Мукачівська Ратуша

Новини Мукачева. Новини Мукачівського міськвиконкому, оголошення Мукачева

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Новини суспільства ЛІТО З ПРИСМАКОМ ДОЩУ

ЛІТО З ПРИСМАКОМ ДОЩУ

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Початок шкільного літа цього року заливало дощем... З початку першої табірної зміни пару днів порадували дітей сонечком, а усі решта – дощані й холодні не по-літньому. Та все ж у дитячих закладах відпочинку, що діють при загальноосвітніх школах Мукачева, ні діти, ні їхні вихователі аж ніяк не вдаються в тугу. Як і раніше, за чотирнадцять веселих днів, на які діти чекають протягом навчального року, тут намагаються не просто оздоровити вихованців, але й запропонувати їм цікаве, насичене подіями та новими враженнями незвичайне життя.
Щодня відпочивальники розпочинають (і закінчують!) день «лінійкою». Після традиційної зарядки – легкий сніданок, і – на свіже повітря! Незважаючи на негоду, діти багато ходять пішки, відповідно екіпірувавшись парасолями, курточками, закритим взуттям. Простуджених не спостерігається! Зате у місті на вулицях пожвавішало, і перехожих уже не дивують довгі вервечки галасливих забрьоханих дітлахів у супроводі заклопотаних вчительок під мокрими парасолями.А у водіїв, що застигли в пробках на пішохідних переходах, замість люті й нетерпіння, на обличчі – зворушення...
Клопоту вчителькам завдає необхідність чимось зайняти школярів у межах міста. Адже не буде ж дитина увесь день проводити в приміщенні, нехай і за якимось цікавим плодотворним заняттям – чи це буде загальнотабірний шаховий турнір, купання в басейні або незвичайний матч з регбі.
Вкотре побувавши зі школярами в різних музеях та картинних галереях, відвідавши усі можливі дитячі театральні й циркові вистави, вчителі наважуються й не на зовсім звичайні екскурсії.
Скажімо, у ЗОШ № 7 такою стала пішохідна подорож «Підгород – вулиця Автомобілістів». З віддаленою профорієнтаційною метою дітей середнього шкільного віку познайомили з роботою численних автомобільних салонів, розміщених тут, розповіли про розвиток українського автомобільного ринку і про неабияке місце в ньому нашого маленького Мукачева. Та ще сильнішим за патріотичні почуття дітей був захват від побачених новеньких автомобілів світових марок «Suzuki», «Mazda», «Ford», «Hyundai», «Renault», «Nissan», «Volkswagen», «Skoda» тощо. Більшість хлопчиків та дівчаток до таких автомобілів торкалися рукою лише в мріях, натомість сьогодні усім бажаючим навіть дозволили посидіти в них.
Наступною незвичайною екскурсією були відвідини будинку, «де сидить мер», себто Мукачівської Ратуші. Старанно вислухавши розповідь екскурсовода про історію величної архітектурної пам'ятки, діти нетерпеливились побачити, нарешті, людину, задля якої вони й просили привести їх сюди. І ніби відчувши дитячі сподівання, Золтан Золтанович несподівано з'явився на першому поверсі, кудись прямуючи у своїх справах. Зауваживши купу притихлих маленьких гостей, він усміхнувся дітям і одразу згодився на пропозицію сфотографуватися разом з ними. А під час цієї незапланованої фотосесії встиг не лише розпитати їх про життя-буття, але й розповісти про свою роботу. Потім дозволив пройти до сесійної зали, де дітям одразу ж заманулося хоч б хвильку посидіти у кріслах депутатів...
Табірне літо триває... І на наших школярів після знайомих конкурсів «Фабрика зірок», «Малий літній КВН» чи «Кет-шоу «Мур-няв» чекають звичні екскурсії до Ужгороду та інших міст Закарпаття. Але разом з тим вихователі готують для них і зовсім несподівані зустрічі й відкриття.
Очікування дива – це перша ознака дитячого сприйняття світу. І мукачівським креативним педагогам вдається залишати це сприйняття саме таким.

Оксана ТОМИЩ, заступник директора з виховної роботи ЗОШ № 7.

                                              ЛІТО З ПРИСМАКОМ ДОЩУ

Шкільне літо цього року заливає дощем… З початку першої табірної зміни пару  днів порадували дітей сонечком, а усі решта – дощані й холодні не по-літньому. Та все ж у дитячих закладах відпочинку, що діють при загальноосвітніх школах Мукачева, ні діти, ні їхні вихователі аж ніяк не вдаються в тугу. Як і раніше, за чотирнадцять веселих днів, на які діти чекають протягом навчального року, тут намагаються не просто оздоровити вихованців, але й запропонувати їм цікаве, насичене подіями та  новими враженнями незвичайне життя.

