Мукачівська Ратуша

Новини Мукачева. Новини Мукачівського міськвиконкому, оголошення Мукачева

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Новини суспільства ЗУПИНЕМО ТУБЕРКУЛЬОЗ РАЗОМ !

ЗУПИНЕМО ТУБЕРКУЛЬОЗ РАЗОМ !

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 
Епідеміологічна ситуація по захворюваності туберкульозом в цілому по Мукачеву за поточний рік у порівнянні з аналогічним періодом 2009 року значно погіршилася. Захворюваність усіма формами туберкульозу у поточному році виросла на 35%, зареєстровані 2 випадки захворювання у дітей до 14 років, високі відсотки деструктивних форм туберкульозу серед вперше виявлених хворих на туберкульоз органів дихання, смертність зросла у 3,7 разів (з 3 випадків 2009 р. до 11 у поточному) із 11 померлих 8 померло вдома, процент госпіталізації бацилярних хроніків по місту 42,9 при середньообласному показнику 59,1. Ситуація ускладнилася у 2004 році в зв'язку із закриттям протитуберкульозного відділення Центральної районної лікарні.
Незважаючи на вжиті заходи на сьогоднішній день дане відділення так і не відкрите, а це значить, що не всі хворі, які потребують стаціонарного лікування можуть бути госпіталізовані, що ускладнює перебіг у них хвороби і сприяє розповсюдженню туберкульозної інфекції серед здорового населення.
Туберкульоз – це небезпечне хронічне інфекційне захворювання, викликане мікобактеріями туберкульозу і характеризується переважним ураженням легень, але можливе ураження і всіх інших органів людини. Хвороба не ліквідована в жодній країні світу. Починаючи з 1995 року в Україні оголошено епідемію туберкульозу, щоденно у нас виявляють приблизно 82 нових випадки захворювання і 30 хворих гине. Збудник туберкульозу надзвичайно стійкий у зовнішньому середовищі. Так, в приміщеннях у висохлому мокротинні мікобактерії зберігають життєздатність від 2 до 10 місяців, у проточній чистій воді – більше року, у вуличному бруді – до 4-х місяців, в маслі на холоді – 10 міс., в сирі – 260 днів і т.д.
Основне джерело захворювання – хворий бактеріовиділювач. Мікобактерії з організму хворого можуть виділятися з харкотинням, повітрям при диханні, сечею, калом, слиною, спермою, сльозами, з виразок. Особливо небезпечним для оточуючих є недолікований хворий, який кашляє. Відомо, що хворий з активною відкритою формою туберкульозу виділяє у зовнішнє середовище від 20 млн. до 6 млрд. мікобактерій туберкульозу.
У великої рогатої худоби туберкульозом уражаються легені, печінка, кишки, сечостатеві органи, кістки, мозок, вим'я. Тварини виділяють збудника із харкотинням, слиною, фекаліями, сечею, заражаючи пасовища, приміщення, де їх утримують.
Найчастіше зараження туберкульозом відбувається повітряно-крапельним, повітряно-пиловим, рідше харчовим, контактно-побутовим шляхом. Зараження може відбуватися під час безпосереднього контакту з хворим (під час поцілунків) і опосередковано (через забруднені предмети вжитку – книги, рушники, посуд), через продукти харчування, особливо молочні - в результаті використання молока від хворих корів (при покупці молока на стихійних ринках і вживанні в некип'яченому виді), а також виготовлених із нього масла, сиру, вершків та ін. Зараження через м'ясо хворих тварин зустрічається рідко, оскільки його вживають після термічної обробки.
Основне в запобіганні масового розповсюдження туберкульозу є своєчасне виявлення та ізоляція хворих. З метою раннього виявлення хворих проводиться рентгенфлюорографічне обстеження населення і постановка внутрішкірної алергічної проби Манту дітям і підліткам від 1-го до 17-ти років. Останнім часом, на жаль, зростає кількість відмов батьків від туберкулінодіагностики і профілактичних щеплень проти туберкульозу, результат – у 2008 році зареєстровано випадок захворювання на туберкульоз одної дитини в м.Мукачево, в поточному році захворіло 2 дітей. Треба пам'ятати, що у разі відмови від туберкулінових проб у дитини неможливо своєчасно виявити первинне інфікування, направити її на рентген обстеження, провести профілактичне лікування. Неможливим стає виявлення неускладнених форм туберкульозу на ранній стадії розвитку.
Як вберегтись від туберкульозу:
Якщо Ви більше 2 тижнів почуваєтеся погано, Вас турбує кашель, маєте знижений апетит, підвищену температуру, пітливість, особливо вночі, задуху, кровохаркання НЕГАЙНО зверніться до лікаря. Головне – вчасно звернутися за допомогою.
Чим раніше виявлений хворий на туберкульоз, тим більше шансів у хворого на повне вилікування.
Своєчасно виявлений хворий, що одержує повноцінне лікування, через 6-8 тижнів не є джерелом інфекції. Вчасно розпочате лікування є запорукою повного вилікування. Категорично забороняється переривати лікування!
При порушенні режиму лікування хвороба переходить у хронічну форму, яку вилікувати дуже важко.
Навіть коли людина почуває себе добре, варто один раз на два роки пройти флюорографічне обстеження.
Один раз на рік флюорографічно обстежуються особи з декретованої групи населення та так званої "групи ризику" щодо туберкульозу (хворі на часті пневмонії, цукровий діабет, особи які перебувають під медичним наглядом в психоневрологічних та наркологічних закладах, контактні з хворими на туберкульоз, породіллі, ВІЛ-інфіковані та інші).
Щоб не захворіти на туберкульоз в умовах епідемії необхідно повноцінно харчуватись, не мати шкідливих звичок, займатись спортом і загартовуватись, проводити більше часу на свіжому повітрі, утримувати квартиру в чистоті, частіше провітрювати, уникати контакту з хворою людиною та твариною, суворо дотримуватись правил особистої гігієни.
Всім дітям та підліткам до 17 років з метою раннього виявлення туберкульоз проводити туберкулінодіагностику та щеплення вакциною БЦЖ.
Уникайте покупок продуктів тваринництва, які не пройшли ветеринарного обстеження (особливо на стихійних ринках). Строго дотримуйтесь правил особистої гігієни при використанні молока і м'яса, надійно піддавайте їх термічній обробці. Не купляйте молочні продукти, фасовані у нестерильний, раніше вживаний пластиковий посуд.
ЯКЩО ХВОРИЙ ВДОМА
Хворий на туберкульоз стає джерелом захворювання своїх рідних, особливо дітей.
Негайно госпіталізувати хворого з відкритою формою туберкульозу.
Особам, що проживають разом з хворим, негайно звернутись до лікаря.
Якщо хворий не госпіталізований:
виділити окрему кімнату або окремий куток і відгородити ширмою;
обов'язково ізолювати дітей від хворого;
хворому обов'язково виділити: окреме ліжко, постіль, білизну, посуд, засоби особистої гігієни, які забруднення знезаражують, а постіль і носильний одяг прасують;
хворий вдома повинен мати дві індивідуальні плювальниці;
хворий туберкульозом під час кашлю повинен прикривати рот і ніс серветкою, що значно зменшить кількість інфекційних краплин, які потрапляють у повітря.
5. Особливу увагу звертайте на дотримання хворим правил особистої гігієни.
Не займайтесь самолікуванням!
Жодні відомі народні засоби не можуть вилікувати туберкульоз. Їх можна використовувати як доповнення до основного лікування після консультації з лікарем.
Павло Раковці, лікар-епідеміолог Мукачівської
міської санепідемстанції.
{linkr:related;keywords:%C3%91%C2%81%C3%90%C2%B0%C3%90%C2%BD%C3%90%C2%B5%C3%90%C2%BF%C3%91%C2%96%C3%90%C2%B4%C3%90%C2%B5%C3%90%C2%BC;limit:5;title:%C3%90%C2%A1%C3%90%C2%B2%C3%91%C2%8F%C3%90%C2%B7%C3%90%C2%B0%C3%90%C2%BD%C3%90%C2%BD%C3%91%C2%8B%C3%90%C2%B5+%C3%91%C2%81%C3%91%C2%82%C3%90%C2%B0%C3%91%C2%82%C3%91%C2%8C%C3%90%C2%B8}

