Мукачівська Ратуша

Новини Мукачева. Новини Мукачівського міськвиконкому, оголошення Мукачева

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Новини суспільства РОКИ, ВІДДАНІ ЛЮДЯМ

РОКИ, ВІДДАНІ ЛЮДЯМ

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 
Сьогодні в цей старовинний будинок на вулиці Недецеї завітає багато людей, буде незлічено квітів, а ще більше добрих побажань. Свій 100-річний ювілей відзначатиме найстаріша мешканка Мукачева Антоніна Федорівна Бондаренко. Наступного тижня представники облдержадміністрації передадуть ювілярці вітання Президента України Віктора Януковича. Чому не сьогодні? Справа в тому, що в документах Антоніни Федорівни записано, що народилася 25 серпня 1910 року. Насправді ж – 19 серпня. На початку минулого століття в багатьох маленьких селах представники влади реєстрували новонароджених у день звернення, тобто на кілька днів, а то й тижнів пізніше від появи маляти на світ.
А народилась вона в селі Забілоччя під Радомишлем Житомирської області. Батька в першу світову війну вбили білополяки, тому, мати, щоб виховати, прогодувати двох доньок, вийшла вдруге заміж. Вітчим був дуже добрим, хазяйновитим. Донька Антоніни Федорівни Майя розповідає, що коли сім'я купила будиночок на околиці Радомишля, то в базарні дні весь люд, який приїжджав зі всієї округи зупинявся в їх оселі. Дід Степан, як всі його любовно називали, зранку в базарні дні відчиняв ворота, виставляв для коней відра з водою і запрошував людей на перепочинок. Грошей за ночівлю ні з кого не брав Слава про його гостинність котилась всією округою. Коли він помер у 99 років, на похорони прийшло багато тих, кого він свого часу приймав у своєму домі. Люди зняли з воза труну і більше п'яти кілометрів несли її на руках. І навіть тепер уже їх діти і онуки приходять до будинку й питаються: «Це той дім, де жив дід Степан?». На прикладі доброти свого вітчима і виховувалась Антоніна.
У 1933 році вийшла заміж за офіцера Червоної Армії Івана Бондаренка. Коли почалася війна, з першого дня був на фронті. Довгих чотири роки чекала його листів і його самого. Повернувся з перемогою. У 1946 році його направили на службу в Мукачево. Родина поселилася на вул. Кірова. Антоніна Федорівна забрала на виховання двох синів старшої сестри і своїх діточок було двоєчко – Майя і Олександр. Весь час віддавала їх вихованню. А сьогодні в неї чотири онуки і чотири правнуки. Розкидані по світах, але сьогодні приїдуть з різних куточків України, російського Далекого Сходу.
Як і діда Степана колись Антоніну Федорівну багато мукачівців шанують за її доброту. Коли в сорокових приїхала, ні з ким не могла порозумітись, навіть русинами. Але доброта не потребує слів. Якось поверталась від племінника, який живе біля ринку, пізно ввечері. Була холодна осінь. Побачила біля гастроному на землі якусь постать. Озвалась до неї. Це виявилась жінка, яка прийшла в Мукачево з якогось гірського села і не мала де переночувати. Антоніна Федорівна забрала її додому, вмила, нагодувала і поклала спати. Ця жінка жила в родині Бондаренків ще кілька днів. Майже рік Антоніна Федорівна опікувалася чорницею, коли в п'ятдесяті роки розігнали Мукачівський жіночий монастир. А потім були ще дівчатка-продавщиці з угорського Дерцена, яким було складно добиратись пізньої пори до свого села. Як і дід Степан Антоніна Федорівна ні з кого грошей не брала. Доброту і людяність передала і всім у своїй родині. Тому в цій квартирі завжди багато людей, всім тут раді.
До речі, в Мукачеві проживають 36 людей, яким 90 і більше років. Дев'ятнадцяти із них уже в цьому році розпорядженням міського голови Золтана Ленд'єла вручено по 150 гривень з нагоди їх Дня народження.
 

Додати коментар

В коментарях забороняється:
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.Обновить

Останні коментарі

Наша кнопка

Мукачівська ратуша - офіційні новини Мукачівського міськвиконкому


brekets
brekets

Авторизація


"Мукачівська ратуша" це сайт на якому ви завжди знайдете цікаві та найсвіжіші новини міста Мукачево, району, новини Закарпаття та України. Підписавшись на розсилку ви зможете отримувати новини Мукачева з перших рук.

На сайті "Мукачівська Ратуша" ви зможете знайти декілька рубрик на які поділені всі останні новини Мукачева:

Політичні новини - тут зібрані всі матеріали сайту "Мукачівська Ратуша", які мають політичний напрямок. Останні новини міськвиконкому, постанови Мукачівської міської ради, тощо.

Спортивні новини - в цій категорії зібрано спортивні новини Мукачева. Ексклюзивні матеріали, інтерв`ю, репортажі на сайті. Футбол, шахи, баскетбол, бокс, легка атлетика...

Новини суспільства - тут на сайті "Мукачівська ратуша" зібрано всі новини культури, нариси про громадське життя міста Мукачево.

Глас народу! - в цій категорії ви можете написати про те, що вас турбує, написати те чим ви хочете поділитися з іншими, задати питання нашій владі. Отже ваші новини це новини нашого міста - міста Мукачево. Для того щоб додати свій матеріал, треба бути зареєстрованим користувачем зі статусом "автор".