Мукачівська Ратуша

Новини Мукачева. Новини Мукачівського міськвиконкому, оголошення Мукачева

 • Увеличить размер шрифта
 • Размер шрифта по умолчанию
 • Уменьшить размер шрифта
Головна Політичні новини МОЄ ЖИТТЄВЕ КРЕДО – ДО ЗЛАГОДИ ЧЕРЕЗ ПОРОЗУМІННЯ

МОЄ ЖИТТЄВЕ КРЕДО – ДО ЗЛАГОДИ ЧЕРЕЗ ПОРОЗУМІННЯ

Рейтинг пользователей: / 3
ХудшийЛучший 
Завершується каденція депутатів Мукачівської міської ради 5 скликання. З чим вони прийшли до фінішу? З цим запитанням ми звернулися до депутата міської ради, чинного міського голови Мукачева Золтана Ленд'єла,  який, до речі, балотується кандидатом на посаду міського голови Мукачева від Єдиного Центру.
– Гадається, не скажу нічого нового, якщо відзначу, що останні 5 років були складними як для нашої держави, так, зокрема, і для Мукачева. Світова економічна криза пригальмувала багато процесів, що відчутно позначилося і на життєдіяльності Мукачева. Не все із запрограмованого нам вдалося зробити, але з цього економічного прориву ми виходимо із честю. І це не можуть не помітити навіть наші опоненти. Так і мало бути, адже ми, депутатський корпус Мукачева, виконавча влада були КОМАНДОЮ і спільно несли відповідальність за нормальну життєдіяльність територіальної громади Мукачева. Хочу нагадати, що з самого початку депутатських корпус Мукачева, незважаючи на політичні кольори, працював, як єдине ціле. Таких прикладів ніде більше в Україні не зустрічав. Хочу підкреслити, що це була КОМАНДА. А сьогодні в Мукачеві Єдиний Центр – це та сила, яка спроможна вирішувати і здійснювати реальні справи. Досить тільки нагадати, скільки зробили для нашого міста її лідери Віктор Балога та Василь Петьовка. Сьогодні Єдиний Центр – політична сила, яка здобуває все більше довіри громадян. Досить сказати, що минулого року представники Єдиного центру перемогли в 66 виборчих кампаніях, що проводились в Україні, стали головами сільських, селищних і міських рад, депутатами рад відповідного рівня. І я іду на ці вибори, як член партії Єдиний Центр. Так от, п'ять років поспіль робота представницького та виконавчого органів влади була спрямована на вирішення конкретних завдань в інтересах територіальної громади міста над Латорицею. Команда Віктора Балоги, Василя Петьовки, а відтак і моя була в авангарді довгоочікуваних перетворень, які проводилися у нашій країні та місті, зокрема. Об'єднавши зусилля всієї громади, підприємств, установ, організацій міста нам вдалося багато зробити для людей, з честю виходити з складних ситуацій, які раз-по-раз виникали і з впевненістю дивитися вперед. Коли п'ять років тому ми розробляли Програму соціально-економічного розвитку Мукачева, то в ній було закладено багато гарних цільових програм. Не всі вдалося за цей час втілити в життя. Зокрема, будівництво льодового палацу. Хоч у Державному бюджеті були закладені кошти на спорудження цього палацу, але уряд нам цих грошей не дав. Однак від цього проекту ми не відмовляємося і з часом льодовий палац таки буде в Мукачеві. Це один із пунктів моєї програми, з якою іду на вибори міського голови.
– Якщо можна, розкажіть детальніше про економічний потенціал Мукачева, який, скажімо так, дещо похитнувся через світову економічну кризу.
– Сьогодні економічний потенціал міста в основному визначають 35 суб'єктів господарювання промисловості (підприємств основного кола), 100 підприємств роздрібної торгівлі та ресторанного господарства, 20 – будівництва, 19 – транспорту і зв'язку та інших галузей економіки міста. До 2008 року промисловість міста розвивалась динамічно. Але в пік економічної кризи на території міста закінчилась дія усіх інвестиційних проектів, не розпочав, як планувалося ще минулого року, свою діяльність так очікуваний завод ТзОВ "Флекстронікс". І сьогодні приємно відзначити, що акціонери цієї світової фірми повірили в нас і повернулися. Уже в березня наступного року цей завод почне працювати і на ньому отримають робочі місця понад дві тисячі мукачівців і мешканців району.
І не дивно, що нинішній рік все ж таки приніс обнадійливі тенденції, про що свідчить зростання випуску окремих видів продукції на промислових підприємствах міста Ці види продукції є експортно орієнтованими. Наше місто є надзвичайно привабливим для інвестицій. Зокрема, на ВАТ "Мукачівський завод "Точприлад" розширено виготовлення кабельної продукції для автомобільної промисловості угорських фірм "Відеотон" та "LEAR». Продовжено співпрацю на умовах заключених договорів з відомими фірмами «NXP" (Австрія), "Тайко"(Польша), "PSS"(Бельгія), ЕПКОС (Угорщина)... Планується вкладення іноземних інвестицій до кінця поточного року біля 1 млн. 300 тис.євро, в 2011 році – біля 300,0 тис.євро. Хоча нестабільність законодавства, відсутність механізму підтримки та зацікавленості для інвесторів, затримка повернення ПДВ стримують цей процес. А в цілому сьогодні майже 57 підприємствами економіки міста Мукачева здійснюється експорт 20 основних груп продукції в 39 країн світу. При цьому рівень зареєстрованого безробіття складає 1,3 відсотка.
