Мукачівська Ратуша

Новини Мукачева. Новини Мукачівського міськвиконкому, оголошення Мукачева

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Політичні новини ЄВРОПА ПОДАЄ УКРАЇНІ ПОЗИТИВНИЙ СИГНАЛ І ЧЕРЕЗ… МУКАЧЕВО

ЄВРОПА ПОДАЄ УКРАЇНІ ПОЗИТИВНИЙ СИГНАЛ І ЧЕРЕЗ… МУКАЧЕВО

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Нечасто офіційні перемовини відбуваються вихідного дня, зокрема, у неділю. Але, коли справа того вимагає, уік-енд відкладається до наступних вихідних. Досить довго до Мукачева не приїздили посланці з цікавими інвестиційними пропозиціями. А минулої неділі вранці в міській Ратуші відбулася розмова міського голови Мукачева Золтана Ленд’єла з головним менеджером потужної австрійської фірми «PAN PLAN» Петером Снайдером й менеджерами інших відомих фірм Австрії Бернардом Пеліканом – «BOKU IWHW» та Вернером Пангаузером – «HUDRO CONSTRUCT». У Мукачеві вони зупинилися по дорозі з Києва та Ужгорода, де знайомилися з ситуацією щодо впровадження інвестиційних проектів, зокрема, в питаннях енергозбереження.

З цією ж метою австрійські бізнесмени приїхали до Мукачева. Міський голова проінформував гостей щодо проектів спорудження на річці Латориця в межах міста двох міні-гідроелектростанцій, які вже передано на розгляд до відповідних структур облдержадміністрації. Адже, за словами Золтана Золтановича, є постійна загроза підвищення ціни на енергоносії, тож місто надзвичайно...

зацікавлене в новітніх енергозберігаючих технологіях, тим більше, що Мукачево – місто промислове і в перспективі відкриття нових виробництв, які також будуть споживати різні енергоносії. За приклад можемо взяти Австрію, де більше 3 відсотків електроенергії отримують від вітрових станцій.

Якщо говорити про інші привабливі інвестпроекти в Мукачеві, то це будівництво міжнародного аеропорту «Мукачево» і замок Паланок. Першим проектом досить активно цікавляться насамперед китайці, відтак Росія, Ізраїль та інші держави. Зі свого боку Петер Снайдер відзначив, що у разі відкриття аеропорту, він зможе обслуговувати не тільки міжнародні авіалінії, але приймати і відправляти медичну, пожежну, МНСівську, сільськогосподарську авіацію, здійснювати внутріобласні авіаперевезення. А міський голова додав: «І такі наші потужні підприємства, як «Фішер», «Точприлад», «Ено-меблі» матимуть власні легкомоторні літаки і навіть мерія. Адже часто доводиться їздити до Києва, а поїзд забирає багато дорогоцінного часу. Мрії мріями, а гості з Австрії досить серйозно поставилися до проекту і запросили документацію по аеропорту для детального вивчення.

Зі свого боку начальник головного управління із зовнішньоекономічних відносин і туризму облдержадміністрації Ернест Нусер додав, що у перспективі спорудження міжнародної траси «Лісабон-Будапешт-Київ-Москва», яка проляже неподалік Мукачева. А якщо додати і крупний залізничний вузол Мукачева, то місто набуде з часом великої привабливості як бізнесовий і туристичний центр, адже досить сказати, що тільки на травневі свята до Закарпаття приїхало півмільйона туристів. У підсумки сторони домовилися створити робочі групи з підготовки питань щодо аеропорту, замку Паланок і будівництва міні-гідроелектростанцій на річці Латориця.

Егер хоче з нами побрататися

І це була не остання міжнародна зустріч у Ратуші того дня. Пообіді мер міста зустрічав делегацію з угорського міста Егер на чолі із заступником голови міста Яношом Челескі. Його супроводжувала делегація з 15 чоловік, серед яких були, зокрема, президент Русинського самоуправління 12 району Будапешта Йосип Ердеш та голова Товариства русинів Егера Бейла Тромбіташ. Справа в тому, що в самому Егері працює 13 національно-культурних товариств, одним з найбільших з яких є русинське. До речі, в Егері є вулиця Свалявська, а Йосип Ердеш запевнив міського голову Мукачева, що русини Будапешта домагатимуться, щоб і в столиці Угорщини одну з нових вулиць назвали Мукачівською.

