Слово «хортинг» походить від назви відомого у світі славетного острова Хортиця, де була розташована Запорізька Січ, яка відіграла прогресивну роль в історії українського народу. Саме Хортиця була оплотом воїнів, де вдосконалювалося бойове мистецтво з метою захисту срідного краю. Так почалася історія військово-політичного центру, з яким повинні були рахуватися усі. Ідея виникнення Хортингу, як комплексної системи самовдосконалення особистості, заснованої на фізичному, морально-етичному та духовному вихованні, пов’язана з відродженням давніх народних традицій, що передавалися з покоління в покоління.
Віднедавна в Мукачеві створено громадську організацію «Закарпатська обласна Асоціація бойових мистецтв духовно-патріотично спортивного розвитку ім. Святителя Миколая Чудотворця» за благословення архієпископа Феодора, який є духівником Асоціації. Віце-президентом обрано протодиякона Анатолія, а генеральним секретарем – Віктора Сабова. Відділення Асоціації є вже в Ужгороді і Берегові. Перший обласний турнір, присвячений 65-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, було вирішено провести в Мукачівському спортивному манежі. На татамі вийшло 50 юних хортингістів – хлопчиків і дівчаток. З цією подією їх прийшли привітати архієпископ Мукачівсько-Ужгородський Феодор. У своєму пастирському слові він побажав юним спортсменам на прикладі славних козаків, захисників Батьківщини, героїв Великої Вітчизняної війни вчитись бути фізично витривалими, духовно багатими і благословив юних на спортивні і духовні подвиги. З теплим вітальним словом звернувся до присутніх міський голова Мукачева Золтан Ленд’єл, який відзначив, що Мукачево виховало чемпіонів світу і Європи, олімпійських чемпіонів і призерів і висловив впевненість, що представники нового виду спорту також примножуватимуть спортивну славу міста над Латорицею.
Владика Феодор вручив новим членам Федерації посвідчення, а вони в свою чергу влаштували показові виступи. А вже в самих змаганнях найвправнішими були Владислав і Олександра Кульментьєви, Мар’яна Скуба, і наймолодший учасник змагань Ростислав Жбура, якому було довірено разом з героєм афганської війни, почесним президентом Асоціації Василем Зеленим підняти прапор змагань. Добре виступили також мукачівці Юрій Габель, Володимир Гаврилюк, Ігор Шинкарюк, Вадим Полянський.
Президент мукачівської Асоціації хортингу Михайло Скуба відзначив, що східні єдиноборства дістали справжній розвиток у Мукачеві, коли обласну федерацію очолював Олексій Фозекош, який нині є головою Мукачівської міськрайонної Спілки підприємців. Саме він стояв у витоків створення в місті клубів з різних видів східних єдиноборств – карате, Шикотан-до, дзю-до, карате тощо.
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.