Змагання серед здорових людей дуже часто відсувають на задній план першість серед інвалідів. В той же час пристрасті на параолімпійських та дефолімпійських спортивних майданчиках бувають ще ті. Як відомо, параолімпійські змагання проводять серед незрячих, з ДЦП та з вадами опорно-рухового апарату. До дефолімпійців входять глухонімі і з вадами інтелекту. Параолімпіаду проводять через місяць після проведення олімпійських ігор, а дефолімпіаду – через рік. Українці завжди були на передових ролях на змаганнях серед інвалідів. Не пасуть задніх і закарпатські дефлімпійці. Тим приємніше, що єдиним призером із Закарпатття в одиночних видах спорту літньої...
дефлімпіади-2009, що відбулася в місті Тай бей (Тайвань), є 25-річний мукачівець, майстер спорту міжнародного класу Володимир Пупена. Ми вирішили поспілкуватись з підопічним заслуженого тренера України Георгія Балоги:
– Добрий день, Володимире, скільки спортсменів та країн брало участь в останніх дефолімпійських іграх?
– Брали участь спортсмени з 91 країни, які змагались в 42-х видах спорту. Нашу країну на цих змаганнях представляли 142 спортсмени, з них два із Закарпаття – один волейболіст з Ужгорода і я. Я виступав серед тих, що мають вади слуху і в нас не було поділу на категорії. Ділили тільки тих, що мають вади інтелекту.
– Чи брали Ви участь в таких змаганнях раніше і в яких видах спорту виступали?
– В таких не брав, тільки в змаганнях в Україні. Я змагався в метанні диску і штовханні ядра. В штовханні ядра я посів 6 місце, а диск я метнув з другим результатом. Мені на п’єдесталі було не самотньо, так як перше місце завоював також представник України.
– Як довго Ви готувалися до цих змагань?
– Фактично всі п’ять років, що я тренуюсь і були підготовкою до ігор. Спочатку я ще і працював за тризмінним графіком, то тренувався лише у вільний від роботи час. А останній рік я не працюю, а тільки тренуюсь. Готуюсь за такою ж схемою як і здорові – по висхідній. Базою підготовки є стадіон «Спартак». Проводимо цілий комплекс підготовки, куди входить штанга, біг та стрибки. Інтенсивність – два тренування в день.
– За рахунок чого Вам вдалось посісти такі високі місця?
– На дефолімпіаді результати спортсменів відділяли сантиметри, а то й міліметри. Український метальник диску, що здобув золото, кинув на 53 метри 11 сантиметрів. Спортсмен, що йшов другим, мав результат47 метрів 14 сантиметрів. Я до останньої спроби мав третій результат, а тоді кинув на 47 метрів 19 сантиметрів і здобув срібло. Для змагання в штовханні ядра мені трохи не вистачає статури. Вага диска 2 кілограми, а вага ядра 7 кілограм, тому мені було важко розраховувати на медаль, але потрапив до шести кращих. Приємно, що мої старання на спортивних майданчиках помітили. Я отримав відзнаку Президента України «За відвагу» та отримую стипендію.
Євген Свищо.
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.