Щодня відпочивальники розпочинають (і закінчують!) день «лінійкою». Після традиційної зарядки – легкий сніданок, і – на свіже повітря! Незважаючи на негоду, діти багато ходять пішки, відповідно екіпірувавшись парасолями, курточками, закритим взуттям. Простуджених не спостерігається! Зате у місті на вулицях пожвавішало, і перехожих уже не дивують довгі вервечки галасливих забрьоханих дітлахів у супроводі заклопотаних  вчительок під мокрими парасолями.А у водіїв, що застигли в пробках на пішохідних переходах, замість люті й нетерпіння,  на обличчі – зворушення…

Клопоту вчителькам завдає необхідність чимось зайняти школярів у межах міста. Адже не буде ж дитина увесь день проводити в приміщенні, нехай і за якимось цікавим плодотворним заняттям – чи це буде загальнотабірний шаховий турнір, купання в басейні  або незвичайний матч з регбі.

Вкотре побувавши зі школярами в різних музеях та картинних галереях,  відвідавши усі можливі дитячі театральні й циркові вистави, вчителі наважуються й не на зовсім звичайні екскурсії.

Скажімо, у ЗОШ № 7 такою стала пішохідна подорож «Підгород – вулиця Автомобілістів». З віддаленою профорієнтаційною метою дітей середнього шкільного віку познайомили з роботою численних автомобільних салонів, розміщених тут, розповіли про розвиток українського автомобільного ринку і про неабияке місце в ньому нашого маленького Мукачева. Та ще сильнішим за патріотичні почуття дітей був захват від побачених новеньких автомобілів світових марок «Suzuki», «Mazda», «Ford», «Hyundai», «Renault», «Nissan», «Volkswagen», «Skoda» тощо. Більшість хлопчиків та дівчаток до таких автомобілів торкалися рукою лише в мріях, натомість сьогодні усім бажаючим навіть дозволили посидіти в них.

Наступною незвичайною екскурсією були відвідини будинку, «де сидить мер», себто Мукачівської Ратуші. Старанно вислухавши розповідь екскурсовода про історію величної архітектурної пам`ятки, діти нетерпеливились побачити, нарешті, людину, задля якої вони й просили привести їх сюди. І ніби відчувши дитячі сподівання, Золтан Золтанович несподівано з`явився на першому поверсі, кудись прямуючи у своїх справах. Зауваживши купу притихлих маленьких гостей, він усміхнувся дітям і одразу згодився на пропозицію сфотографуватися разом з ними. А під час цієї незапланованої фотосесії встиг не лише розпитати їх про життя-буття, але й розповісти про свою роботу. Потім дозволив пройти до сесійної зали, де дітям одразу ж заманулося хоч б хвильку посидіти у кріслах депутатів…  

Табірне літо триває… І на наших школярів після знайомих конкурсів «Фабрика зірок», «Малий літній КВН» чи «Кет-шоу «Мур-няв» чекають звичні екскурсії до Ужгороду та інших міст Закарпаття. Але разом з тим вихователі готують для них і зовсім несподівані  зустрічі й відкриття.

Очікування дива – це перша ознака дитячого сприйняття світу.  І мукачівським креативним педагогам вдається залишати це сприйняття саме таким.

Оксана ТОМИЩ, заступник директора з виховної роботи ЗОШ № 7.


Схожі новини:
Настіпні новини:
Попередні новини:

 

Додати коментар

В коментарях забороняється:
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.Обновить

Останні коментарі

Наша кнопка

Мукачівська ратуша - офіційні новини Мукачівського міськвиконкому

Моменти нашого міста


brekets
brekets

Авторизація


"Мукачівська ратуша" це сайт на якому ви завжди знайдете цікаві та найсвіжіші новини міста Мукачево, району, новини Закарпаття та України. Підписавшись на розсилку ви зможете отримувати новини Мукачева з перших рук.

На сайті "Мукачівська Ратуша" ви зможете знайти декілька рубрик на які поділені всі останні новини Мукачева:

Політичні новини - тут зібрані всі матеріали сайту "Мукачівська Ратуша", які мають політичний напрямок. Останні новини міськвиконкому, постанови Мукачівської міської ради, тощо.

Спортивні новини - в цій категорії зібрано спортивні новини Мукачева. Ексклюзивні матеріали, інтерв`ю, репортажі на сайті. Футбол, шахи, баскетбол, бокс, легка атлетика...

Новини суспільства - тут на сайті "Мукачівська ратуша" зібрано всі новини культури, нариси про громадське життя міста Мукачево.

Глас народу! - в цій категорії ви можете написати про те, що вас турбує, написати те чим ви хочете поділитися з іншими, задати питання нашій владі. Отже ваші новини це новини нашого міста - міста Мукачево. Для того щоб додати свій матеріал, треба бути зареєстрованим користувачем зі статусом "автор".