У розмові під час офіційної зустрічі Янош Челескі наголосив, що громада Егера десь у боргу перед закарпатцями за те, що забула про наш край, а тим часом місто має побратимів у десяти країнах світу і тільки з України – нікого. Час цю прикру помилку виправляти. Тим більше, що Егер стародавнє і прекрасне місто, торік у національному конкурсі його було названо першим культурним містом держави, угорськими Афінами і мукачівці, якщо приїжджатимуть до Егера, то матимуть велике задоволення. Гості привезли із собою проект Угоди про партнерство Егера і Мукачева і запропонували внести до нього свої побажання з тим, щоб у середині серпня під час святкувань у Егері мукачівська делегація на чолі із Золтаном Ленд’єлом скріпила своїми підписами Угоду про дружбу і партнерство. Запрошення із вдячністю було прийнято.

Під час цієї розмови до зали увійшла делегація угорського міста-побратима Мукачева – Матесалки на чолі із мером Іштваном Сабо. Він із гордим задоволенням подивився на Угоду про партнерство між нашими містами, підписану в замку Паланок минулого року, що висить в рамочці в малому залі Ратуші. Мені видалося, що керівники двох угорських делегацій подивились один на одного досить ревниво…

Підсумовуючи цей день без огляду на свої спостереження, подумалося: чи була можливою така зовнішня активність ще минулого року? Й сам собі відповів: навряд чи. З Україною, в якій не могли знайти спільну мову президент і прем’єр-міністр, з незбагненним парламентом, з гідрою корупції ніхто не хотів мати справу. Сьогодні ж Європа бачить спільні дії всіх гілок влади України, бачить повільне, але невпинне поліпшення економічної ситуації і подає нам сигнал: ми хочемо з вами працювати як у економічній, бізнесовій, так і у всіх сферах життя. До нас знову повернулися лицем.

Микола РІШКО.


Схожі новини:
Настіпні новини:
Попередні новини:

 

Додати коментар

В коментарях забороняється:
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.


Защитный код
Обновить

ВІДЗНАЧИЛИ 1150-РІЧЧЯ ХРЕЩЕННЯ КАРПАТСЬКОЇ РУСІ - У 862 році князь Моравський Ростислав запросив з Конста�...
Жителі Мукачева влаштували різанину у ресторані - Вечірньої пори для надання медичної допомоги в Мукачі�...
ЗУСТРІЧ ПОБРАТИМІВ - На державному кордоні України зі Словаччиною (КПП Ужго...
Правове виховання в Мукачівському РЦДЮТ - У рамках проведення  тижня  правового виховання&nb...;
І В НАС ЗАПОЧАТКОВАНО ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРОЕКТ - «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошт...
МУКАЧЕВУ ПІШОВ 1120 РІК - Відкривати величну програму святкування Днів Мукачев�...
ПРОФСПІЛКА ЖИВЕ І ПРАЦЮЄ - Як розповів мені голова профкому ПАТ «Мукачівський за�...

Останні коментарі

Наша кнопка

Мукачівська ратуша - офіційні новини Мукачівського міськвиконкому

Моменти нашого міста


brekets
brekets
brekets

Авторизація

JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval

"Мукачівська ратуша" це сайт на якому ви завжди знайдете цікаві та найсвіжіші новини міста Мукачево, району, новини Закарпаття та України. Підписавшись на розсилку ви зможете отримувати новини Мукачева з перших рук.

На сайті "Мукачівська Ратуша" ви зможете знайти декілька рубрик на які поділені всі останні новини Мукачева:

Політичні новини - тут зібрані всі матеріали сайту "Мукачівська Ратуша", які мають політичний напрямок. Останні новини міськвиконкому, постанови Мукачівської міської ради, тощо.

Спортивні новини - в цій категорії зібрано спортивні новини Мукачева. Ексклюзивні матеріали, інтерв`ю, репортажі на сайті. Футбол, шахи, баскетбол, бокс, легка атлетика...

Новини суспільства - тут на сайті "Мукачівська ратуша" зібрано всі новини культури, нариси про громадське життя міста Мукачево.

Глас народу! - в цій категорії ви можете написати про те, що вас турбує, написати те чим ви хочете поділитися з іншими, задати питання нашій владі. Отже ваші новини це новини нашого міста - міста Мукачево. Для того щоб додати свій матеріал, треба бути зареєстрованим користувачем зі статусом "автор".