– Надзвичайно актуальним і не тільки для Мукачева є питання розвитку інфраструктури, а це капітальне будівництво, дороги, вода, тепло забезпечення...
– Про масштабність проведеної роботи за останні 5 років яскраво свідчать, зокрема, реконструкція та будівництво котелень для дошкільних навчальних закладів та загальноосвітніх шкіл, станції швидкої допомоги, міського районного суду, перепланування гуртожитку по вул. Руська під 72 кв. житловий будинок... За ці роки по відділу капітального будівництва освоєно майже 73 млн. У 2010 році дуже потужна подія відбулася знов ж таки в ЦРЛ, де введено в експлуатацію когенераційну установку вартістю – 5 733,2 тис. грн. Знову стала окрасою Мукачева ЗОШ № 1 ім. О.С.Пушкіна на ремонт і реконструкцію якої витрачено 3 мільйони гривень. За підтримки Віктора Івановича Балоги оновився фасад ЗОШ № 2 ім. Т.Г.Шевченка... Якщо говорити про комунальну інфраструктуру, то вважаємо надбанням всіх мукачівців заміну плоских дахів на шатрові, щорічну заміну водогонів у середньому на 10 кілометрів, капітальний ремонт центральних вулиць і тротуарів, відновлення парку «Перемога», спорудження триярусного фонтану в Росвигові, відкриття скульптурних композицій, присвячених трагічній повені 1998 року і Сажотрусу, які спонсорував Віктор Балога.
– Два роки тому, коли Ви балотувалися на повторних виборах міського голови Мукачева і перемогли, Вашими програмними засадами головними були також питання розвитку соціальної сфери. Що зроблено?
– За показниками промисловості, торгівлі, транспорту та зв'язку, капітального будівництва та міського господарства не може бути на другому плані те, заради чого формується соціально орієнтована ринкова економіка, а власне реалізація комплексу заходів, пов'язаних із розвитком соціальної сфери та надання допомоги соціально незахищеним верствам населення. З кожним роком соціальний захист населення м. Мукачево поліпшується, посилюється його спрямованість на підтримку нужденних, підвищення добробуту співмешканців. Відповідно до міської Програми отримують одноразову матеріальну допомогу біля півтори тисячі ветеранів, інвалідів та малозабезпечених громадян на загальну суму в межах 180 – 220 тис. грн. Ввійшло в практику надання одноразової грошової допомоги до дня народження громадянам похилого віку, яким виповнилося 90, 100 і більше років. Це, зауважте, ми робимо єдині в Закарпатті. Важливу роль у справі соціального та побутового обслуговування малозабезпечених громадян, інвалідів та ветеранів відіграє територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, також єдиний в області, який функціонує в місті з 1998 року. З моєї ініціативи в серпні 2008 року рішенням сесії Мукачівської міської ради було створено міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, діяльність якого фінансувалась за рахунок міського бюджету. В Мукачеві створено і успішно діють шість будинків сімейного типу та налічується шість прийомних сімей, в яких знаходяться на утриманні та виховується 50 дітей-сиріт та в тому числі діти позбавленні батьківського піклування. За сприяння почесного громадянина міста Мукачево Віктора Балоги, народного депутата Василя Петьовки та міської влади в місті постійно проводяться благодійні акції. Зокрема, до державних свят та пам'ятних дат надається матеріальна допомога та цінні подарунки ветеранам, інвалідам та малозабезпеченим громадянам. В наслідок таких акцій протягом 2008-2009 років вдалося вирішити питання щодо забезпечення автомобілями 25 інвалідів війни та загального захворювання, які мали право на державне забезпечення автомобілями і роками перебували на обліку для отримання автомобілів. Крім того, вручено та передано на баланс ветеранським організаціям 5 легкових автомобілів. Сотні ветеранів отримали цінні подарунки: холодильники, телевізори, мікрохвильові печі та інше.
– Читаю у Вашій програмі дій: «Півдтримка талановитої учнівської і творчої молоді, вчителів освітніх та мистецьких закладів міста, розвиток матеріально-технічної бази установ освіти і культури, подальша підтримка розвитку фізичної культури і спорту». Які результати?