Схожі новини:
Настіпні новини:
Попередні новини:

 

Додати коментар

В коментарях забороняється:
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.


Защитный код
Обновить

Останні коментарі

Наша кнопка

Мукачівська ратуша - офіційні новини Мукачівського міськвиконкому

Моменти нашого міста


brekets
brekets

Авторизація

JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval

"Мукачівська ратуша" це сайт на якому ви завжди знайдете цікаві та найсвіжіші новини міста Мукачево, району, новини Закарпаття та України. Підписавшись на розсилку ви зможете отримувати новини Мукачева з перших рук.

На сайті "Мукачівська Ратуша" ви зможете знайти декілька рубрик на які поділені всі останні новини Мукачева:

Політичні новини - тут зібрані всі матеріали сайту "Мукачівська Ратуша", які мають політичний напрямок. Останні новини міськвиконкому, постанови Мукачівської міської ради, тощо.

Спортивні новини - в цій категорії зібрано спортивні новини Мукачева. Ексклюзивні матеріали, інтерв`ю, репортажі на сайті. Футбол, шахи, баскетбол, бокс, легка атлетика...

Новини суспільства - тут на сайті "Мукачівська ратуша" зібрано всі новини культури, нариси про громадське життя міста Мукачево.

Глас народу! - в цій категорії ви можете написати про те, що вас турбує, написати те чим ви хочете поділитися з іншими, задати питання нашій владі. Отже ваші новини це новини нашого міста - міста Мукачево. Для того щоб додати свій матеріал, треба бути зареєстрованим користувачем зі статусом "автор".