Мукачівська Ратуша

Новини Мукачева. Новини Мукачівського міськвиконкому, оголошення Мукачева

 • Увеличить размер шрифта
 • Размер шрифта по умолчанию
 • Уменьшить размер шрифта
Головна Новини суспільства День психічного здоров’я

День психічного здоров’я

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 
В цілому світі 10 жовтня відмічають день психічного здоров'я. Україна також не залишилась осторонь цієї дати, адже і у нас є організації та програми що намагаються допомогти та захистити людей з розумовою недостатністю. Серед заходів, покликаних привернути увагу суспільства до збереження психічного здоров'я відбулась Всеукраїнська конференція "Стан та перспективи виконання Конвенції ООН про права інвалідів для осіб з розумовою відсталістю", яка проходила у Києві та була організована Всеукраїнською громадською організацією
"Коаліція захисту прав інвалідів та осіб з інтелектуальною недостатністю" спільно з Міністерством соціальної політики України та Державною службою з питань інвалідів та ветеранів України. В рамках конференції протягом двох днів проводилися круглі столи, відкриті дискусії та громадські слухання. Зокрема, піднімались питання про літнє оздоровлення підлітків та молодих людей з психофізичними вадами, створення соціотерапевтичних центрів, стандарти денного догляду дітей-інвалідів та введення подібної послуги для людей похилого віку, упровадження механізму підтриманого прийняття рішень як альтернативи системи опіки над повнолітніми особами та багато інших.
З конференції представники Мукачівського міського товариства "Інваліди дитинства", які також приймали в ній участь, приїхали у піднесеному настрої, фонтануючи новими ідеями, задумками та з новими силами взялися за роботу. Як каже Мар'яна Бурлака (керівник товариства) — "ви не уявляєте собі, як важко кожного дня стукати в двері, які не відчиняються, домагатися виконання закону, який існує, та в собесі чи іншій інстанції про нього не чули, або не хочуть виконувати. Безнадія затягує ніби болото, а після подібних зустрічей з'являються нові сили, бажання рухатися далі! Ми вже сім років співпрацюємо з "Коаліцією захисту прав інвалідів та осіб з інтелектуальною недостатністю", регулярно ця організація влаштовує зустрічі, надає допомогу юристів та допомагає налагодити контакт з місцевою владою, людьми, які повинні реалізовувати права наших дітей. "Коаліція" зараз — наш рятівний круг, який окрім правової допомоги не дає зневіритись, опустити руки."
Однією з ідей, привезених з Київа є організація міні-гуртожитка для людей з розумовою відсталістю. Подібний заклад вкрай необхідний і самим інвалідам і їх батькам чи опікунам — адже вони не можуть працювати чи займатися власними справами, примушені весь час приділяти підопічному. Такий заклад продемонстрували представникам ЗМІ, що приймали участь у конференції. У Київському міні-гуртожитку частина клієнтів проживає постійно, а дехто приходить тільки на заняття, що проводяться у майстерні — виготовлення свічок, листівок, конвертів, отримують допомогу психологів, педагогів. Інваліди, які досягли віку 18 років вже не отримують навіть мінімальної підтримки у реабілітаційних центрах, школах чи інтернатах. В західних країнах люди з інтелектуальними вадами інтегровані у суспільство — вони навчаються, працюють, самостійно заробляють на життя. В нашій країні такий підхід поки що є тільки мрією, хоча більшість людей з розумовою недостатністю цілком спроможні навчатись, отримувати знання та професію.
Ще одним питанням, якому приділили значну увагу були музеї в житті людей зі зниженим інтелектом. За круглим столом ділилися досвідом керівники музеїв Київа та Донецька. Обговорювали практику та результати арт-терапії в музеях, способи проведення екскурсій саме для таких відвідувачів, майстер-класи на території музеїв. Доповідаючи про свій досвід та інновації Олена Глибока (Донецький обласний краєзнавчий музей) відмітила — "За ці два дні я усвідомила важливість та важкість вашої роботи і зрозуміла, що наші пропозиції — веселі, розважальні, - далеко не головні для вас, ви маєте більш першочергові завдання, потреби. І тим більше я вражена, що в межах конференції роботі музеїв виділений окремий круглий стіл. Ми чекаємо вас у музеї, раді вам, вашім рекомендаціям та пропозиціям. Не забувайте про нас у своїх важких буднях".
Серед інших міроприємств представники ЗМІ в рамках конференції відвідали прес-конференцію народного депутата України, голови комітета Верховної Ради зі справ пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Валерія Сушкевича. "Я шукаю у владі людей, які готові розуміти і вирішувати проблеми інвалідів. Таких небагато, але вирішувати проблеми треба. Моя робота в парламенті складається з двох головних напрямків. Перший - написати закони, які потрібні нам з вами, провести їх через парламент України і щоб цей закон підписав Президент України. Але це не головне. Головне, щоб цей закон запрацював, щоб він був виконуваним. Найстрашніше — коли закон є, але він не виконується» - сказав Валерій Сушкевич.
А на завершення організатори конференції приготували найприємніше — нагородження переможців четвертого Всеукраїнського конкурсу художніх робіт інвалідів з розумовою відсталістю "Я маю мрію". Вітаємо і нашого земляка Лазаревича Івана з отриманням нагороди в номінації "скульптура". До речі, він також відвідав столицю, особисто отримав диплом та пам'ятний подарунок, і ця поїздка стала для нього ще одним маленьким, але таким важливим кроком у суспільство!
Каріна Корольова
 

Додати коментар

В коментарях забороняється:
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.


Защитный код
Обновить

Останні коментарі

Наша кнопка

Мукачівська ратуша - офіційні новини Мукачівського міськвиконкому

Моменти нашого міста


brekets
brekets

Авторизація

Останні оголошення

 • Автозапчасти для Форд Конект новые
 • Разборка Т5 Volkswagen
 • Разборка Фольксваген Крафтер
 • Разборка Пежо Боксер
 • Pазборка Рено Мастер
 • Запчасти Фиат Дукато- новые и разборка
 • Форд-транзит 91-11 разборка и новые запчасти.
 • познайомлюсь з парнем

"Мукачівська ратуша" це сайт на якому ви завжди знайдете цікаві та найсвіжіші новини міста Мукачево, району, новини Закарпаття та України. Підписавшись на розсилку ви зможете отримувати новини Мукачева з перших рук.

На сайті "Мукачівська Ратуша" ви зможете знайти декілька рубрик на які поділені всі останні новини Мукачева:

Політичні новини - тут зібрані всі матеріали сайту "Мукачівська Ратуша", які мають політичний напрямок. Останні новини міськвиконкому, постанови Мукачівської міської ради, тощо.

Спортивні новини - в цій категорії зібрано спортивні новини Мукачева. Ексклюзивні матеріали, інтерв`ю, репортажі на сайті. Футбол, шахи, баскетбол, бокс, легка атлетика...

Новини суспільства - тут на сайті "Мукачівська ратуша" зібрано всі новини культури, нариси про громадське життя міста Мукачево.

Глас народу! - в цій категорії ви можете написати про те, що вас турбує, написати те чим ви хочете поділитися з іншими, задати питання нашій владі. Отже ваші новини це новини нашого міста - міста Мукачево. Для того щоб додати свій матеріал, треба бути зареєстрованим користувачем зі статусом "автор".