Мукачівська Ратуша

Новини Мукачева. Новини Мукачівського міськвиконкому, оголошення Мукачева

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Новини суспільства Мукачево скликало і скликатиме друзів завжди

Мукачево скликало і скликатиме друзів завжди

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 
УСПІННЯ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ ВІДСВЯТКУВАЛИ В СВЯТО-МИКОЛАЇВСЬКОМУ МОНАСТИРІ.
Уже кілька століть мукачівці відзначають храмове свято 28 серпня – Успіння Пресвятої Богородиці. У цей день в православних та греко-католицьких храмах служать великі Божественні Літургії на честь Божої Матері. Ще звечора в п'ятницю до Мукачева почали сходитися численні процесії з хрестами та хоругвами з усіх куточків Закарпаття, приїздили автобуси з інших областей. Цілу ніч не змовкали піснеспіви та спільні молитви.
В день свята Успіння Пресвятої Богородиці Високопреосвященнійший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський очолив Літургію в Мукачівському Свято-Миколаївському жіночому монастирі. Владиці співлужили посланець Блаженнійшого митрополита Київського і всієї України митрополита Володимира – Преосвященнійший Олександр, єпископ Городницький, вікарій Київської Митрополії, священнослужителі єпархії та обителі. Літургію було відслужено в Свято-Успенській каплиці, яка розташована на території монастиря.
Після Літургії було звершено хресний хід з Святою Плащаницею навколо храму, по завершенні якого владика Феодор виголосив проповідь з нагоди свята Успіння Пресвятої Богородиці. Зокрема, владика подякував за спільну молитву Його Преосвященству владиці Олександру та всім священнослужителям, прихожанам, які прийшли в цю древню і Святу обитель, яка вже багато віків є джерелом для духовного збагачення кожної віруючої людини, щоб прославити Небесну Покровительку та Молитвенницю за весь людський рід. В свою чергу владика Олександр подякував владиці Феодору за запрошення разом помолитись та прославити Богородицю в цьому монастирі, який знаходиться під її Покровом.
Владика Феодор привітав ігуменію Єпистимію та сестер монастиря з престольним святом. Вже багато віків на свято Успіння Пресвятої Богородиці до Мукачівського жіночого монастиря збираються тисячі паломників не тільки з міст і сіл Закарпаття, але із-за меж нашого краю, адже чернече життя в монастирі продовжувалось і в період панування комуністичного тоталітарного режиму, і ця обитель стала майже єдиною духовною втіхою для віруючих людей на Західній Україні. І цього року більше п'яти тисяч паломників прийшло, щоб прославити Пресвяту Богородицю та помолитись з своїм правлячим архієреєм. У святковій Літургії взяв участь і міський голова Мукачева Золтан Ленд'єл, його заступники та депутати міської ради.
На закінчення святкового богослужіння владика Феодор закликав Боже благословення на всіх присутніх.
Єпархіальна прес-служба.
На честь свята Успіння Пресвятої Богородиці архієпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор відзначив високими церковними нагородами цілу групу мукачівських медиків, які самовіддано стоять на сторожі життя і здоров'я наших громадян. Він вручив орден Агапіта Печерського заступникові головного лікаря Центральної районної лікарні з материнства і дитинства Ярославу Луп'яку, Грамоти Предстоятеля Української Православної церкви, митрополита Володимира заступнику головного лікаря ЦРЛ з амбулаторно-поліклінічної роботи Юрію Головчаку та завідуючому травматологічного відділення Ігорю Білоусу. Грамоти Високопреосвященнійшого Феодора були вручені завідуючим відділень: приймального – Марії Русин, гастроентерологічного – Наталії Зарева, інфекційного – Василю Васюті, хірургічного № 2 – Сергію Паламарчуку. Святу ікону владика Феодор подарував лікарю-терапевту Надії Маркулін.

