Мукачівська Ратуша

Новини Мукачева. Новини Мукачівського міськвиконкому, оголошення Мукачева

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Новини суспільства Мистецтво вічне

Мистецтво вічне

Рейтинг пользователей: / 6
ХудшийЛучший 
Діти знайомих або друзів ростуть швидко та непомітно. Здається не так вже й давно Беата Буркало починала вчитись грі на фортепіано в ДШМ № 1 у Надії Іванівни Барчі, моєї колишньої сокурсниці. І раптом – афіша про перший сольний концерт Беати, учениці 7-ого класу школи мистецтв. Вона грала твори В. Косенко, І.С. Баха, Л. Бетховена, Ф. Шопена, Ф. Мендельсона – і година виступу пролетіла непомітно. Манера виконання творів вже тоді підказувала: росте серйозний, вдумливий виконавець. Потім навчання в Ужгородському державному музичному училищі ім. Д. Задора у викладача Тетяни Юріївни Журкі. І після кожного курсу Беата давала звітні концерти в рідній alma mater – дитячій школі мистецтв. Концерти сольні або з кимось на пару. У Львівській Національній музичні академії ім. М. Лисенка вершинами фортепіанного мистецтва Буркало оволодівала під уважним та чуйним керівництвом Етелли Олександрівни Чуприк – заслуженої артистки України. Вона родом із Закарпаття. І знову концерти: камерно-інструментальної та камерно-вокальної музики, концерти фортепіанних дуетів. А на V курсі академії в листопаді 2007 року – магістерський концерт Б. Буркало: музичний вечір пам'яті Левка Ревуцького. Концерти, в яких вдосконалювались виконавська майстерність та сценічна витривалість Беати. І ось тепер в затишній кімнаті навпроти мене сидить молода дівчина, яка з дитинства мріяла стати піаністкою. Сидить доросла людина з певним світоглядом та музичними смаками, власниця незаперечної виконавської майстерності. Розмовляємо про мистецтво, і я згадую крилатий латинський вислів: «ars longa, vita brevis» - життя коротке, мистецтво вічне. Спілкуємось про вічне – і зникають між нами вікові перепони, і починаємо відчувати себе вічними. Отакий собі еліксир молодості!
Мама і тато Беати теж піаністи, і тепер всі вони втрьох викладають фортепіано в Мукачівському педагогічному коледжі Мукачівського державного університету. Беата згадує концерт в педагогічному інституті угорського міста Хойдубесерминь, який вона давала разом з викладачем Мукачівського держуніверситету по класу вокалу Веронікою Гаснюк (сопрано). І, нарешті, остання яскрава подія в житті Беати Буркало: Бельгія, Брюссель, березень 2010 року. Депутат Європарламенту Шовгор Чобо (Румунія) шукав для концерту в Брюсселі талановитих виконавців із регіонів, де проживають закордонні угорці. Вибір пав на Беату Буркало із Закарпаття та на струнний квартет з Румунії. Відбулось 2 концерти. Перший – в Європарламенті, другий – в Угорському будинку культури Брюсселя. На другому концерті виконувались виключно твори угорських композиторів. Життєве кредо Беати: нема раптових перемог. Не можна перемогу квапити, підганяти – на неї потрібно працювати. І наполегливість безслідно не проходить: вона дає свої позитивні результати.
Бажаючого доля веде. Беату Буркало, котра бажає жити повнокровно та насичено, доля постійно тримає за руку і веде, веде... вперед. Бажаю щоб оцей процес продовжувався нескінченно довго.
Олександр Дулішкович.

Схожі новини:
Настіпні новини:
Попередні новини:

 

Додати коментар

В коментарях забороняється:
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.Обновить

Останні коментарі

Наша кнопка

Мукачівська ратуша - офіційні новини Мукачівського міськвиконкому

Моменти нашого міста


brekets
brekets

Авторизація

Останні оголошення


"Мукачівська ратуша" це сайт на якому ви завжди знайдете цікаві та найсвіжіші новини міста Мукачево, району, новини Закарпаття та України. Підписавшись на розсилку ви зможете отримувати новини Мукачева з перших рук.

На сайті "Мукачівська Ратуша" ви зможете знайти декілька рубрик на які поділені всі останні новини Мукачева:

Політичні новини - тут зібрані всі матеріали сайту "Мукачівська Ратуша", які мають політичний напрямок. Останні новини міськвиконкому, постанови Мукачівської міської ради, тощо.

Спортивні новини - в цій категорії зібрано спортивні новини Мукачева. Ексклюзивні матеріали, інтерв`ю, репортажі на сайті. Футбол, шахи, баскетбол, бокс, легка атлетика...

Новини суспільства - тут на сайті "Мукачівська ратуша" зібрано всі новини культури, нариси про громадське життя міста Мукачево.

Глас народу! - в цій категорії ви можете написати про те, що вас турбує, написати те чим ви хочете поділитися з іншими, задати питання нашій владі. Отже ваші новини це новини нашого міста - міста Мукачево. Для того щоб додати свій матеріал, треба бути зареєстрованим користувачем зі статусом "автор".