– Аналізуючи розвиток освіти за останні 5 і більше років, слід відмітити, що у місті збережено мережу дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних установ. Протягом 2005-2010 років відкрито додатково 8 груп у 5 дошкільних закладах, у березні 2006 року на базі колишнього ДНЗ №21, який не функціонував більше 10-ти років відкрито дитячий будинок «Дивосвіт». Реконструкцію та капітальний ремонт будівлі даної установи проведено за рахунок позабюджетних коштів в обсязі понад 1 млн. грн. Протягом п'яти років міська влада та органи місцевого самоврядування всіляко стимулюють обдарованих учнів та їх педагогів. Це і щомісячні премії учням по 100 грн., вчителям – по 200 грн., і цінні подарунки та грошові премії за підсумками участі учнів в предметних олімпіадах, вчителів у конкурсах професійної майстерності, і премії до професійних свят, і нагородження випускників та класних керівників за підсумками навчального року. Якщо говорити про розвиток фізкультури і спорту, то зазначу, що Мукачево повертає собі славу спортивної столиці Закарпаття. За останні 5 років збудовано понад 75 майданчиків різного типу, з різних джерел фінансування (бюджетні та позабюджетні кошти), на загальну суму понад 2 400 000 грн. Ми маємо переможців і призерів чемпіонатів світі, Європи і України, міжнародних турнірів у різних видах спорту. У Мукачеві проводяться крупні міжнародні турніри з боротьби, художньої гімнастики, шахів, дитячого футболу. Серед останніх знакових подій – «золото» мукачівського гросмейстера Захара Єфименка з Всесвітній шаховій олімпіаді. Гордимося, що в кожному мікрорайоні за сприяння Віктора Івановича Балоги споруджено багатофункціональні спортивні майданчики.
– Далеко за межами Мукачева лине слава про нашу Центральну районну лікарню...
– На сьогоднішній день розроблено Концепцію розвитку охорони здоров'я населення міста та району, в якій відображено найважливіші та найперспективніші питання реформування системи охорони здоров'я з урахуванням реальних потреб та регіональних відмінностей. І тут велика допомога надходить від небайдужих людей, тих кому близькі проблеми земляків. Завдячуючи допомозі Почесного громадянина міста Віктора Балоги наша лікарня отримала обладнання найвищої якості, яке є тільки в провідних медичних закладах столиці. Усі ми пам'ятаємо передачу філій дитячих консультацій у п'яти мікрорайонах міста, які були реконструйовані в ході широкомасштабної акції «З турботою про дітей», що проводилася за ініціативи народного депутата України, колишнього Мукачівського міського голови Василя Петьовки.
– Золтане Золтановичу, недавно Ви сказали, що будете робити все для досягнення стратегічної мети – перетворити наше рідне Мукачево в промислово-торговий та рекреаційно-культурний центр Закарпаття з комфортними умовами проживання мукачівців та гостей міста.
– Мукачево не випадково посіло 5-те місце за 2010 рік у рейтингу популярного всеукраїнського журналу «Фокус» щодо кращих міст для комфортності проживання в Україні, однак, попереду багато роботи в усіх галузях народного господарства, соціальній і духовній сферах, тож заспокоюватися на досягнутому не слід і ніщо не повинно зіштовхнути владу Мукачева з цього шляху. В плані культурно-мистецьких подій останні роки духовного життя міста позначені ще й тим, що цілий ряд широкомасштабних заходів у місті було проведено за сприяння і повної фінансової підтримки з боку почесного громадянина міста Мукачева Віктора Балоги, народного депутата України Василя Петьовки та партійної організації «Єдиний центр». Так, зокрема, сьогодні випускники художньої школи міста мають можливість отримати вищу художню освіту на кафедрі живопису Закарпатського художнього інституту, яка відкрита за сприяння Віктора Балоги, на базі дитячої художньої школи ім. М. Мункачі. Дуже привабливим для працівників культури є створення Центру культури і мистецтва на базі нинішнього Будинку офіцерів. Передача його на баланс відділу культури дала б змогу забезпечити і згуртувати навколо себе діяльність національно-культурних товариств з питань пропаганди культурної спадщини народів України, урізноманітнити форми і методи організації дозвілля населення міста. Цікавим для нас є втілення в життя інвестиційного проекту по замку «Паланок» його розбудова як готельно-ресторанного комплексу. Від цього виграли б як жителі нашого міста так і його гості. Місто стало б більш привабливим для туристів різних країн, а вилучені кошти були б спрямовані на реставрацію самого замку «Паланок».
За відсутності концертного залу із значною кількістю посадкових місць, є доцільним побудова в нашому місті амфітеатру в парку культури і відпочинку «Перемога». Кількість посадкових місць – 5000. Це дасть змогу протягом літнього періоду проводити культурно-мистецькі акції за участю відомих українських та зарубіжних виконавців. В місті є потужний творчий потенціал, добра початкова навчальна база, але відсутні в повному об'ємі приміщення для кращої їх реалізації в концертній діяльності, в пропаганді різних жанрів мистецтва.
- Золтане Золтановичу, дякую за Вашу розповідь про всі добрі справи, за якими стоїть КОМАНДА міської влади, яка за наступних виборах 31 жовтня представлятиме Єдиний Центр. Успіхів Вам!
Микола РІШКО.
{linkr:related;keywords:%C3%90%C2%B7%C3%90%C2%BE%C3%90%C2%BB%C3%91%C2%82%C3%90%C2%B0%C3%90%C2%BD;limit:5;title:%C3%90%C2%A1%C3%90%C2%B2%C3%91%C2%8F%C3%90%C2%B7%C3%90%C2%B0%C3%90%C2%BD%C3%90%C2%BD%C3%91%C2%8B%C3%90%C2%B5+%C3%91%C2%81%C3%91%C2%82%C3%90%C2%B0%C3%91%C2%82%C3%91%C2%8C%C3%90%C2%B8}