НЕЗАБУТНЯ ПЕРЕДСВЯТКОВА УВЕРТЮРА
Святкового суботнього дня традиційний фестиваль мистецтв «Мукачево скликає і єднає друзів», якому виповнилося вже 12 років, відкрився концертом на центральній площі міста заслуженого ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України під керівництвом заслуженого діяча мистецтв Дмитра Антонюка (на фото). Цей колектив не випадково називають президентським, адже виступає на всіх офіційних урочистостях.
І мукачівці почули у його прекрасному виконанні твори класиків світової музики. Порадували глядачів своїми чудовими голосами неперевершений тенор, лауреат багатьох Міжнародних конкурсів Віталій Лісковецький і заслужена артистка України Наталія Басараб-Продас. Виступ цього колективу заслужено супроводжувався вдячними оплесками численних глядачів. Як зазначив один із мукачівців, він давно не чув такого майстерного виконання творів європейських класиків музики. І півтори години концернту пролетіли, як одна мить. Чекаємо на нові зустрічі!

БЕЗЦІННИЙ ДАР МИСТЕЦЬКОМУ АРСЕНАЛУ МУКАЧЕВА
А потім свято продовжувалося на замку Паланок. Тут у картинній галереї міський голова Золтан Ленд'єл урочисто відкрив виставку робіт учасників VI Міжнародного художнього пленеру «Національні пам'ятки архітектури Мукачева». Художники з України, Росії, Словаччини, зокрема, заслужений художник України Оксана Полтавець-Гуйда, Ірина Глюд з російського Курська, Юрій Петрушкін з Донецька відзначали, що участь у мукачівському пленері додала їм творчої наснаги на багато років, що вони по-справжньому закохалися в наше древнє і таке молоде Мукачево, його архітектурні пам'ятки, таких гарних і привітних людей, повезуть звідси тільки найкращі спогади про найгарніше місто в світі, висловлювали щиру вдячність організаторам – народному депутату України Василю Петьовці, своєму колезі народному художнику України Золтану Мичкові, міській раді за справжню турботу про розвиток культури і мистецтва. Представлені на виставці твори тридцяти двох художників з різними стилями і почерками, різним баченням справили неабияке враження. Наші безцінні пам'ятки архітектури, дай Боже, стоятимуть ще багато століть, але залишаться і в чудових картинах. Ці полотна стануть справді безцінними в мистецькому арсеналі Мукачева. А на знак вдячності до міської влади учасники пленеру попросили міського голову сфотографуватися з ним на пам'ять.

ВОСТАННЄ ДОЩ ПАДАВ НА ХРАМОВЕ СВЯТО МУКАЧЕВА 16 РОКІВ ТОМУ
А о 20-й годині в середньому замку відбулося головне мистецьке дійство дня – концерт класичної музики. Програма виглядала надзвичайно цікавою. Своєрідним музичним змаганням мали бути виступи симфонічних оркестрів Закарпатської обласної філармонії і Тернопільської обласної філармонії. Очікували на виступи народних артистів України Олександра Василенка, Валентини Степової, Олександра Гурця і на завершення Застольну з опери «Травіата», але...
Зазвичай на свято Успіння Пресвятої Богородиці в Мукачеві завжди гарна погода. Востаннє на цей день дощ випав 16 років тому. І ось знову. Через зливу початок концерту довелося перенести. Погода змилостивилася не надовго – тільки на виступ нашого симфонічного оркестру під диригуванням Вікторії Свалявчик. Програму відкривала «Святкова увертюра» нашого видатного земляка, всесвітньовідомого композитора, лауреата Шевченківської премії Євгена Станковича. Відтак ми почули низку класичних творів. Закарпатську народну пісню в обробці Д.Задора «Серед села дичка» виконала народна артистка України Марія Зубанич. Віртуозно виконав у супроводі оркестру складну Іспанську симфонію (частина № 5) мукачівський скрипаль Сергій Добош...
А потім знову почалася злива, не рятували і зонтики, тим більше могли постраждати від вологи дорогі скрипкові інструменти. І ведучий Петро Мага, добре знаний по телешоу «Свобода слова з Савіком Шустером», змушений був оголосити про закінчення концерту й запросити артистів і глядачів до верхнього замку. А тут вже демонстрували своє мистецтво майстри приготування бограч-гуляша, смаження цілого бичка.

