Мукачівська Ратуша

Новини Мукачева. Новини Мукачівського міськвиконкому, оголошення Мукачева

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Політичні новини Повернення нащадкам імені славного сина Мукачева

Повернення нащадкам імені славного сина Мукачева

Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 
Минулого тижня в міській Ратуші відбулася Міжнародна наукова конференція «Два сторіччя дослідження рослинного покриву Карпат», присвячена 130-річчю від дня народження Антонія Маргіттая (справжнє прізвище Гербер), відомого ботаніка-флориста, систематика та знавця флори Карпатського регіону.
Він народився 17 вересня 1880 рокі в селі Паланок комітату Берег Австро-Угорщини. Тут у селі з німецькими традиціями, пройшло його дитинство. Закінчивши Королівську Муцкачівські реальну гімназію вступив на філософський факультет Будапештського університету, де спеціалізувався на фізиці і математиці. Але, згодом, коли його запит ували, чому віддає перевагу – точним наукам чи ботаніці, називав друге. Досить сказати, що він зібрав за своє життя гербарій з 50 тисяч аркушів (!), який ще й сьогодні чи не найповніше репрезентує рослинний світ Закарпаття. Помер Антоній Маргіттай у 1939 році і похований у Паланку. Пам'ять про нашого видатного земляка зберігають рослини, названі на його честь – волошка Маргіттая, костриця Маргіттая, шипшина Маргіттая, чебрець Маргіттая.
З вітальним словом до учасників конференції звернувся Мукачівський міський голова Золтан Ленд'єл, який відзначив значущість даної  події  не тільки для  науки, але й  для нас, мукачівців, які  мають можливість вшанувати пам'ять видатного земляка, котрий уславив своє ім'я далеко за межами рідного міста та краю, був серед кращих ботанікіфлористів Центральної Європи ХХ століття. У зв'язку з цим Золтан Ленд'єл висловив щиру подяку від імені Мукачівської міської ради та від себе особисто ініціаторам та організаторам цього заходу, зокрема, науковцям Ужгородського національного університету, Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ (Берегово), Угорського природознавчого музею Академії наук Угорщини, Інституту ботаніки ім. Миколи Холодного, Закарпатській обласній організації Українського товариства охорони природи, Закарпатського краєзнавчого музею, Державного архіву Закарпатської області та усім іншим  причетним до такої важливої справи.
З привітаннями до учасників конференції виступили також заступник голови Закарпатської обласної ради  Василь Брензович, президент Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Ілдіка Орос, онук Антонія Маргіттая – Ендре Маргіттай, який нині працює в Угорщині начальником обласного управління лісового господарства області Ваш, співробітник Угорського природознавчого музею з міста Будапешт Даніель Піфко, представник Закарпатського інституту підвищення кваліфікації Михайло Басараб. Багато теплих слів на адресу нашого видатного земляка-флориста висловив старійшина закарпатської школи ботаніки, талановитий послідовник його справи, професор  Василь Комендар.
Після пленарних доповідей, з якими виступили науковці України та Угорщини, відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки видатному мукачівцю, професору Антонію Маргіттаю на будівлі загальноосвітньої школи №1 ім. Пушкіна, у минулому Мукачівської державної реальної гімназії, де він працював професором і викладав точні науки. Ця подія сталася саме напередодні його Дня народження, 17 вересня, саме цього дня наш видатний земляк народився 130 років тому. На урочистостях виступили Золтан Ленд'єл, Ондраш Маргіттай, Ілдіка Орос, консул Угорщини в Україні Ондраш Мадяр, Василь Комендар

Схожі новини:
Настіпні новини:
Попередні новини:

 

Додати коментар

В коментарях забороняється:
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.


Защитный код
Обновить

ВІДЗНАЧИЛИ 1150-РІЧЧЯ ХРЕЩЕННЯ КАРПАТСЬКОЇ РУСІ - У 862 році князь Моравський Ростислав запросив з Конста�...
Жителі Мукачева влаштували різанину у ресторані - Вечірньої пори для надання медичної допомоги в Мукачі�...
ЗУСТРІЧ ПОБРАТИМІВ - На державному кордоні України зі Словаччиною (КПП Ужго...
Правове виховання в Мукачівському РЦДЮТ - У рамках проведення  тижня  правового виховання&nb...;
І В НАС ЗАПОЧАТКОВАНО ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРОЕКТ - «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошт...
МУКАЧЕВУ ПІШОВ 1120 РІК - Відкривати величну програму святкування Днів Мукачев�...
ПРОФСПІЛКА ЖИВЕ І ПРАЦЮЄ - Як розповів мені голова профкому ПАТ «Мукачівський за�...

Останні коментарі

Наша кнопка

Мукачівська ратуша - офіційні новини Мукачівського міськвиконкому

Моменти нашого міста


brekets
brekets
brekets

Авторизація

JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval

"Мукачівська ратуша" це сайт на якому ви завжди знайдете цікаві та найсвіжіші новини міста Мукачево, району, новини Закарпаття та України. Підписавшись на розсилку ви зможете отримувати новини Мукачева з перших рук.

На сайті "Мукачівська Ратуша" ви зможете знайти декілька рубрик на які поділені всі останні новини Мукачева:

Політичні новини - тут зібрані всі матеріали сайту "Мукачівська Ратуша", які мають політичний напрямок. Останні новини міськвиконкому, постанови Мукачівської міської ради, тощо.

Спортивні новини - в цій категорії зібрано спортивні новини Мукачева. Ексклюзивні матеріали, інтерв`ю, репортажі на сайті. Футбол, шахи, баскетбол, бокс, легка атлетика...

Новини суспільства - тут на сайті "Мукачівська ратуша" зібрано всі новини культури, нариси про громадське життя міста Мукачево.

Глас народу! - в цій категорії ви можете написати про те, що вас турбує, написати те чим ви хочете поділитися з іншими, задати питання нашій владі. Отже ваші новини це новини нашого міста - міста Мукачево. Для того щоб додати свій матеріал, треба бути зареєстрованим користувачем зі статусом "автор".