Мукачівська Ратуша

Новини Мукачева. Новини Мукачівського міськвиконкому, оголошення Мукачева

 • Увеличить размер шрифта
 • Размер шрифта по умолчанию
 • Уменьшить размер шрифта
Головна Політичні новини ЯКІСНИМ МОСТАМ НА РІЧКАХ ЗАКАРПАТТЯ БУТИ – обіцяють мукачівські будівельники

ЯКІСНИМ МОСТАМ НА РІЧКАХ ЗАКАРПАТТЯ БУТИ – обіцяють мукачівські будівельники

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 
Справжні ентузіасти своєї справи працюють на заводі залізобетонних виробів і конструкцій (далі – «ЗБВіК»). В цьому переконуєшся як тільки потрапляєш на територію підприємства – всі чимось заклопотані та зайняті. Завод створили на основі Закарпатського обласного ремонтно-будівельного тресту колишнього управління комунального господарства. Загалом він працює більше 45 років.
Тут виготовляють залізобетонні та бетонні вироби, які користуються попитом в різних куточках Закарпаття. Керівництво заводу, незважаючи на порівняно невисоку середню зарплату в 1600 – 1700 гривень, зберегло штат працюючих на рівні часів колишнього СРСР – 146. З них – 22 пенсіонери. Більше 25 років вірою і правдою будівельній галузі віддали інженер з виробництва Марія Порохнавець, начальник відділу кадрів Любов Попович, Йосиф Русин, Ілля Ліщак, Марія Довжецька.
На чолі «ЗБВіК» генеральний директор, якого контролює наглядова рада ( в радянські часи – директор та спостережна рада). Відбувається взаємний контроль, який сприяє нормальній робочій обстановці і сприяє підвищенню продуктивності праці. Генеральному допомагає заступник, роль якого виконує головний інженер та два інженери з виробництва: один – по залізобетонному, інший – по деревообробному. Майстри виробництва, як нижня ланка інженерного штату, утворюють зв'язок останніх з робітниками. Загалом виходить 32 працівники інженерного штату і решта – робітники. Більшість працівників – мукачівці та мешканці сіл в напрямку Кольчино – Чинадієво.
Найважчу робота на підприємстві виконують працівники, які розмішують цемент у формах в бетонному цеху. Конвеєрних робіт тут нема. Кожен працівник виконує повну операцію. Ветеран праці Йосип Русин власним прикладом показує молоді як треба робити міцний бетон:
– Я працюю на цьому заводі з 1972 року, був слюсарем, автослюсарем, арматурником. На даний момент – бригадиром бетонозмішувального вузла, – каже він.
Працюють в основному в одну, однак буває – в дві зміни. Робота в ринкових умовах залежить від замовника. Коли йому швидко треба товар, то мобілізують сили і працюють більше. Сировина – пісок, цемент, вода – подається механізовано через ваги. Готова продукція проходить лабораторні випробування і маркування. Далі на неї видається паспорт, за яким генеральний директор відповідає за якість продукції протягом 50 років.
Зупинятись на досягнутому не дають конкуренти – в Мукачеві завод «Будівельна індустрія» та подібне підприємство у Виноградові. Технологічно «ЗБВіК» з конкурентами знаходяться на одному рівні. Перемагають їх з допомогою цінової політики та якості. Також вводяться нові форми для виготовлення залізобетонних виробів. Почалось виготовлення стовпів. Зараз активно поступають замовлення на виготовлення мостів, а саме плит і переходів. Відбувається тісна співпраця між «ЗБВіК» та підприємством «Авто-міст», працівники якої встановлюють мости. Раніше їх не виготовляли. А конкуренти на теренах області і зараз не виготовляють. Найближчий завод, який виготовляє перехідні плити, знаходиться в Стрию Львівської області. Крім бетонного на «ЗБВіК» є арматурний, ремонтно-механічний і деревообробний цехи, пилорама і автопарк, який транспортує сировину та готову продукцію. Жінки, яких на заводі 45, в переважній більшості працюють в деревообробній частині підприємства. Виняток становить хіба ветеран праці, майстер бетонної дільниці Ольга Кучеренко:
– Я в будівельній галузі вже рівно 30 років. Після закінчення інституту в Криму, мене разом з чоловіком, як молодого спеціаліста, направили на завод будівельної індустрії в Мукачево. Там я пройшла шлях від майстра до головного інженера. Мала в своєму підпорядкуванні до 80 підлеглих. З 2004 року я працюю на цьому заводі технологом. Свою роботу люблю. Країна, яка нічого не будує – не має майбутнього.
Працівники відділу кадрів скаржаться, що дуже важко підшукувати кваліфіковані кадри для підприємства. Не вистачає навіть простих будівельників. Раніше в Мукачеві було будівельне училище. Однак зараз там навчають на кухарів. А от будівельників ніхто не готує. Також важко з інженерними кадрами. З тих спеціалістів-будівельників, які повертаються в Мукачево, рідко хто прагне працювати на «ЗБВіК». Переважно їдуть на заробітки в Київ, Москву і так далі, оскільки там можуть значно швидше і більше заробити.
28 років підприємству віддав Федір Теличко, з яких вже понад 12 останніх років –працює генеральним директором: – Перші три місяці року традиційно працюємо збитково, а далі нарощуємо виробництво, – каже він.– В часи кризи нас рятувало те, що ми маємо два напрямки виробництва. Експортна сторона підприємства виробів з дерева нас підтримує в січні–березні. 11 років тому ми уклали угоди з австрійцями, німцями та бельгійцями, а 3 роки тому – з голландцями. Ми перекидаємо в деревообробний цех та пилораму робітників. Робимо це для того, щоб їх зберегти. Стараємось не відправляти у безоплатні відпустки. Відколи я працюю, то не пам'ятаю жодного зриву виплат зарплат працівникам. На сьогоднішній день справжніх професіоналів в нашій галузі майже нема. Робітник стає професійним не за один день, а протягом десятиліть самовідданої праці. Ми жодного не скоротили. Звільнялись тільки за власним бажанням або в разі неспроможності працювати за станом здоров'я.
В деревообробному цеху, в якому виготовлення столярних виробів і паркет з дуба і бука та на пилорамі присутня конвеєрна робота. Кожний виконує певну операцію на окремому верстаті. Бувають травматичні ситуації із-за людського фактору – почав працювати в нетверезому стані або неправильно запустив верстат. Цього не відбувається, якщо працівник чітко дотримується встановлених правил: прийшовши на робоче місце, оглядає його і тільки тоді включає верстат та починає працювати. Коли закінчує, має виключити, прибрати, оглянути і записати в спеціальний журнал, як пройшла робота на ньому. Робочий день 8-годинний з обідньою перервою. У їдальні робітники харчуються за 50% вартості обіду.
Євген Свищо.
{linkr:related;keywords:%C3%90%C2%B7%C3%90%C2%B0%C3%90%C2%B2%C3%90%C2%BE%C3%90%C2%B4%C3%91%C2%83;limit:5;title:%C3%90%C2%A1%C3%90%C2%B2%C3%91%C2%8F%C3%90%C2%B7%C3%90%C2%B0%C3%90%C2%BD%C3%90%C2%BD%C3%91%C2%8B%C3%90%C2%B5+%C3%91%C2%81%C3%91%C2%82%C3%90%C2%B0%C3%91%C2%82%C3%91%C2%8C%C3%90%C2%B8}