ВІКТОР БАЛОГА ЗАПРОСИВ ДО ПАЛАНКУ ЕЛІТУ ЗАКАРПАТТЯ
Попри негативне забарвлення останнім часом слова «еліта» в українському варіанті, коли до неї причисляють тих, хто при грошах і при владі, цього вечора можна було з гордістю сказати, що в замку Паланок зібралася справжня еліта в кращому розуміння слова нашого краю. Серед семисот запрошених ми побачили Почесних громадян Мукачева й інших міст області, людей, які носять почесне звання «заслужений» в різних галузях народного господарства, народних художників і артистів, письменників, поетів і журналістів, депутатів усіх рівнів, керівників промисловості і аграрного комплексу. Присутніх поздоровив зі святом міський голова Мукачева Золтан Ленд'єл, побажав їм доброго здоров'я, успіхів, гараздів і гарного відпочинку. А свято тривало.
...Ось про щось мило розмовляють видатний хореограф, народна артистка України Клара Балог і народний депутат України Ігор Кріль, в іншому куточку площі смакують м'ясом смаженого бичка Почесні громадяни Мукачева колишній мер Микола Роглєв і Василь Цигак, який по суті і відродив замок Паланок. Від одного до іншого гурту переходить Почесний громадянин Мукачева і організатор всього чудового дійства під назвою «Мукачево скликає і єднає друзів» Віктор Балога. Для кожного знайте тепле слово, уважно вислухає. У всіх піднесений настрій. А його ще відтак поліпшують неперевершені співи тенорів Олександрів Гурця і Дяченка, Андрія Романенка, Валентини Степової біля підніжжя пам'ятника князю Корятовичу. А згодом заграє на скрипці і заслужений архітектор України Олександр Андялоші.
А посеред того гуляння над старовинним замком злетіли в небо святкові феєрверки – на честь свята Успіння Пресвятої Богородиці.

ВПЕРШЕ НА ЗАМКУ – ДЕНЬ СТАРОДАВНЬОЇ КУЛЬТУРИ
У неділю на замку Паланок мистецький фестиваль продовжувався Днем стародавньої культури. І було тут так само багатолюдно, як і в суботу. Численних городян і приїжджих зачаровував на одному з бастіонів виконанням класичних мелодій скрипковий квартет під керуванням Сергія Добоша. На імпровізованій сцені середнього замку змагались у бойовому мистецтві угорські лицарі середньовіччя, стріляли з лука, билися на мечах. А в ньому замку всі бажаючі мали можливість придбати вироби народного ужиткового мистецтва, побачити, як виготовляються глечики, працювали ковалі...

КУЗЬМА: «МУКАЧЕВО ПРАПОР ТРИМАЄ ВИЩЕ...»
А недільного вечора на стадіоні «Спартак» зібралося понад тридцять тисяч бажаючих почати співи Кузьми Скрябіна, Тіни Кароль та інших відомих виконавців. Вів програму сам Кузьма. Відкриваючи програму, він висловив вдячність Почесному громадянину Мукачева Віктору Балозі, міському голові Золтану Ленд'єлу за організацію такого прекрасного дійства. Що цікаво, коли співведуча Оля Горбачова, відома як солістка групи «Арктика», запитала його, чи був раніше в Мукачеві, то Андрій («Кузьма Скрябін» – псевдонім) відповів невпевнено, що, мовляв, був інкогніто, будував дороги чи щось таке. А насправді виступав зі своїм гуртом в кіно-концертному залі «Перемога» минулого року. Забув, здається. Зате порадував мукачівців тим, що запропонував перенести столицю країни в Мукачево, справді європейське місто, в якому просто безподобна аура. Нагадаємо, що сама Горбачова мала концерт в нашому місті три роки тому і в неї залишилися найкращі враження від наших глядачів-слухачів. А ще Кузьма заявив на прес-конференції в Ужгороді, що «Мукачево прапор тримає вище, ніж Ужгород». Тому і пробачимо йому дещо непристойні репліки, звернуті до молоді, тому що шоу все-таки.
А відкривав концертну програму для «розігріву» мукачівський гурт «Рокаш». Честь для нього, треба виправдовувати. Відтак естафету перейняв «Секс шоп боус» – проект самого Скрябіна. Чесно сказати, сируватий проект, побачимо, що з того вийде з часом. Ну, а вже потім Оля ГОрбачова проголосила виступ і самого Кузьми. Співав у своєму стилі, виконав і свій хітовий «Мумійтроль».
Раніше досить зовнішньо харизматичного Віктора Бронюка з його баяном і ансамблем «Тік» ми бачили зрідка лише по телевізору, а тепер на власні очі. Нічого, пісні запам'ятовуються, заряджають, зокрема, «Ще не вмерла Україна». Як на мене, найбільше сподобався того вечора глядачам дует «Нікіта». Звабливі, пластичні й тендітні дівчата співали «на ура».
Зірка вечора, а правильніше сказати, ночі Тіна Кароль чи то не зовсім правильно підібрала репертуар, чи і справді втомилися люди, але саме під час її виступу «зал» на очах став рідіти, глядачі розходились по домівках. Але все одно вечір удався, адже ми побачили і почули відомі колективи і виконавців, змогли навіть в багатьох взяти автографи і запам'ятати цей вечір-ніч надовго.

