Мукачівська Ратуша

Новини Мукачева. Новини Мукачівського міськвиконкому, оголошення Мукачева

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Політичні новини ВОЄННО-ІСТОРИЧНИЙ МУЗЕЙ У СВИДНИКУ

ВОЄННО-ІСТОРИЧНИЙ МУЗЕЙ У СВИДНИКУ

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 
Продовжуючи плідну співпрацю зі словацькими ветеранами-антифашистами, делегація асоціації приватних підприємств охорони «Закарпаття-Щит» та Закарпатської обласної громадської організації «Клуб 128 дивізії» відвідала воєнно-історичний музей у місті Свидник. У мальовничому куточку на північному сході Словаччини поблизу кордону з Польщею розташоване Дуклинське поле бою – словацька національна пам’ятка історії. Важливе місце в ньому займає воєнно-історичний музей у місті Свидник. Забігаючи вперед, потрібно сказати, що експозиція музею викликає захоплення і велику повагу до людей, які її створили і зберігають сьогодні. До речі, 128 гвардійська гірсько-стрілецька дивізія в 1944 році визволяла місто Прешов, яке називають «воротами до Дукли», брала активну участь у боях за  Дуклинський перевал, закінчила свій бойовий шлях у Чехословаччині і влітку 1945 року прибула в Закарпаття.
Сьогодні на території, яка колись була полем бою, поряд з експозицією музею є великий музей під відкритим небом, де встановлені справжні бойові машини та озброєння. Серед експонатів: радянський танк Т-34, легендарна "Катюша", транспортний літак, артилерія та бойові машини вермахту.
Кожен з членів делегації з вдячністю думав про те, як у Словаччині шанують подвиг солдата, який загинув в боях за визволення держави. З якою неприхованою любов’ю та повагою тут ставляться до історії, як бережливо зберігають воєнні меморіали, які займають доволі великі території...
В ході дружньої зустрічі, заступник директора музею М.Родак та його колеги розповіли про заходи, які проводить Музей для увіковічення пам'яті загиблих в боях з фашистами воїнів братніх армій та роботу, яка проводиться для зміцнення Словацько-Української дружби. Сторони  підтримали пропозицію Ради і Президії "Клубу            128 дивізії" щодо встановлення партнерських зв’язків Військово-історичного музею у Свиднику та  музею бойової слави 128 дивізії у Мукачеві з метою обміну інформацією та оновлення експозиції наших музеїв на основі обміну історичними матеріалами та відповідними  експонатами.
У книзі відгуків відвідувачів музею наша делегація залишила слова щирої подяки за розповідь, можливість оглянути експозицію, торкнутися історії Дукли – одного із найважливіших військових плацдармів у центральній Європі під час двох світових війн.
 

Додати коментар

В коментарях забороняється:
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.Обновить

Останні коментарі

Наша кнопка

Мукачівська ратуша - офіційні новини Мукачівського міськвиконкому

Моменти нашого міста


brekets
brekets

Авторизація


"Мукачівська ратуша" це сайт на якому ви завжди знайдете цікаві та найсвіжіші новини міста Мукачево, району, новини Закарпаття та України. Підписавшись на розсилку ви зможете отримувати новини Мукачева з перших рук.

На сайті "Мукачівська Ратуша" ви зможете знайти декілька рубрик на які поділені всі останні новини Мукачева:

Політичні новини - тут зібрані всі матеріали сайту "Мукачівська Ратуша", які мають політичний напрямок. Останні новини міськвиконкому, постанови Мукачівської міської ради, тощо.

Спортивні новини - в цій категорії зібрано спортивні новини Мукачева. Ексклюзивні матеріали, інтерв`ю, репортажі на сайті. Футбол, шахи, баскетбол, бокс, легка атлетика...

Новини суспільства - тут на сайті "Мукачівська ратуша" зібрано всі новини культури, нариси про громадське життя міста Мукачево.

Глас народу! - в цій категорії ви можете написати про те, що вас турбує, написати те чим ви хочете поділитися з іншими, задати питання нашій владі. Отже ваші новини це новини нашого міста - міста Мукачево. Для того щоб додати свій матеріал, треба бути зареєстрованим користувачем зі статусом "автор".