Схожі новини:
Настіпні новини:
Попередні новини:

 

Додати коментар

В коментарях забороняється:
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.


Защитный код
Обновить

ВІДЗНАЧИЛИ 1150-РІЧЧЯ ХРЕЩЕННЯ КАРПАТСЬКОЇ РУСІ - У 862 році князь Моравський Ростислав запросив з Конста�...
Жителі Мукачева влаштували різанину у ресторані - Вечірньої пори для надання медичної допомоги в Мукачі�...
ЗУСТРІЧ ПОБРАТИМІВ - На державному кордоні України зі Словаччиною (КПП Ужго...
Правове виховання в Мукачівському РЦДЮТ - У рамках проведення  тижня  правового виховання&nb...;
І В НАС ЗАПОЧАТКОВАНО ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРОЕКТ - «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошт...
МУКАЧЕВУ ПІШОВ 1120 РІК - Відкривати величну програму святкування Днів Мукачев�...
ПРОФСПІЛКА ЖИВЕ І ПРАЦЮЄ - Як розповів мені голова профкому ПАТ «Мукачівський за�...

Останні коментарі

Наша кнопка

Мукачівська ратуша - офіційні новини Мукачівського міськвиконкому

Моменти нашого міста


brekets
brekets
brekets

Авторизація

Останні оголошення

 • Рассылка объявлений на доски в интернете
 • металообробні верстати
 • металообробні верстати
 • Деревообробні верстати
 • ТОВ Фармаси Украина
 • Продаємо побутову техніку б/ж
 • Земельный участок 15сот.-Львов-ЗымнаВода (р-н "Эпицентра")-с
 • Приймаємо на реалізацію побутову техніку
JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval

"Мукачівська ратуша" це сайт на якому ви завжди знайдете цікаві та найсвіжіші новини міста Мукачево, району, новини Закарпаття та України. Підписавшись на розсилку ви зможете отримувати новини Мукачева з перших рук.

На сайті "Мукачівська Ратуша" ви зможете знайти декілька рубрик на які поділені всі останні новини Мукачева:

Політичні новини - тут зібрані всі матеріали сайту "Мукачівська Ратуша", які мають політичний напрямок. Останні новини міськвиконкому, постанови Мукачівської міської ради, тощо.

Спортивні новини - в цій категорії зібрано спортивні новини Мукачева. Ексклюзивні матеріали, інтерв`ю, репортажі на сайті. Футбол, шахи, баскетбол, бокс, легка атлетика...

Новини суспільства - тут на сайті "Мукачівська ратуша" зібрано всі новини культури, нариси про громадське життя міста Мукачево.

Глас народу! - в цій категорії ви можете написати про те, що вас турбує, написати те чим ви хочете поділитися з іншими, задати питання нашій владі. Отже ваші новини це новини нашого міста - міста Мукачево. Для того щоб додати свій матеріал, треба бути зареєстрованим користувачем зі статусом "автор".