Мукачівська Ратуша

Новини Мукачева. Новини Мукачівського міськвиконкому, оголошення Мукачева

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Новини суспільства В Мукачеві відкрили унікальний музей

В Мукачеві відкрили унікальний музей

Рейтинг пользователей: / 3
ХудшийЛучший 
Тепер на Закарпатті дегустуватимуть не лише вино... Біля пивзаводу в Мукачеві відкрили музей і дегустаційний зал, ні-ні, не пива, а... меду! Це один із перших в Україні музеїв меду. Він увійшов до туристичного маршруту «Солодке Закарпаття».
Медова тема досить актуальна для Закарпаття. У краї є чимало бджолярських господарств, травневі та вересневі фестивалі меду, три зони медової дегустації (у Мукачівському, Хустському та Міжгірському районах) та навіть пам'ятник бджолі у Міжгірському районі. Закарпатський мед та продукти бджільництва користуються попитом серед туристів. Зважаючи на це, науковці кафедри туризму УжНУ та фахівці "Турінформ Закарпаття" вирішили розвивати в області медовий туризм, або як його ще називають – апітуризм. До справи долучили одну із відомих бджолярських родин на Закарпатті – сім'ю Перести з Мукачева. Виникла ідея створити музей меду, а при ньому й дегустаційний зал. Медовий дім виконано у жовто-чорних, бджолиних тонах. Організатори сподіваються, що туристи з'їжджатимуться на «медову дегустацію», як бджоли – злітаються на мед.
muzej-meduПомітити «солодкий» будинок можна завдяки 40-ка кілограмовій бджілці, яка примостилася на даху унікального музею. Тут можна скуштувати мед різних сортів, вивчити, чим корисні продукти бджолярства, поглянути, яким реманентом користується пасічник, навіть поспостерігати за роботою бджіл.
Оригінальну колекцію меду різних країн світу, подарував музею завідувач кафедри туризму УжНу Федір Шандор. У колекції зібрано мед із близько двох десятків країн, починаючи із наших ближніх сусідів: Чехія, Словаччина, Угорщина та закінчуючи такими країнами, як Шотландія, Швейцарія, Ліхтенштейн, Австрія, Ізраїль, Індія, Палестина, Австралія, Тибет.
Напевне, найцікавішим етапом медової програми є дегустація. На дегустацію виставляють 4 види меду, 2 види медовухи і один бальзам.
"Медовуха - це напій, який виготовляється з допомогою бродіння меду та додаванням (або без) соків, плодів ягід, - розповідає засновник музею Віктор Переста. — Ще один чудовий напій — це медовий бальзам. Він настояний на на лікарських травах, зеленому горісі, суниці. Має хороший зміцнювальний ефект".
«У різних життєвих ситуаціях – треба використовувати різні медопродукти, - продовжує дружина Віктора, Людмила Переста. – Якщо застудилися – треба вживати прополіс. Відчуваєте слабкість - прийміть пилок, поїжте меду. А як заболів шлунок – допоможе перга. Бджолиний підмор (тіла загиблих бджіл) здатен пригнічувати запальні процеси, стабілізувати кров'яний тиск, лікувально діє на систему крові та стан судин».
Родзинкою новоствореного музею буде не лише дегустація медових ласощів. Організатори планують створити біля будинку спеціальний майданчик з невеликою пасікою. Там проводитимуть спеціальні лекції для дітей та дорослих. На практиці демонструватимуть роботу пасічника та навчатимуть бджільництву.
СашаСАШИНА .

Схожі новини:
Настіпні новини:
Попередні новини:

 

Додати коментар

В коментарях забороняється:
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.Обновить

Останні коментарі

Наша кнопка

Мукачівська ратуша - офіційні новини Мукачівського міськвиконкому

Моменти нашого міста


brekets
brekets

Авторизація


"Мукачівська ратуша" це сайт на якому ви завжди знайдете цікаві та найсвіжіші новини міста Мукачево, району, новини Закарпаття та України. Підписавшись на розсилку ви зможете отримувати новини Мукачева з перших рук.

На сайті "Мукачівська Ратуша" ви зможете знайти декілька рубрик на які поділені всі останні новини Мукачева:

Політичні новини - тут зібрані всі матеріали сайту "Мукачівська Ратуша", які мають політичний напрямок. Останні новини міськвиконкому, постанови Мукачівської міської ради, тощо.

Спортивні новини - в цій категорії зібрано спортивні новини Мукачева. Ексклюзивні матеріали, інтерв`ю, репортажі на сайті. Футбол, шахи, баскетбол, бокс, легка атлетика...

Новини суспільства - тут на сайті "Мукачівська ратуша" зібрано всі новини культури, нариси про громадське життя міста Мукачево.

Глас народу! - в цій категорії ви можете написати про те, що вас турбує, написати те чим ви хочете поділитися з іншими, задати питання нашій владі. Отже ваші новини це новини нашого міста - міста Мукачево. Для того щоб додати свій матеріал, треба бути зареєстрованим користувачем зі статусом "автор".