А починав він з футболу, адже в сорокові роки всю юнаки в нашому краї марили футболом. Високий і стрункий Іштван починав свою футбольну кар'єру в мукачівському «Буревіснику», яку тренував знаменитий Корчі-бачі Сабо, згодом заслужений тренер України. Невдовзі Іштван Гладонік грав уже в центральній зоні першості Закарпаття в команді «Кіровець», а під час навчання у Львівському технічному училищі виступав за збірну обласної ради «Трудових резервів»... Спортивна доля Іштвана Гладоніка різко змінилася після зустрічі з неодноразовим чемпіоном та призером першостей СРСР і УРСР, майстром спорту Вільямом Галаєм, який переманив юнака в групу фехтувальників. Саме цей тренер дав йому путівку до Львівського інституту фізкультури, який закінчив не тільки спеціалістом, але й у званні майстра спорту.
За роки роботи з юними фехтувальниками Іштван Іштванович підготував 13 майстрів спорту, серед яких чемпіон СРСР О.Єрохін, призери республіканських змагань Ю.Турянчик, В.Барничко, В.Гітік...
Але чи не найбільший внесок у розвиток фізкультури і спорту Іштван Гладонік зробив як суддя Всесоюзної категорії. З середини 80-х років жоден турнір з фехтування не проводився без його участі. Як головний секретар змагань він обслуговував знані міжнародні турніри «Київська рапіра», «Московська шабля», чемпіонати СРСР, УРСР, три спартакіади народів СРСР. Молодь тепер може і не знає, що ці спартакіади навіть закордонні фахівці називали малими олімпійськими іграми, оскільки вони не поступалися головним Іграм не за кількістю учасників, видів програм, ні за світовими та європейськими рекордами. Судити такі змагання було великою честю.
А в 1980 році на XXII Московських Олімпійських іграх Іштвану Гладоніку було доручено бути головним секретарем у змаганнях з фехтування. Свою роботу виконав з честю, про що свідчить і медаль суддівської колегії Олімпійського комітету.
Залишив свій добрий слід Іштван Іштвіанович і на педагогічній ниві. Працюючи старшим викладачем фізвиховання Мукачівського ПТУ-15, разом з колективом фізкультури неодноразово виборював гучні перемоги на обласних та відомчих спартакіадах.
Цими днями Іштвану Іштвановичу Гладоніку виповнилося гарних 70 років. Численні друзі, колишні учні, ветерани спорту Мукачева щиро вітають ювіляра і зичать ще багато років життя і нових спортивних злетів, благополуччя і Божої благодаті.
- Мукачівці виграють мінімально, а конкуренти громлять опонентів
- Українці отримали суперників у групових турнірах УЄФА
- В черговий раз підвела слабка реалізація та втрата концентрації!
- Шаховий фестиваль в Мукачеві вийшов на фінішну пряму
- “Динамо” зберігає шанси на вихід до групового раунду Ліги Чемпіонів.
- Показали добротну гру, але все ж зазнали поразки від ФК «Буча»
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.