам собі відповів: навряд чи. З Україною, в якій не могли знайти спільну мову президент і прем’єр-міністр, з незбагненним парламентом, з гідрою корупції ніхто не хотів мати справу. Сьогодні ж Європа бачить спільні дії всіх гілок влади України, бачить повільне, але невпинне поліпшення економічної ситуації і подає нам сигнал: ми хочемо з вами працювати як у економічній, бізнесовій, так і у всіх сферах життя. До нас знову повернулися лицем.
Микола РІШКО.
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.