Схожі новини:
Настіпні новини:
Попередні новини:

 

Додати коментар

В коментарях забороняється:
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.


Защитный код
Обновить

ВІДЗНАЧИЛИ 1150-РІЧЧЯ ХРЕЩЕННЯ КАРПАТСЬКОЇ РУСІ - У 862 році князь Моравський Ростислав запросив з Конста�...
Жителі Мукачева влаштували різанину у ресторані - Вечірньої пори для надання медичної допомоги в Мукачі�...
ЗУСТРІЧ ПОБРАТИМІВ - На державному кордоні України зі Словаччиною (КПП Ужго...
Правове виховання в Мукачівському РЦДЮТ - У рамках проведення  тижня  правового виховання&nb...;
І В НАС ЗАПОЧАТКОВАНО ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРОЕКТ - «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошт...
МУКАЧЕВУ ПІШОВ 1120 РІК - Відкривати величну програму святкування Днів Мукачев�...
ПРОФСПІЛКА ЖИВЕ І ПРАЦЮЄ - Як розповів мені голова профкому ПАТ «Мукачівський за�...

Останні коментарі

Наша кнопка

Мукачівська ратуша - офіційні новини Мукачівського міськвиконкому

Моменти нашого міста


brekets
brekets
brekets

Авторизація

Останні оголошення

 • Рассылка объявлений на доски в интернете
 • металообробні верстати
 • металообробні верстати
 • Деревообробні верстати
 • ТОВ Фармаси Украина
 • Продаємо побутову техніку б/ж
 • Земельный участок 15сот.-Львов-ЗымнаВода (р-н "Эпицентра")-с
 • Приймаємо на реалізацію побутову техніку
JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval

"Мукачівська ратуша" це сайт на якому ви завжди знайдете цікаві та найсвіжіші новини міста Мукачево, району, новини Закарпаття та України. Підписавшись на розсилку ви зможете отримувати новини Мукачева з перших рук.

На сайті "Мукачівська Ратуша" ви зможете знайти декілька рубрик на які поділені всі останні новини Мукачева:

Політичні новини - тут зібрані всі матеріали сайту "Мукачівська Ратуша", які мають політичний напрямок. Останні новини міськвиконкому, постанови Мукачівської міської ради, тощо.

Спортивні новини - в цій категорії зібрано спортивні новини Мукачева. Ексклюзивні матеріали, інтерв`ю, репортажі на сайті. Футбол, шахи, баскетбол, бокс, легка атлетика...

Новини суспільства - тут на сайті "Мукачівська ратуша" зібрано всі новини культури, нариси про громадське життя міста Мукачево.

Глас народу! - в цій категорії ви можете написати про те, що вас турбує, написати те чим ви хочете поділитися з іншими, задати питання нашій владі. Отже ваші новини це новини нашого міста - міста Мукачево. Для того щоб додати свій матеріал, треба бути зареєстрованим користувачем зі статусом "автор".