Мукачівська Ратуша

Новини Мукачева. Новини Мукачівського міськвиконкому, оголошення Мукачева

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Політичні новини СІМ РАЗІВ ВІДМІР…

СІМ РАЗІВ ВІДМІР…

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 
Недавно в деяких місцевих ЗМІ було опубліковано фоторепортаж  про буцімто незаконну «прихватизацію» охоронних земель Мукачівського водозабору, підготовлений за свідченнями якогось інформатора. Зрозуміло, що в цього інформатора могли бути якісь свої інтереси. Але автори фоторепортажу мали б перевірити всі «за» і «проти», вислухати і більш поінформованих людей. Оскільки вони цього не зробили й подали однобічну інформацію, то керуючий справами міськвиконкому, заступник міського голови Олександр Галай зібрав брифінг для місцевих журналістів.
Один із розробників нинішнього Генерального плану Мукачева Євген Федів у своєму повідомленні послався на історію створення нинішньої території водозабору «Центральний». Ще в 50-х років минулого століття тодішній директор міськводоканалу Федотов попросив у міськради передати територію довкола охоронної зони, а це була далека околиця міста, пустир, під сад. І справді невдовзі тут було висаджено сотні горіхових дерев, черешні, яблуні, сливи… Федотов пообіцяв урожай передавати в дошкільні навчальні заклади, школи, соціальні заклади. Так тривалий час і було. А потім помінялись керівники водоканалу, про благодійництво якось і забули. А з роками садові приділяли все менше уваги і він здичавів, перетворився на непролазну хащу. До речі, Державного акту Водоканал на цю територію на сьогодні не має. Отож, міська рада з повним правом розробила проект забудови цієї території, узгоджений з Водоканалом», затверджений усіма відповідними службами міста.
Ішлося в публікації і про свердловину № 3, впритул до якої ведеться забудова і є загроза отруєння водоносних шарів. Але вона вже давно  недіюча і знаходиться в межах другого поясу зони санітарної охорони. Тут доречно звернутися до урядового документу. Постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1998 р. № 2024 “Про правовий режим зон санітарної охорони (ЗСО) водних об'єктів” визначено, що у межах другого поясу ЗСО для підземних джерел водопостачання здійснюється регулювання відведення територій під забудову населених пунктів, централізоване водопостачання, каналізування, відведення забруднених поверхневих вод тощо, а також виявлення, тампонування (або відновлення) всіх старих, недіючих, дефектних або неправильно експлуатованих свердловин та шахтних колодязів, які створюють небезпеку забруднення використовуваного водоносного горизонту. Згідно статті 105 Водного Кодексу України всі свердловини на воду, не придатні для експлуатації, покинуті спостережні та пошукові свердловини, покинуті криниці повинні бути затамповані чи ліквідовані. Отож, свердловину таки треба затампонувати, але на це потрібно більше 60 тисяч гривень, яких у Водоканалі наразі немає.
Відстань від діючих свердловин до меж забудови складає 50 метрів, що повністю відповідає нормам. Шляхи нового мікрорайону ні на сантиметр не перетинають цієї межі.
Головний архітектор Мукачева Віктор Півцьо відзначив, що колись будівництво жилих приміщень велося в основному за державні кошти, сьогодні ж про це залишається тільки ностальгувати. І щоб дати мукачівцям можливість мати власне житло, виділяються площі під індивідуальне будівництво на околицях Мукачева. Так виріс кілька років тому житловий мікрорайон «Новий» у напрямку Нового Давидкова, на черзі мікрорайон «Беняска-2». А на території, про яку йшлося вище, ділянки отримали 140 сімей. Олександр Галай наголосив, що створення мікрорайонів індивідуальної забудови на 20 відсотків задовольнило потреби людей, які стоять у черзі на отримання земельних ділянок.
На завершення був час запитань-відповідей.
 

Додати коментар

В коментарях забороняється:
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.Обновить

Останні коментарі

Наша кнопка

Мукачівська ратуша - офіційні новини Мукачівського міськвиконкому

Моменти нашого міста


brekets
brekets

Авторизація


"Мукачівська ратуша" це сайт на якому ви завжди знайдете цікаві та найсвіжіші новини міста Мукачево, району, новини Закарпаття та України. Підписавшись на розсилку ви зможете отримувати новини Мукачева з перших рук.

На сайті "Мукачівська Ратуша" ви зможете знайти декілька рубрик на які поділені всі останні новини Мукачева:

Політичні новини - тут зібрані всі матеріали сайту "Мукачівська Ратуша", які мають політичний напрямок. Останні новини міськвиконкому, постанови Мукачівської міської ради, тощо.

Спортивні новини - в цій категорії зібрано спортивні новини Мукачева. Ексклюзивні матеріали, інтерв`ю, репортажі на сайті. Футбол, шахи, баскетбол, бокс, легка атлетика...

Новини суспільства - тут на сайті "Мукачівська ратуша" зібрано всі новини культури, нариси про громадське життя міста Мукачево.

Глас народу! - в цій категорії ви можете написати про те, що вас турбує, написати те чим ви хочете поділитися з іншими, задати питання нашій владі. Отже ваші новини це новини нашого міста - міста Мукачево. Для того щоб додати свій матеріал, треба бути зареєстрованим користувачем зі статусом "автор".