Микола РІШКО.
{linkr:related;keywords:%C3%90%C2%BC%C3%91%C2%83%C3%90%C2%BA%C3%90%C2%B0%C3%91%C2%87%C3%90%C2%B5%C3%90%C2%B2%C3%90%C2%BE+%C3%91%C2%81%C3%90%C2%BA%C3%90%C2%BB%C3%90%C2%B8%C3%90%C2%BA%C3%90%C2%B0;limit:5;title:%C3%90%C2%A1%C3%90%C2%B2%C3%91%C2%8F%C3%90%C2%B7%C3%90%C2%B0%C3%90%C2%BD%C3%90%C2%BD%C3%91%C2%8B%C3%90%C2%B5+%C3%91%C2%81%C3%91%C2%82%C3%90%C2%B0%C3%91%C2%82%C3%91%C2%8C%C3%90%C2%B8}

Схожі новини:
Настіпні новини:
Попередні новини:

 

Коментарі  

 
0 #1 Вікторія 19.07.2011 12:07
Хто приїде на Мукачево скликає друзів 2011??????
Цитировать
 
 
-1 #2 Андрюха 09.08.2011 12:10
28 СЕРПНЯ "МУКАЧЕВО СКЛИКАЄ ДРУЗІВ"
ГОРЯЧИЙ ШОКОЛАД
ЛАМА
ТАМЕРЛАН И АЛЬОНА АМАРГИЕВА
НАТАЛИЯ БУЧИНСЬКА
Цитировать
 
 
0 #3 жорік 29.08.2011 09:45
був я на цьому концерті))) то як молодь реагувала на виконавців просто жах! коли дівчата з шоколаду скинули юбки, стало за нас соромно. таке якби на зону приїхали де оголених жінок ніколи не бачили. бидло є бидло...
Цитировать
 

Додати коментар

В коментарях забороняється:
1. Заклики до міжрасової, религійної та міжнаціональної ворожнечі;
2. Заклики до протиправних дій;
3. Образи авторів материалів, інших відвідувачів сайту, адміністрації сайту.
Всі коментарі в яких буде помічено подібний зміст будуть видалені.
За зміст коментарів відповідальність несуть їх автори.
Адміністрація сайту також залишає за собою виключне право видаляти будь-які коментарі без попереджень та пояснень.Обновить

Останні коментарі

Наша кнопка

Мукачівська ратуша - офіційні новини Мукачівського міськвиконкому

Моменти нашого міста


brekets
brekets

Авторизація

Останні оголошення


"Мукачівська ратуша" це сайт на якому ви завжди знайдете цікаві та найсвіжіші новини міста Мукачево, району, новини Закарпаття та України. Підписавшись на розсилку ви зможете отримувати новини Мукачева з перших рук.

На сайті "Мукачівська Ратуша" ви зможете знайти декілька рубрик на які поділені всі останні новини Мукачева:

Політичні новини - тут зібрані всі матеріали сайту "Мукачівська Ратуша", які мають політичний напрямок. Останні новини міськвиконкому, постанови Мукачівської міської ради, тощо.

Спортивні новини - в цій категорії зібрано спортивні новини Мукачева. Ексклюзивні матеріали, інтерв`ю, репортажі на сайті. Футбол, шахи, баскетбол, бокс, легка атлетика...

Новини суспільства - тут на сайті "Мукачівська ратуша" зібрано всі новини культури, нариси про громадське життя міста Мукачево.

Глас народу! - в цій категорії ви можете написати про те, що вас турбує, написати те чим ви хочете поділитися з іншими, задати питання нашій владі. Отже ваші новини це новини нашого міста - міста Мукачево. Для того щоб додати свій матеріал, треба бути зареєстрованим користувачем зі статусом "автор".